Влада України вважає цю стрічку спробою виправдати вторгнення, а численні українські активісти та представники кіноспільноти нагадують, що Трофимова в минулому працювала на російський пропагандистський канал RT.
Показ картини, яка раніше викликала скандал після демонстрації на Венеціанському кінофестивалі, мав пройти в Торонто у п'ятницю.
Автор фото Reuters
Біля кінотеатру, де планували показ фільму, відбувалися акції протесту
У заяві організаторів фестивалю йдеться, що рішення ухвалили через загрози безпеці.
“TIFF змушений призупинити майбутні покази фільму “Росіяни на війні” у п'ятницю, суботу та неділю, оскільки нам стало відомо про істотні загрози для роботи фестивалю та суспільної безпеки”, — йдеться в повідомленні на сайті фестивалю.
Про які саме загрози йдеться, організатори не пишуть, однак стверджують, що отримали інформацію про “потенційні дії найближчими днями, які становлять суттєвий ризик”.
Ще напередодні TIFF стверджував, що не має наміру відмовлятися від демонстрації стрічки, попри протести влади України та демонстрації представників української діаспори біля залів, де показували “Росіян на війні”.
“Ми виступаємо за право творців художніх творів і працівників культури вільно висловлювати виправдані політичні позиції і заперечуємо проти цензури”, — йшлося у заяві, опублікованій на сайті фестивалю.
Тепер організатори TIFF пишуть, що “твердо дотримуються вчорашньої заяви”, але рішення про скасування “ухвалили з метою забезпечення безпеки всіх гостей, співробітників та волонтерів фестивалю”.
“Ми вважаємо, що цей фільм заслужив місце в програмі нашого фестивалю, і ми зобов'язуємося показати його, коли це буде безпечно”, — додали організатори.
Генконсул України в Торонто Олег Ніколенко назвав це “єдино правильним рішенням”.
“Цей проєкт вже завдав значної шкоди репутації фестивалю і дав Росії шанс ще більше підірвати демократію. Ми продовжимо боротися з російською пропагандою у всіх куточках світу, використовуючи всі мирні та законні засоби”, — написав він у фейсбуці.
Що кажуть Трофимова та представники України
Після того, як стрічку показали в рамках Венеціанського кінофестивалю, влада України закликала організаторів фестивалю в Торонто скасувати її демонстрацію.
Автор фото Reuters
Анастасія Трофимова під час Венеціанського кінофестивалю
Однак у середу Міжнародний кінофестиваль у Торонто заявив, що стрічку не можна називати пропагандистською, оскільки її знімали “без відома чи участі будь-яких російських державних органів”.
Сама документалістка стверджує, що зробила антивоєнний фільм і працювала на фронті без погодження з Міністерством оборони РФ.
Втім, у недавньому інтерв'ю виданню “Люди Байкалу” вона зізнавалася, що погодила своє перебування в російській військовій частині з командиром бригади, який, за її словами, навіть “розпорядився, щоб мені видали військову форму — щоб свої не застрелили ненароком”. Судячи з тексту інтерв'ю, під час зйомок вона носила цю форму.
Генеральний консул України в Торонто Олег Ніколенко назвав рішення показати стрічку “огидним” і підкреслив, що Трофимова не могла працювати на фронті без схвалення російської влади, якщо згадати, що незалежні журналісти часто опиняються в Росії за ґратами.
“З урахуванням того, як Росія ставиться до журналістів, було б наївним повірити в те, що Анастасія Трофимова провела більше шести місяців у російській військовій частині без контролю російських військових чи влади, — написав Ніколенко у своєму фейсбуці. — Ми вважаємо, що дозвіл на зйомки фільму був наданий, оскільки він відповідає наративам Росії і применшує злочини, скоєні під час її вторгнення”.
Раніше компанія TVO — громадський мовник канадської провінції Онтаріо, який брав участь у фінансуванні стрічки, — відмовилася від підтримки “Росіян на війні” і заявила, що більше не має наміру показувати фільм у своєму ефірі.
Судячи з сайту Канадського медіа-фонду, який фінансує виробництво різних стрічок, він направив для зйомок “Росіян на війні” 340 тис. канадських доларів.
Що показують у фільмі
Авторка стрічки демонструє побут російських військових на фронті і передає їхню точку зору на те, що відбувається.
У стрічці показана робота групи медиків, які збирають тіла загиблих; вони починають плакати, коли троє їхніх товаришів повертаються з поля бою в чорних мішках.
В офіційному трейлері містяться фрагменти кількох інтерв'ю з військовослужбовцями, в яких вони розповідають про мотиви своїх дій, деякі висловлюють сумніви в тому, що борються на правильному боці.
За спостереженнями кореспондентів західних інформагентств, у фільмі демонструють лише короткі фрагменти боїв і він не дає уявлення про руйнування, які російські війська зробили в Україні.
Українська продюсерка Дар'я Бассель, яка переглянула стрічку, писала, що в “Росіянах на війні” не згадується окупація Криму, його герої говорять про “громадянську війну” в Україні, розповідають про “бомбардування Донбасу”, “українських нацистів” і повторюють інші хибні твердження російської пропаганди.
У відповідь на питання про воєнні злочини, імовірно скоєні російськими військовими під час вторгнення в Україну, один із героїв стрічки каже, що “російські війська на це не здатні”.
Что скажете, Аноним?
[23:22 15 ноября]
[21:56 15 ноября]
[18:13 15 ноября]
17:50 15 ноября
17:40 15 ноября
17:30 15 ноября
17:10 15 ноября
16:50 15 ноября
16:40 15 ноября
16:30 15 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.