Обидві політсили втратили шанс і можливість для маневру. Тепер вони вимушені діяти лише в чітко заданому і прогнозованому руслі публічної поведінки.
Одні — звинувачувати і викривати. Другі — захищатися, виправдовуватися і голосити про репресії. По суті, це взаємна реактивна позиція, коли сторони не пропонують нічого нового ані в політичному, ані в технологічному, ані в публічному сенсі, лише досить мляво реагуючи на взаємні випади.
І справа навіть не в тому, що суд і арешт перетворилися на майже єдиний серйозний інформаційний привід, топ-тему, яка “забиває” інформаційний простір, не залишаючи на шпальтах, в ефірах і в головах людей вільного простору для будь-якої іншої політичної інформації.
Справа в тому, що після арешту Тимошенко обом сторонам більше немає чого запропонувати, окрім дискусії на тему “саджати чи не саджати”, або “справедливо чи несправедливо”.
Для “Батьківщини” тема спочатку кримінальних справ, потім суду, а тепер і арешту взагалі є топовою, якщо не єдиною. Бютівський штаб за останні півтора роки не створив жодного суттєвого і довгограючого інформаційного приводу, який не стосувався б політичних репресій проти опозиції.
Всі приводи точаться винятково навколо репресій.
“Батьківщина” якось непомітно випала з дискусії про “реформи” і “модернізацію”, так і не запропонувавши нічого крім критики відверто невдалих дій Януковича в соціально-економічній сфері.
Більше того, навіть критики “реформ” і в цілому дій влади зараз значно поменшало. Можна виправдати це тим, що всі сили нібито кинуто на “порятунок” Тимошенко.
Проте значно небезпечнішим для бютівського штабу є те, що вони, по суті, вже втратили темп. І коли політичні репресії закінчаться, вони навряд чи зможуть вийти на вибори з новою і цікавою електоральною програмою для виборців зразка 2006 і 2007 років.
Просто окрім боротьби вже немає що запропонувати, а енергія залишилася лише для чергового походу по старих граблях з ідеями, які вже не запалюють маси і не штовхають до виборчої урни. З ідеями, які залишилися нереалізованими і в які вже ніхто не вірить, окрім маргіналізованих бабусь під Печерським судом.
Тимошенко сама, як особистість, була “прапором” своєї політсили. А тепер, окрім “прапора” виборець прагне побачити хоч якісь більш-менш реалістичні пропозиції.
Проте не слід вважати, що Банкова може отримати суттєву електоральну, рейтингову і публічну вигоду від відсутності у “Батькіщини” нових ідей. Політичне “старіння” і “одряхління” головного опонента загрожує тим самим Партії регіонів.
Адже за відсутності альтернативного поля і центра тяжіння у вигляді БЮТу регіоналам не буде не лише з ким конкурувати і кому себе протиставляти, а й не буде про що говорити.
Не буде ідеї, меседжа, пропозиції, яку потрібно донести до виборця.
Це проявляється вже зараз. Тема арешту Тимошенко вже майже використана. Почнеться парламентська сесія, нові політичні події, і цей інформаційний привід стане нецікавим для більшості громадян.
А говорити і запропонувати ПР і її лідерам з Банкової і Грушевського буде нічого. Провал “реформ” очевидний вже не тільки для всього населення України, не тільки для керівництва країни, а й для людей, які придумали цю політтехнологію з розмовами про “реформи” і “модернізацію”.
Реальних змін немає, а за їх повної відсутності пусті розмови не спрацьовують. Тим менше спрацьовуватимуть обіцянки щось зробити, змінити, підвищити і покращити. Адже ці обіцянки лунатимуть від людей, які повністю контролюють країну вже півтора роки. І за цей час нічого суттєво не змінили і не покращили.
Все меншу роль відіграють інформаційні приводи у стилі “розкол країни” і поляризація на кшталт судових рішень щодо звання героя для Бандери та “насадження” російської мови. На це звертають увагу і реагують так само менше, як менше приділяють увагу суду над Тимошенко. Словом, старі інформаційні приводи вичерпані, а нових не придумано.
Головне ж, Тимошенко — політичний симбіонт Януковича, який фактом своєї наявності у політичному просторі збирає електорат навколо фігури Януковича. Не буде потужного симбіонта — і електорат почне розпилюватися, голосуючи за інші, нові чи старі політсили.
Тому ПР і БЮТ опинилися в глухому куті взаємного позиціонування і не знають, як з нього виходити. А це нарешті відкриває шанс для принципової зміни політичних еліт в країні.
Олексій КРАСНОПЬОРОВ
Что скажете, Аноним?
[21:56 24 января]
[20:11 24 января]
[13:49 24 января]
21:00 24 января
19:50 24 января
19:35 24 января
17:00 24 января
16:20 24 января
16:10 24 января
15:50 24 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.