Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Газова капітуляція

[17:46 07 декабря 2010 года ] [ Український тиждень, № 49, 2 грудня 2010 ]

З усіх можливих схем розрахунків НАК погодилася на одну з найвигідніших для RUE.

НАК “Нафтогаз України” склала зброю і добровільно здалася на милість переможцю. Фортецю, що вивісила білий прапор, не віддають на пограбування з банальної причини — грабувати там вже немає чого. НАК погодився повернути компанії RosUkrEnergo Дмитра Фірташа газ, відчужений урядом Юлії Тимошенко. Український Нафтогаз, російський Газпром і RosUkrEnergo домовилися про врегулювання спору про повернення Україною 12,1 млрд м3 газу RUE. Відповідно до підписаних документів на виконання рішення Арбітражного інституту торговельної палати в Стокгольмі Нафтогаз поверне 12,1 млрд м3 газу RUE. Своєю чергою, компанія Фірташа погасить (у грошовій формі) заборгованості перед Нафтогазом — $1,7 млрд і перед Газпромом — $810 млн.

З усіх можливих схем розрахунків НАК погодилася на одну з найвигідніших для RUE.

За чинними цінами імпортного газу для України, вартість 12,1 млрд. м3 газу становить близько $3 млрд. Отже, RosUkrEnergo в будь-якому разі з оборудки отримає не менше $500 млн. При цьому для України запропонована схема є найгіршою з тих, що розглядалися. Зокрема, віце-прем’єр Андрій Клюєв пропонував іншу, за якою Нафтогаз повертає компанії Фірташа 5—6 млрд м3 газу, а решта зараховується на погашення боргу RUE перед Нафтогазом. Незалежні експерти підрахували: якщо навіть RUE продасть 12,1 млрд м3 газу на внутрішньому ринку України (тому самому Нафтогазові), то НАК, тобто держава, зазнає збитків майже на $3 млрд. Утім, грошей у НАК на придбання додаткових обсягів газу немає — НАК і так закупила газ для опалювального сезону на кредит уряду. Якщо ж цей газ компанія Фірташа реалізує за межами держави, в газовому балансі України буде пробито велику діру, а тому можливе виникнення великих проблем під час опалювального сезону.

Експерти поясняють, що гіпотетично віддати газ RosUkrEnergo було можливо кількома способами — силами самої НАК, коштом держбюджету, коштом золотовалютних резервів, вдаючись до сірих схем (продаж на Захід надмірних обсягів газу, куплених у Росії) та за рахунок маніпуляцій коштами в процесі злиття Нафтогазу з Газпромом. Реально ж нині НАК перебуває на межі банкрутства, золотовалютні резерви контролює МВФ, виконання бюджету під загрозою, а сірі схеми блокує керівництво Росії. Отже, ухвалено рішення віддати газ зі сховищ Нафтогазу. Бо більше НАК брати грошей немає звідки. Як наслідок у держбюджеті з'явиться ще одна діра. Не дивно, що прем’єр Микола Азаров і віце-прем’єр Андрій Клюєв неодноразово заявляли, що претензії RUE перебільшені і віддавати газ за їхньою схемою не можна.

Власне, вирішення питання щодо росукренергівського газу саме у такий спосіб засвідчило, що всередині влади продовжує домінувати група Дмитра Фірташа. При цьому, як зауважують представники Партії регіонів, саме таке завершення газової історії ще більше посилить протистояння між групою Клюєва — Ахметова і групою Фірташа — Льовочкіна.

Дмитро ВОВНЯНКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ

SpaceX запустила частную миссию к Луне. Как развивается космическая гонка миллиардеров Маска и Безоса?

[07:00 16 января]

[BBC News Русская служба, 15 января 2025]

Основатель Amazon Джефф Безос и его компания Blue Origin вот-вот запустят ракету New Glenn. Запуск должен был состояться еще в понедельник, но был отложен по техническим причинам — и, скорее всего, произойдет в ближайшие дни. Все это происходит на фоне успехов SpaceX Илона Маска: компания в прошлом году совершила прорыв, посадив часть гигантского корабля Starship прямо на стартовую площадку. А сегодня ракета Falcon 9 компании SpaceX отправилась к Луне вместе с двумя посадочными модулями, созданными частными компаниями из США и Японии. Они будут исследовать лунный грунт и изучать магнитное поле земли. Компании обоих миллиардеров были основаны более 20 лет назад. SpaceX значительно опередила конкурента за последние годы, но успешный запуск New Glenn может сократить отставание.

НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.