У розмові з ведучим програми Today Еваном Девісом фінансист зазначив, що криза євро була неминучим наслідком недосконалості механізмів створення єврозони.
— Вона (криза-ред.) показала засадничі вади створення єврозони. Ми тікаємо від можливості банкрутства Греції, а цю можливість треба брати до уваги. І беручи її до уваги, треба врахувати наслідки для інших країн єврозони — те, що називають “інфекцією”.
Тож для того, щоб вирішити проблему Греції, необхідно зміцнити захисні механізми євро. Проблема в тому, що європейський істеблішмент зараз намагається утримати статус-кво. А щойно статус-кво порушується, як ті, хто вважає його неприйнятним чи нестерпним, рухаються до антиєвропейських позицій. Ось чому виникають антиєвропейські політичні заяви, а це вже становить небезпеку для самого існування Європейського Союзу.
- Себто, Ви вважаєте, що відмова від спільної європейської валюти — рішення повернути все навспак — було б зараз надто проблематичним і складним кроком?
— Це мало б катастрофічні наслідки, бо ми настільки взаємопов'язані — тепер. Ми не починаємо з нуля. Банківська система глибоко зачеплена, і по суті, треба ще більше зміцнювати європейські інституції. Бо інакше розвалиться не лише євро, а й сам Європейський Союз.
- Складається враження, що Ви обстоюєте потребу глибшої фінансової інтеграції в зоні євро і в Європейському союзі: то Ви погоджуєтеся з тими, хто вважає, що має бути якийсь “фіскальний союз” — навіть якщо і без єдиного міністра фінансів, то однаково, щоб, для прикладу, боргові зобов'язання італійського уряду гарантували німецькі платники податків?
— Саме так. По суті, є 3 умови, які треба виконати. По-перше, необхідний загальноєвропейський механізм управління банківською системою, особливо на випадок дефолту Греції. Тоді євро в італійському чи іспанському банку не буде коштувати стільки ж, скільки в банку німецькому. Це перше.
По-друге, треба створити більш рівноправні умови, щоби країни з великими боргами могли отримати більшість необхідних їм кредитів на таких самих умовах, як і країни-кредитори на зразок Німеччини. Тобто потрібні єврооблігації.
І по-третє, треба дати можливість різним країнам стати конкурентними. Кожна країна має зробити це по-своєму. Але для тих, хто з цим не впорається, потрібно знайти механізм виходу з зони євро. Бо наразі можливість виходу із євро не передбачена. Отакі три вимоги. Вони серйозні, але необхідні.
- Не просто серйозні, а велетенські! Загальноєвропейська банківська система, за якої німецькі платники податків, фактично, гарантуватимуть депозити в грецьких банках...
— Насправді все якраз навпаки! Бо сама німецька банківська система глибоко погрузла і потребує гарантій від інших країн. Так само, як і французька. Виникає багато непорозумінь, особливо в Німеччині, щодо того, що німців нібито просять “рятувати” Грецію. Це не так. Насправді їх просять рятувати їхні власні банки.
![]() ![]() ![]() ![]() |
Что скажете, Аноним?
[21:37 18 апреля]
[11:48 18 апреля]
14:00 19 апреля
13:30 19 апреля
12:30 19 апреля
12:00 19 апреля
11:30 19 апреля
11:00 19 апреля
09:30 19 апреля
[13:45 05 апреля]
[07:15 31 марта]
[21:50 30 марта]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.