Ввечері 11 липня на сайті SCM Ріната Ахметова зʼявилась сенсаційна заява. “Цього тижня Медіа Група Україна (МГУ — Forbes) відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій наших каналів і від ліцензій наших друкованих медіа в Україні. Ми також припинимо діяльність онлайн-медіа МГУ”. Те, що це справжні заява та наміри, Forbes підтвердила Директорка з комунікацій System Capital Management Наталія Ємченко.
Офіційна причина відмови від ліцензій — вступ в діютак званого антиолігархічного закону. Володіння медіа — один з критеріїв, через який бізнесмени можуть увійти в реєстр олігархів. “Як найбільший приватний інвестор в економіку України я неодноразово казав, що не був, не є й не буду олігархом”, — цитує Ахметова пресслужба SCM.
“Повернення ліцензії — це відмова від діяльності, — пояснює медіаексперт Олександр Глущенко. — Мовник повинен припинити свою діяльність”.
Ємченко уточнила, що група віддає державі ліцензії на всі медіа без виключення. “Ми не граємо в ігри, в законі написано медіа без уточнень, тому в бізнесі SCM жодних ліцензій на медіа не буде”, — каже топменеджерка SCM.
За її словами, група направить документи на здачу ліцензій в Нацраду з питань телебачення і радіомовлення найближчім часом.
“Якщо такий запит до нас надійде ми, звісно, скасуємо ліцензії, — сказала в коментарі Forbes Ольга Герасим‘юк, голова Нацради з питань телебачення та радіомовлення. — Наступна дія — передача їх на конкурс. Я не думаю, що наразі є претенденти на ці ліцензії. Якщо так, то вони просто будуть лежати”.
Активи і люди
Ємченко зазначає, що група передає тільки ліцензії, про жодні корпоративні права не йдеться. “Тепер це просто набір розрізнених активів. Що і як з ними робити — запропонує менеджмент МГУ”, — каже Ємченко. За її словами топменеджмент і співробітники дізнались про здачу ліцензій з пресрелізу і новин. Три співробітники МГУ і Vogue підтвердили, що для них це повна несподіванка. “Всі розгублені, ніхто нічого не розуміє”, — каже авторка Vogue, яка попросила не називати її імʼя.
В МГУ працює близько 4000 людей, що з ними буде — невідомо. “План скорочень буде розробляти менеджмент МГУ. Можу сказати тільки — людей не образять”, — каже Ємченко.
Несподіваною новина була не тільки для співробітників медіа SCM. Співрозмовник з керівництва “Слуги народу” каже, що нічого не чув про це, хоча декілька днів назад була зустріч з представниками SCM на якій обговорювали “цивілізовану співпрацю”.
Ми не з ким з влади нічого не обговорювали і тим більше не погоджували, запевняє Ємченко.
Красивий вихід?
Крім жесту протесту і небажання потрапляти в реєстр олігархів, учасники телевізійного ринку вбачають у тому що відбулося, економічні причини.
“Телебачення Ахметова було глибоко дотаційним, навіть коли ринок реклами існував, а зараз немає ні реклами, ні впливу, оскільки всі в “Єдиному марафоні”, тому це красивий вихід із збиткового активу”, — припускає ексочільник одного з загальнонаціональних телеканалів.
“Медіабізнес SCM може обходитись Рінату Ахметову мінімум в $100-150 млн в рік. Після скорочення бюджетів, сума може бути знижена до $70-80 млн”, — каже директор по корпоративним комунікаціям Group DF Олег Арестархов (працював в Segodnya Multimedia Ахметова). — Але в умовах коли ключовий бізнес SCM — “Метінвест” — сильно постраждав, такі витрати вагомі. Можливо, це стало однією з причин такого рішення”.
Майбутнє “України”
Чітких планів, що робити з активами немає, план розробить і запропонує менеджмент стверджує Ємченко.
“У МГУ найбільша і найкраще комерційно структурована бібліотека авторських прав. Можуть згодом продати, або самі на ній заробляти, — каже колишній очільник телеканалу. — Можливо, будуть чекати завершення війни й приходу в Україну умовної Аль-Джазіри або поляків, і продадуть телевізійний бізнес під ключ. Але без ліцензій, це коштує небагато”.
Навіть, якщо у Ахметова вийде розпродати залишки телевізійних активів, то загальні інвестиції в українські медіа будуть дуже збитковими для групи. В заяві SCM наводиться цифра $1,5 млрд, які група сумарно інвестувала в медіа.
Другому гравцю приготуватися?
Наразі МГУ має пʼятигодинний слот у загальнонаціональному телемарафоні. Перекрити його не буде проблемою за рахунок інших учасників марафону. “А от якщо інші власники телегруп послідують прикладу Ахметова, то ефір може посипатися і у держави буде чимала проблема”, — каже екскерівник загальнонаціонального каналу.
Forbes запитав про можливі зміни власників гендиректора 1+1 media Ярослава Пахольчука. “На рівні менеджменту — про такі наміри не знаємо”, — відповів він. Арестархов з Group DF теж каже, що йому про такі плани, щодо InterMediaGroup нічого невідомо.
Катерина ШАПОВАЛОВА, Борис ДАВИДЕНКО, Іра КРИЦЬКА
Что скажете, Аноним?
[07:30 11 января]
[18:26 10 января]
Российские элиты ждали окончания войны в 2024-м. Что они думают теперь?
09:00 11 января
08:30 11 января
08:00 11 января
19:20 10 января
18:00 10 января
17:30 10 января
17:00 10 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.