Президент РФ Володимир Путін прогнозує, що наступною може стати Брянщина.
Путін вперше прокоментував причини наступу ЗСУ на Курську область.
Тим часом, російська влада евакуює населення з дедалі більшої кількості районів Курської і Бєлгородської областей.
З'являється все більше свідчень того, що українські війська планують залишитися на захоплених позиціях у РФ, пише Forbs про значне просування ЗСУ в Курській області.
Є повідомлення, що і українські, і російські військові будують укріплення у Курській області.
Україна готує гуманітарний план для Курської області
“ЗСУ продовжує наступальну операцію на території Курської області, під контролем українських військових близько тисячі квадратних кілометрів території РФ”, — головнокомандувач Олександр Сирський вперше підтвердив присутність українських військ на території Росії. Таку заяву Сирський зробив під час ставки у президента. На нараду він включався по відеозв’язку.
“Війська виконують поставлені завдання. Бої ідуть фактично по всьому фронту. Ситуація знаходиться під нашим контролем”, — зазначив головнокомандувач.
Автор фото,EPA-EFE/REX/Shutterstock
Російська військова техніка рухається у напрямку Курська, фото за 10 серпня 2024 року
Президент Зеленський на цій нараді назвав події у Курській області “операцією” і подякував українським військовим “за стійкість та рішучі дії”.
Він заявив, що міністр внутрішніх справ, урядовці та СБУ мають підготувати гуманітарний план для території проведення операції.
Пізніше у своєму вечірньому зверненні Зеленський згадав катастрофу російського підводного човна “Курськ”, яка сталася 24 роки тому 12 серпня 2000 року.
“Ми бачимо, як Росія за часів Путіна насправді рухається: 24 роки тому була катастрофа “Курська” — символічний початок його правління; а зараз видно, що є фіналом для нього. І теж Курськ. Катастрофа його війни”, — зазначив президент.
Нещодавно президент України Володимир Зеленський непрямо коментував наступ на Курську область, заявивши про “витискання війни на територію агресора”.
В іншому зверненні Зеленський сказав, що Росія принесла війну на українську землю і “має відчути, що нею зроблено”.
Що заявив Путін
Під контролем ЗСУ вже 28 населених пунктів Курської області, заявив 12 серпня на нараді з Путіним очільник Курської області.
На цій же нараді Путін, який спочатку називав дії ЗСУ “масштабною провокацією”, заявив, що цим наступом Україна прагне “поліпшити свої переговорні позиції в майбутньому”.
“Але про які переговори взагалі може йтися з людьми, які без розбору завдають ударів по мирних людях, по цивільній інфраструктурі, намагаються створити загрозу для об'єктів ядерної енергетики?” — сказав він.
Автор фото EPA-EFE/REX/Shutterstock
Міноборони РФ пубілкує кадри обстрілів, за їхніми словами, українських військових
Ще одна його версія причин дій ЗСУ на Курщині — це спроба зупинити наступ російських військ у частково окупованих областях України.
За твердженням російського президента, Київ має намір “і надалі дестабілізувати ситуацію в прикордонній зоні з метою розгойдувати внутрішньополітичну ситуацію в нашій країні”.
Автор фото RUSSIAN DEFENCE MINISTRY
Російська бронетехніка, що їде у напрямку Курська
Україна офіційно не називає мети операції ЗСУ у прикордонних районах Росії.
Росіяни виїжджають зі ще двох районів
Про те, що українські військові зайшли в ще один район Курської області — Бєловський — на вихідних спочатку повідомили російські військові блогери. Згодом вони виправляли інформацію.
Міноборони Росії у неділю прозвітувало про те, що вони зупнили просування українських військ углиб Курської області. Там заявили, що зупинили “спробу прориву ЗСУ” до Бєловського району. А в понеділок у цьому районі оголосили евакуацію.
Місцева російська влада Бєловського району підтвердила присутність українських військових. Очільник району Микола Влобуєв опублікував відео, де повідомив про захід “українських ДРГ”. У неділю Влобуєв назвав ситуацію у Бєловському районі “стабільною”, в понеділок — “дуже важкою” й закликав населення виїжджати.
Після цього заклик до евакуацію повторив очільник Курської області РФ Олексій Смірнов. За його словами, 180 тисяч людей підлягають евакуації або вже виїхали.
“Автобуси вже чергують у безпечних зонах. Зараз головне — оперативно сповістити жителів населених пунктів про можливість виїхати з району”, — заявив Смірнов у телеграмі.
Автор фото EPA-EFE/REX/Shutterstock
Евакуація населення з Курської області. Архівне фото за 9 серпня, 2024 року
У Бєлгородській області, яка межує з Круською, теж триває евакуація. Голова області В'ячеслав Гладков розповів, що близько 50-70% жителів міста Шебекіно втекли, а напруга серед населення зростає.
У понеділок оголосили про евакуацію зі ще одного району Бєлгородської області — Краснояружського. Гладков заявив про “активність ворога на кордоні Краснояружського району”. Краснояружський район розташований на північному заході Бєлгородської області. До Суджі — 45 км.
Російська влада звинувачує українських військових в обстрілах своїх міст та сіл та повідомляє про 12 загиблих у Курській області. Тим часом, російські державні агенції та Міноборони публікують відео російських обстрілів своїх територій, де, за їхніми словами, вони влучають у військові об’єкти українців.
Путін сказав Брянську підготуватися
Президент Росії Володимир Путін заявив, що очікуються нові “дестабілізації у прикордонних регіонах РФ, у тому числі у Брянській області”.
Брянська область на півдні межує з Курською областю РФ та з Чернігівською областю України. Про Брянськ Путін завив під час наради з представниками російських регіонів, уривки з якої показує агенція ТАСС.
“Якщо сьогодні у Брянській області відносно спокійно, це не означає, що завтра там збережеться така сама ситуація”, — додав він.
“Ситуація на території Брянської області стабільна, відселяти мешканців немає потреби”, — відповів на це Путіну очільник Брянської області Олександр Богомаз, якого теж цитує ТАСС.
Прорив у Курській області дозволив Україні перехопити ініціативу — ISW
Операція України в Курській області дозволила ЗСУ, принаймні тимчасово, захопити ініціативу на полі бою в одному з районів фронту, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
“Ця операція … змусила Кремль і російське військове командування реагувати та передислокувати сили й засоби в сектор, де почали атаки українські сили”, — йдеться у звіті.
На думку експертів, українські прикордонні рейди змушують Кремль і російське військове командування вирішувати, чи слід розглядати тисячокілометровий кордон на північному сході України як фронт, який Росія повинна захищати.
Раніше російське військове командування цю ділянку кордону на північному сході України як неактивний фронт після виведення російських військ з Київської, Чернігівської та Сумської областей навесні 2022 року.
Автор фото AFP
Журналісти AFP повідомляють, що у Сумській області, що межує з російською Курською, бачили колони української бронетехніки
“Нинішня українська атака становить значну загрозу для військових операцій Росії в Україні та стабільності режиму Путіна і вимагає відповіді”, — вважають аналітики Інституту вивчення війни.
Росія витратила значні ресурси на укріплення вздовж кордону, але не виділила людей, щоб забезпечити ці укріплення.
За даними інституту, геолокаційні знімки, а також російські та українські повідомлення від 10 та 11 серпня свідчать про те, що українські сили просунулися на захід та північний захід у Курській області. При цьому російська сторона заявляє, що армія РФ стабілізувала ситуацію.
Перша реакція Китаю
У Китаї вперше відреагували на бойові дії у Курській області. У повідомленні МЗС Китаю йдеться, що Пекін просить не розширювати поле бою, не ескалювати бойові дії та не підливати масла у вогонь.
США повідомили, що підтримують зв’язок з українською стороною щодо подій у Курській області, щоб зрозуміти цілі і стратегію операції.
В адміністрації Джо Байдена кілька днів тому заявили, що американське озброєння може використовуватись на території Росії під час нинішньої операції українських військових, оскільки “ці удари запобігають майбутнім нападам”.
Раніше західні союзники України відмовлялися дати “зелене світло” на удари своєю зброєю по території Росії, побоюючись, що це може втягнути їх у прямий конфлікт з Москвою.
Але російський наступ на Харківщині у травні переконав союзників Києва у тому, що аби захистити себе, Україна повинна мати можливість нищити військові об’єкти й по той бік кордону.
Что скажете, Аноним?
[14:10 22 декабря]
[07:30 22 декабря]
Украина переживает последствия мощной атаки на госреестры Минюста.
[21:42 21 декабря]
12:30 22 декабря
12:00 22 декабря
11:30 22 декабря
11:00 22 декабря
10:30 22 декабря
10:00 22 декабря
09:00 22 декабря
08:30 22 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.