Віце-президент дослідницького центру “Атлантична Рада” Деймон Вілсон, промовляючи на конференції у Вашингтоні, присвяченій Україні, відзначив значний поступ у співпраці, якого США та Україна досягли за президентства Віктора Януковича.
Він нагадав, що 5 років США не знали, з ким мати справу — з президентом Ющенком чи прем’єром Тимошенко, тоді як співпраця з адміністрацією Януковича є успішнішою.
Натомість, експерт заявив, що Україна має усвідомити: вона не є і не буде серед пріоритетів американської зовнішньої політики.
“Ось чому при будь-якому порушенні прав людини чи скочуванні до авторитаризму адміністрації США буде легко зменшити співпрацю, яка нині є стратегічною”, — сказав Деймон Вілсон.
“Справа Тимошенко підриває довіру до суду”
Президент “Freedom House” Девід Креймер, який також узяв участь у конференції, гостро скритикував справу проти колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.
За його словами, висунення проти неї нових і нових звинувачень підриває довіру до суду і викликає думку, “що ці звинувачення проти неї не є справжніми”.
Попри критику міжнародних організацій в адміністрації Януковича доводять, що кримінальні справи проти опозиціонерів є боротьбою з корупцією і не стосуються їхніх політичних переконань.
Раніше оприлюднені висновки “Freedom House” про те, що Клацнути значна
концентрація влади в президентських руках загрожує Україні авторитаризмом, підтримує і Джеймс Шерр з лондонського королівського інститут міжнародних відносин. Він також каже, що виникає запитання: що буде після того, як Україна підпише угоду з ЄС про зону вільної торгівлі. За його словами, необхідно серйозно подумати, які саме наслідки матиме така угода для української економіки.
Бжезинський: є непевність щодо майбутнього України
Занепокоєння внутрішньою політикою України висловлює і Збігнєв Бжезинський, колишній радник національної безпеки США.
Він каже, що і через 20 років після проголошення незалежності України, лишається “непевність” щодо її майбутнього. А символом проблем у внутрішній полиці, які викликають занепокоєння Заходу, стала “справа Тимошенко”.
Натомість експерт відзначив визначеність у зовнішньополітичних пріоритетах Києва, зокрема — курс на європейську інтеграцію. Пан Бжезинський повторив свою тезу про те, що демократична Україна вплине на розвиток демократії в Росії.
“Підтримуючи добрі відносини з Росією, але просуваючись до ЄС, Україна з часом може викликати таке ж саме бажання в Росії. Тим самим Україна разом з ЄС зможе допомогти Росії допомогти собі самій”, — сказав він.
За словами Збігнєва Бжезинського, Україна демонструє, що є більш зрілою у демократичному розвитку, ніж Росія і саме вона є “старшим братом” в історичному та політичному сенсах.
Про відданість України курсу на євроінтеграцію сказав і радник президента Януковича з зовнішньої політики Андрій Фіалко.
Натомість, за його словами, питання про вступ до Митного союзу з Білоруссю і Казахстаном зняте з порядку денного. Він наголосив, що Україна не буде інтегруватися до запропонованих Москвою союзів, але буде розширювати економічну співпрацю з нею.
Пан Фіалко також сказав, що Україна і далі наполягає на зменшенні ціни на російський газ, але Росія в обмін на це відверто просить в обмін “щось велике”, якщо не вступ до Митного союзу, то — злиття “Нафтогазу” з “Газпромом”. Але Україна на це не пристає, заявив радник президента.
Наталка ХИЖНЯК
Что скажете, Аноним?
[14:40 22 января]
[10:40 22 января]
19:25 22 января
19:00 22 января
17:10 22 января
16:50 22 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.