Директору-розпоряднику
Міжнародного Валютного Фонду
пану Домініку Стросс-Кану
Перш за все хотіла б висловити подяку МВФ за багатолітню співпрацю з Україною, яка була особливо важливою під час світової фінансової кризи 2008-2009 років. Переконана, що сьогодні співпраця між Україною та МВФ має продовжуватися заради проведення справжніх реформ та оздоровлення державних фінансів.
Значна увага в спільних програмах між Україною та МВФ приділяється збалансуванню бюджету та досягненню його оптимального дефіциту, де вагоме місце займає скорочення необґрунтованих державних видатків. Найважливішою умовою успішної реалізації програми співпраці є прозорість і підзвітність державних фінансів. Це важливо не лише для громадян України, але й для репутації МВФ.
Невід’ємною складовою державного бюджету України є баланс національної акціонерної компанії “Нафтогаз”. З сумом констатую, що ця компанія сьогодні втягнута в міжнародну корупційну аферу.
Основою цього корупційного скандалу є незаконне перерахування тіньовій компанії “Росукренерго” державних коштів у розмірі 5,4 млрд. дол. США. Ця сума, що складає 10% державного боргу України, повністю розбалансує державні фінанси України та призведе до банкрутства газотранспортної системи України, а як наслідок, до загроз для енергетичної стабільності Європейського регіону.
Порядок здійснення цієї міжнародної тіньової оборудки вже затверджений Постановою Уряду від 15 листопада 2010 року № 1061, яка увійде в історію України як наймасштабніший фінансовий злочин.
Ви добре розумієте, що фінансові ресурси, які зараз надаються Україні від МВФ, в загальному балансі дотуватимуть, фінансуватимуть цей злочин. Замість бажаного обмеження дефіциту “Нафтогазу” та зменшення його залежності від державної фінансової підтримки відбудеться багаторазове їх посилення. Це означатиме стрімке збільшення дефіциту в усьому секторі державних фінансів.
Представники української влади пояснюватимуть ці дії рішенням Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма. Не ставлячи під сумнів міжнародний авторитет цього суду, слід розуміти, що це не був судовий процес, в якому Україна добросовісно захищала свої позиції. Мала місце корупційна змова між новою українською владою і тіньовою компанією “Росукренерго” проти України, укладена за спиною українського народу. Я додаю до листа копію цього судового рішення, яке по суті є мировою угодою.
Звертаюся до Вас з пропозицією направити в Україну моніторингову групу, яка змогла б розібратися у цій ситуації до надання наступного траншу Україні, та передбачити у меморандумі про співпрацю з Україною добровільну відмову представників української влади від фінансування корупційної оборудки, пов’язаної з “Росукренерго”.
У непростий післякризовий період народу України надзвичайно важко жити, працювати та повертати МВФ кредити, які будуть перераховані мафіозним структурам. Знаю, що народам країн-донорів МВФ також нелегко після кризи. І було б несправедливо, якби платники податків країн-донорів МВФ фінансували корупційні схеми на пострадянському просторі.
Махінація з державними грошима, що проводиться одночасно з наданням Україні кредитів від МВФ, прямо суперечить цінностям та сутності місії, яку Фонд виконує в світі.
Українська та міжнародна спільноти добре проінформовані про діяльність компанії “Росукренерго” та її засновників, до складу яких входять одіозні постаті, що розшукуються ФБР. Спеціальне розслідування відносно її діяльності було проведене міжнародною неурядовою організацією “Global Witness”, детальна інформація про засновників цієї структури також викладена в матеріалах, надрукованих як українськими, так і світовими ЗМІ.
Українське суспільство розраховує на Вашу об’єктивну реакцію та чесні, професійні дії Ради Директорів МВФ.
З повагою,
Екс-прем’єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО
Что скажете, Аноним?
[10:40 16 января]
[07:00 16 января]
12:00 18 января
10:30 18 января
09:30 18 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.