Кожен, хто хоч трохи знайомий з біографією Тимошенко, розуміє, що справа Онищенко і теоретична (в усякому разі поки що) причетність лідерки Батьківщини до неї, навряд чи глобально налякають Тимошенко. За роки в політиці вона як мінімум тричі знаходила вихід з подібних ситуацій. Першого разу, коли їй шили, а потім начебто і довели причетність до відмивання грошей Лазаренком. Другий раз, коли Ющенко пробував її звинуватити в співпраці з Газпромом. І нарешті третій раз, коли Янукович її посадив, а потім вона тріумфально вийшла з тюрми і безславно програла президентські вибори.
Нинішня ситуація типологічно один в один схожа з усіма попередніми, бо перед нами розігрується спектакль “Юля-воровка” проти “Юлі-захисниці”. Простіше кажучи, це спектакль, чи якщо бути точнішим гра футбольних фанатів двох груп: групи “Юля-слуга дрібного олігарха” проти групи “Юлі-захисниці знедолених від тарифів”.
Саме лише розкручування справи Онищенка — це шлях в нікуди. Точніше — це шлях до часткового зменшення дещо роздутого некоректною (індивідуальне враження автора) соціологією, яка вивела Тимошенко в нібито лідери електоральних перегонів. Підкреслюю: часткового зменшення, яке не матиме глобальних наслідків для Тимошенко.
Більше того, треба розуміти: Тимошенко ніхто не посадить. У неї імунітет і її до тюрми ніхто не потягне. Тобто навколо неї буде створюватися інформаційне поле, де будуть розповідатися історії про вкрадені мільярди, можливо, її навіть викличуть на допит, але не більше. У відповідь, вона буде кричати про тарифи, про те, що олігархи від влади обкрадають країну і буде тримати свої 10-15% ядерного електорату.
А тепер трохи конструктивних питань, від яких залежить політичне майбутнє Тимошенко:
1. Чи вдасться владі “змусити” Ляшка активно вступити в боротьбу за електорат Тимошенко. Це один з ключових моментів як для самої Тимошенко так і для Ляшка. У них майже однотипний електорат і їх виборець зачасту перетікає один до одного.
2. Чи вдасться нав'язати суспільству думку (в цілому ніким не спростовану) про російський слід в політичних іграх Тимошенко. Простіше кажучи, чи стане вона другою після Партії регіонів п'ятою колоною?
3. Чи вдасться пояснити суспільству, що субсидія — це позитив і піклування держави? Звичайно, пояснити людям, що піднімати тарифи — це добре, на змогла навіть російська пропаганда. Але піклування через субсидії — це той мінімальний плюс, який може запропонувати електорату влада.
4. Чи продовжаться гучні справи і посадки? Справа Лазаренка-Тимошенко свого часу зійшла на пси лише по одній причині: у нас більше нікого не садили.
Насправді — все це прості питання, відповідь на які дозволить спрогнозувати, чи переживе Тимошенко третього президента в якості молодого перспективного політика, чи піде на політичну пенсію.
Александр КЛИМОВ
Что скажете, Аноним?
[11:49 15 января]
[10:40 15 января]
[07:00 15 января]
18:00 15 января
16:50 15 января
16:40 15 января
16:20 15 января
16:10 15 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.