Депутати, зокрема, планують повторно розглянути після доопрацювання із пропозиціями Президента України проект Митного кодексу, зміни до деяких законів щодо вдосконалення управління об’єктами державної власності, в другому читанні — проекти законів про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112, щодо граничного віку перебування на державній службі.
В середу по обіді відбудуться парламентські слухання “Освіта в сільській місцевості: кризові тенденції та шляхи їх подолання”. Глава парламенту Володимир Литвин звернувся до профільного комітету, який готує ці слухання, та народних депутатів щодо надання змоги виступити з парламентської трибуни власне сільським освітянам, а не чиновникам. Бо в запланованому списку промовців учителям і вихователям пропонується надати слово лише в другій десятці, а на перших місцях — депутати та управлінці. “Верховна Рада повинна не повчати, а вислухати тих, хто працює в сільській освіті”, — сказав В. Литвин. У четвер, 15 березня, парламент голосуватиме в таємному режимі за призначення Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. У депутатів ще багато запитань до запропонованих кандидатур. Однак глава парламенту запевнив, що голосування відбудеться за будь-яких обставин. Перед голосуванням відбудеться ще одне засідання погоджувальної ради за участі керівників фракцій.
У п’ятницю під час години запитань до уряду депутати заслухають інформацію Кабінету Міністрів щодо виконання держбюджету-2012 та соціальних ініціатив. Цю пропозицію Голови Верховної Ради, висловлену ще на попередній погоджувальній раді, підтримали представники всіх фракцій.
Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов наголосив на потребі внесення змін до держбюджету-2012, спрямованих на реалізацію соціальних ініціатив Президента. Тому депутат запропонував під час години запитань до уряду заслухати не лише віце-прем’єра — міністра соціальної політики Сергія Тігіпка, а й міністра фінансів та інших урядовців. Окрім того, регіонали пропонують повернутися до розгляду законопроекту про скасування недоторканності народних депутатів, прискорити підготовку до розгляду в парламенті нової редакції Кримінально-процесуального кодексу, включити до порядку денного законопроекти стосовно молодіжного житлового будівництва, реформування АПК.
Фракція КПУ пропонує розглянути пакет розроблених депутатами фракції соціально-економічних законопроектів, повідомив Петро Симоненко. Зокрема, законопроекти про державну підтримку наукоємних виробництв, державні гарантії розвитку науки, про повернення у державну власність приватизованих стратегічних підприємств, про державну монополію в алкогольно-тютюновій галузі, про соціальні гарантії педагогічних, медичних та фармацевтичних працівників.
Фракція Народної партії, за словами її лідера Ігоря Шарова, підтримала пропозиції Голови Верховної Ради заслухати під час години запитань до уряду інформацію Кабінету Міністрів щодо соціальних ініціатив та провести перед голосуванням за обрання Уповноваженого з прав людини погоджувальну раду лідерів фракцій.
Депутатська група “Реформи заради майбутнього” підтримує соціальні ініціативи Президента та уряду, які вимагатимуть знаходити реальні джерела фінансування і внести зміни до держбюджету та Податкового кодексу, зауважив представник групи Володимир Каплієнко. Депутат закликав колег об’єднатися довкола соціально-економічних реформ.
Вимоги опозиції залишаються незмінними: розглянути два проекти постанов про виконання резолюції ПАРЄ щодо України, якими пропонується затвердити план відповідних заходів. Про це заявив лідер фракції “БЮТ-“Батьківщина” Андрій Кожем’якін. “На жаль, влада і парламент нічого не зробили для того, щоб імплементувати вимоги резолюції ПАРЄ”, — заявив А. Кожем’якін. Опозиція також наполягає розглянути законопроект про внесення змін до Кримінального кодексу в авторстві В. Швеця, який дозволить застосувати європейські норми у вітчизняному законодавстві, а законопроекти, які передбачають приватизацію об’єктів паливно-енергетичного комплексу, зокрема, урядовий проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу — зняти з розгляду. Опозиція також наполягає на зустрічі з Президентом і вносить до парламенту проект змін до цьогорічного держбюджету, в котрих пропонує джерела, з яких можна взяти кошти на виплату компенсацій вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР.
Лідер фракції “НУ—НС” Микола Мартиненко запропонував внести на розгляд парламенту законопроекти про скасування пільг народним депутатам та низку соціальних ініціатив, а також проект постанови про запрошення міжнародних спостерігачів на вибори народних депутатів України.
А те, що фракції опозиції не хочуть сідати за стіл перемовин разом із фракціями парламентської більшості, не сприятиме порозумінню. Однак опозиція продовжує наполягати на зустрічі у форматі Президент — опозиційні фракції.
Юліана ШЕВЧУК
Что скажете, Аноним?
[20:12 18 ноября]
[19:46 18 ноября]
19:20 18 ноября
19:10 18 ноября
19:00 18 ноября
18:50 18 ноября
17:00 18 ноября
16:00 18 ноября
15:30 18 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.