Україні потрібно вносити до переліку міжнародних спонсорів війни набагато більше китайських компаній, аніж зараз. Таку думку висловив політолог Микола Давидюк.
“Наразі на сайті Нацагенства із запобігання корупції, у переліку міжнародних спонсорів війни є лише 8 компаній з Китаю. Очевидно, що цього вкрай замало, оскільки товарообіг між КНР та рф росте дуже швидко. Наприклад, минулого року він зріс майже на третину, а за 1 квартал 23 року на 41%! Багато китайських компаній продовжують торгувати із рашистами”, — зазначив політолог.
Він зауважив, що у перелік вносяться в основному відомі в усьому світі споживчі бренди: “Йдеться, наприклад, про провідних автовиробників Geely та Great Wall, або технологічну компанію Xiaomi Corporation. Так, вони залишилися на російському ринку, проте не вони роблять найбільший виторг”, — каже політолог.
За його словами, внесення 8 китайських компаній у перелік майже ні на що не впливає, оскільки завжди є “сірі” схеми для обходу.
“Візьмемо Kerui Group, яка є найбільшою промисловою групою у Китаї, що займається дослідженнями, розробкою та виробництвом нафтового та газового обладнання. Обладнання продавати в Україні заборонили, а сталеві труби для видобутку вуглеводнів — ні. І такі корпорації, як Tianjin Pipe Co. та Hengyang Valin Steel Tube Co., продовжують активно постачати свою продукцію у росію, тим самим активно підтримуючи стратегічну нафтогазову галузь ворога. І в той самий час ці виробники через посередника беруть участь у закупівлях нашого національного оператора видобутку. Вважаю, що на це не можна і не потрібно заплющувати очі. Ризики від співпраці з такими постачальниками у енергетичну галузь складно переоцінити”, — стверджує Микола Давидюк.
Політолог вважає, що у питанні санкцій потрібен комплексний підхід.
“Потрібно взяти кожну галузь економіки та перевірити її залежність від Китаю. Ось санкціонували будівельну корпорацію CSCEC, потрібно санкціонувати і виробників будматеріалів. І так з кожною галуззю, яка продовжує заробляти в росії, треба розбиратися комплексно. 8 компаній під санкціями — це менше ніж краплина у морі”, — констатував політолог.
Что скажете, Аноним?
17:30 23 декабря
17:20 23 декабря
17:10 23 декабря
17:00 23 декабря
16:40 23 декабря
16:30 23 декабря
16:20 23 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
[15:40 23 декабря]
[13:50 23 декабря]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.