Американське видання The New York Times пише про складну ситуацію на фронті.
“Російські війська захопили або увійшли у пів десятка сіл на східному фронті України протягом останнього тижня, демонструючи свою перевагу у зброї та особовому складі, поки Київ чекає на таку необхідну американську військову допомогу”, — йдеться у статті.
Про загострення ситуації на фронті ще у неділю повідомляв головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський.
Військові експерти кажуть, що нещодавні успіхи Москви свідчать про її бажання використати “вікно можливостей” і посилити наступ до прибуття першої партії військової допомоги США.
“Намагаючись перехопити стратегічну ініціативу та прорвати лінію фронту, противник зосередив основні зусилля на кількох напрямках, створивши значну перевагу в силах і засобах”, — цитує видання головкома Сирського.
Автор фото GETTY IMAGES
Брак боєприпасів в України змусив її відступати
Україна відступає
За словами Сирського, “найскладніша ситуація” зараз навколо сіл на захід від Авдіївки, яку Росія захопила в лютому після місяців запеклих боїв. Росія розгорнула в цьому районі до чотирьох бригад і намагається просунутися до матеріально-технічних центрів ЗСУ, як-от місто Покровськ.
Після того, як Росія захопила Авдіївку, українські війська відступили на нову лінію оборони приблизно за пʼять кілометрів на захід, але цю лінію зараз захопили російські сили.
Генерал Сирський заявив у неділю, що його війська відійшли від сіл Бердичі та Семенівка, двох останніх у цьому районі, які ще не були під повним контролем Росії.
Голова громадської дослідницької групи Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан заявив, що українське командування змушене було зробити вибір між “поганою ситуацією та ще гіршою” і вирішило втрачати території, а не солдатів, цитує його NYT.
Ще більше ускладнює ситуацію те, що російським військам вдалося прорвати північну частину цієї лінії оборони, використавши прогалину в українських позиціях і швидко просунувшись до села Очеретине.
Це село лежить на шляху до Покровська приблизно за 45 км на захід.
Автор фото GETTY IMAGES
Досягнення Росії в Очеретиному дозволяють їй продовжувати наступ у напрямку Покровська чи Часового Яру
Американський інститут вивчення війни заявив у неділю, що досягнення Росії в Очеретиному поставили російське командування перед вибором: продовжувати наступ на захід у напрямку Покровська або просуватися на північ у напрямку Часового Яру, де останнім часом посилилися атаки росіян.
У наступі на Часів Яр, який лежить на стратегічній висоті на захід від Бахмута, за даними українських чиновників, бере участь близько 25 тисяч російських військових.
Захоплення міста відкрило б шлях до Костянтинівки — приблизно за 16 км на південний захід від нього. Костянтинівка є головним хабом постачання українських сил на більшій частині східного фронту.
Удар на північ від Очеретиного також може дозволити російським військам атакувати Костянтинівку з півдня.
“Російські сили зараз мають можливість досягти значних оперативних здобутків поблизу Часового Яру”, — йдеться у недільному звіті ISW.
Чи прийде допомога вчасно
На думку військового експерта Сергія Кузана, просування росіян “буде відбуватися найближчим часом, залежно від того, як швидко та в якому обсязі надійде західна допомога”.
Минулого тижня Сполучені Штати заявили, що терміново передадуть Україні перший мільярд доларів зі свого нового пакету військової допомоги. У цій партії будуть зенітні ракети Stinger та інші боєприпаси протиповітряної оборони, протитанкові керовані ракети Javelin та 155-міліметрові снаряди.
Україна особливо потребує артилерійських снарядів, нагадує видання. За словами Володимира Зеленського, Росія зараз має перевагу у снарядах у 10 разів.
Але чи прийде допомога достатньо швидко, щоб зупинити наступ Росії, невідомо.
Військові експерти кажуть, що Росія готується розпочати новий широкомасштабний наступ наприкінці травня або на початку червня і що вона продовжить атакувати найближчими тижнями.
Командир 3-ї роти 8-го добровольчого формування територіальної громади Володимир Біцак розповів у понеділок, що Росія розгорнула чотири батальйони біля кордону з Сумською областю на північному сході України.
“Ми все ще чекаємо на поставки, обіцяні Україні”, — сказав президент Зеленський у нічному зверненні в неділю.
“Ми розраховуємо саме на той обсяг і наповнення поставок, які можуть змінити ситуацію на полі бою”, — додав він.
Під час візиту до Києва в понеділок генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що багато місяців, які знадобилися Конгресу для схвалення нової військової допомоги Україні та неспроможність Європи вчасно доставити боєприпаси призвели до “серйозних наслідків на полі бою”.
“Йдеться про життя і смерть, — сказав Столтенберг під час пресконференції. — Коли ми не поставляємо зброю так, як треба, українці платять ціну”.
Что скажете, Аноним?
[18:15 24 декабря]
[14:43 24 декабря]
[11:15 24 декабря]
18:00 24 декабря
17:30 24 декабря
17:10 24 декабря
17:00 24 декабря
16:30 24 декабря
15:00 24 декабря
14:30 24 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.