Віктор Янукович твердить у листі, оприлюдненому на президентському вебсайті, що “процес розвитку і розширення свободи преси в Україні є незворотнім”:
“Я ніколи не допущу повернення до цензури чи будь-яких інших методів тиску на журналістів …Був і залишаюся відкритим для преси. І роблю все, щоб журналісти почувалися в Україні вільними”.
При цьому глава держави Україна не прокоментував конкретні факти побиття правоохоронцями журналістів при виконанні ними своїх службових обов'язків.
У листі Міжнародного інституту преси йшлося, зокрема, і про випадок побиття працівника телеканалу СТБ охороною самого президента:
“Міжнародний інститут преси стурбований повідомленнями про зростання кількості випадків нападів на журналістів та безкарності для нападників, які не притягаються до відповідальності. У кількох випадках повідомляють про напади на журналістів представників служб безпеки. …Такий розвиток ситуації суперечить вашим офіційним заявам про наміри захищати свободу преси і “запобігати тискові на журналістів””.
На вебсайті Міжнародного Інституту преси над текстом заяви розміщено відео з випадком, коли охоронець президента з Управління державної охорони здійснив напад на журналіста СТБ. При цьому дії охоронця було виправдано у результаті офіційного слідства в Україні, але президент уникнув коментувати цей закид правозахисників.
Натомість, Віктор Янукович звернув увагу на критику щодо можливого закриття незалежних телеканалів TVi та П'ятого каналу:
“Стосовно рішення суду щодо телеканалів ТVi і 5-ий, то я як громадянин і як Гарант Конституції не маю права впливати на суди. І думаю, що журналісти тут, як ніхто, повинні підтримати мої принципові позиції. Разом із тим, я завжди казав, що зроблю все можливе для того, щоб 5 канал продовжував мовити. Я зацікавлений у тому, щоб в Україні було якнайбільше нових незалежних каналів, у тому числі це стосується й ТVi. Але, повторюю, я не втручаюся в їх господарську діяльність”.
Напередодні нових запевнень Віктора Януковича ще один телеканал заявив про спробу незаконно змінити власників каналу при потуранні української влади і судів. Трудовий колектив ТОНІСу звернувся з відкритим листом до президента Януковича з проханням запобігти знищенню та поглинанню каналу:
“У трудового колективу каналу склалося стійке враження щодо явної зацікавленості в рейдерському захопленні каналу з боку певних осіб шляхом звернення стягнення на корпоративні права в телеканалі та наступному перепродажу банком вказаних корпоративних прав зацікавленим особам при повному потуранні з боку судових органів та органів державної влади”.
Президент України Віктор Янукович дав доручення правоохоронним органам “також розібратися з ситуацією, що виникла навколо телевізійного каналу ТОНІС.
Свобода засобів масової інформації широко розглядалася як одне із значних досягнень України після помаранчевої революції 2004 року, але лунає дедалі більше критики, що в даний час ця свобода опинилася під загрозою.
Євросоюз, посольство США в Києві та ОБСЄ висловили відверте занепокоєння з приводу свободи ЗМІ за президента Віктора Януковича, який вступив на посаду у березні.
Что скажете, Аноним?
[14:40 22 января]
[10:40 22 января]
[07:00 22 января]
15:00 22 января
14:00 22 января
13:30 22 января
13:00 22 января
12:50 22 января
12:40 22 января
12:00 22 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.