Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Українські дороги серед найгірших у світі: щодня гине 11 осіб

[08:39 22 августа 2012 года ] [ Радіо Свобода, 21 серпня 2012 ]

Україна належить до держав, де люди дуже незадоволені дорогами. Про це свідчать результати опитування, яке цього тижня оприлюднив фонд Gallup.

Українська статистика підтверджує, що такі настрої мають вагомі підстави. Кожні 20 хвилин в Україні стається ДТП із потерпілими. Щодоби на автомобільних шляхах України гине 11 осіб, а 87 людей потрапляють до лікарень. Уряд сподівається змінити ситуацію за допомогою нової програми підвищення безпеки дорожнього руху.

Українці менше задоволені своїми шляхами, ніж жителі Росії своїми. За даними опитування Gallup, лише 27 відсотків українців задоволені дорогами та автострадами, а в Росії таких 30 відсотків. Ще гірша ситуація у Молдові (17 відсотків задоволених), де на дорогах нерідко немає ні ліхтарів, ні дорожніх знаків. Вже у Грузії дорогами задоволені 69 відсотків людей, у Білорусі — 52 відсотки. У Німеччині — 77 відсотків задоволених, у Польщі — 32 відсотки. При цьому більшість населення світу, 59 відсотків (а соціологи опитували людей у 148 країнах) не мають претензій до місцевих шляхів.

Погані дороги забирають людські життя.В Україні за перше півріччя цього року травматизм на дорогах збільшився на 12 відсотків. Упродовж минулого року сталося понад 30 тисяч дорожньо-транспортних пригод, в яких загинуло майже 5 тисяч людей. При цьому співвідношення кількості загиблих у ДТП в Україні на один мільйон автомобілів у сім разів вища, ніж у країнах ЄС і США, і в десять разів більша, ніж у Японії, констатує президент громадської організації “Український транспортний союз” Леонід Костюченко.

“Кількість загиблих в ДТП в Україні становить 13 відсотків від загиблих у дорожніх подіях всього Євросоюзу. А кількість автомобілів при цьому в країні складає 2 відсотки від автомобілів Євросоюзу. Ймовірність потрапити у ДТП зі смертельними наслідками в Україні у 5 разів вища, ніж у західноєвропейських країнах”, — говорить Леонід Костюченко.

Уряд незадоволений малими перевізниками

Уряд вирішив спочатку навести лад із перевізниками, незважаючи на те, що з їхньої провини стається лише один відсоток усіх дорожньо-транспортних пригод в Україні.

Однак саме поява надмірної кількості перевізників на початку 90-х років призвела до стрімкого зростання травматизму на дорогах. Так вважає голова Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті Євген Пронченко. За його словами, малі перевізники не можуть подбати про безпеку людей.

“61 відсоток від загальної кількості перевізників складають ті, які використовують у своїй діяльності один транспортний засіб. 32 відсотки — перевізники, які володіють від 2 до 9 транспортними засобами. Такі перевізники не можуть забезпечити належний рівень безпеки на підприємстві, не мають матеріально-технічної бази, не мають медичного огляду передрейсового, післярейсового, не мають контролю за технічним станом транспортного засобу. Це одна із найважливіших причин ДТП”, — сказав Євген Пронченко.

За даними голови Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, у цьому році уже анулювали понад 600 ліцензій перевізників, виявили понад 20 тисяч порушень і оштрафували перевізників на понад 7 мільйонів гривень.

Восьмого серпня цього року Кабінет Міністрів схвалив Програму підвищення безпеки дорожнього руху України до 2016 року. У програмі, зокрема, йдеться про запровадження пунктів габаритного-вагового контролю, який впливає на дорожнє покриття; про надання права зупиняти комерційні або ліцензійні транспортні засоби для перевірки; а також про автоматизацію системи контролю транспортних засобів за допомогою впровадження системи GPS, щоб, як кажуть чиновники, мінімізувати контакти контролюючих із водієм.

Наталка КОВАЛЕНКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin
[2012-08-22 09:09:58] [ Аноним с адреса 178.216.96.* ]

Украинские дороги в большенстве трудно назвать дорогами,это направления в сплошных латках, узкие часто заросшие деревьями, ветки которых на метр выходят над проезжей частью, разметка зачастую плохая и только на центральных трассах или в областных центрах

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.