Своє занепокоєння станом здоров’я дітей і молоді він висловив на засіданні Громадської гуманітарної ради.
“Упродовж останніх років не спостерігалося навіть тенденції до покращення стану здоров’я дітей. Навпаки, у порівнянні з 2003 роком показник захворюваності дітей у 2009-му збільшився на 15%”, — констатував президент.
Він навів дані, що серед дітей прогресують хронічні хвороби серцево-судинної, ендокринної та нервової системи. “Думаю, те, що українські діти вживають більше, ніж будь-де у світі, алкоголю і тютюну… Виросло ціле покоління пивної молоді”, — заявив Віктор Янукович.
“Часто надходять трагічні інформації — діти помирають прямо у школі”, — зазначив Віктор Янукович, зауваживши, що на сьогодні лише 6—10% випускників загальноосвітніх шкіл є здоровими.
“Жахливо те, що серед учнів шкільного віку трапляються смертельні випадки, пов’язані з хворобами, які вчасно не діагностовано”, — додав президент. У цій площині Віктор Янукович звернув особливу увагу на питання попередження захворювань серед дітей-сиріт. Держава, на думку президента, має побудувати відповідну дієву систему.
За словами Віктора Януковича, за роки Незалежності в Україні значно зросла кількість випадків передчасних смертей, особливо серед чоловіків. Він навів статистику, що за цей період населення держави скоротилося на 6 млн. і на сьогодні становить 45,8 млн. людей.
Маємо також визнати, сказав Віктор Янукович, що нормою життя українців стають такі негативні чинники як неправильне харчування, недостатня рухова активність, зловживання алкоголем та тютюнопалінням.
“Політична нестабільність, яка переслідувала Україну практично всі 19 років незалежності, наклала відбиток і на психологічне, і на соціальне благополуччя громадян. У разі збереження й надалі таких негативних тенденцій погіршення здоров’я українського народу перетвориться на довгострокове гальмо соціально-економічного розвитку”, — відзначив президент.
Остання доповідь Всесвітньої організації охорони здоров'я засвідчила, також, що Україна посідає 5-те місце за рівнем насильства серед молоді. Україна також посідає одне з останніх місць з профілактики СНІДу — лише 10 відсотків інфікованих українців отримують необхідне лікування.
Красовський: Насправді дива не сталося
Водночас, курців в Україні серед населення загалом поменшало мало не на третину за останні 5 років — про це свідчать результати ґрунтовних досліджень, проведених на замовлення Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Тютюнові компанії спростовують цю інформацію і кажуть, що українці менше курити не стали, але через підвищення акцизів почали купляти дешеві цигарки. Українська Служба Бі-Бі-Сі спілкувалась з одним із авторів цього дослідження, завідувачем сектором контролю за тютюном Інституту стратегічних досліджень при Міністерстві охорони здоров’я України Костянтином Красовським.
- Чим можна пояснити таке істотне зниження курців за останні 5 років в Україні?
— Насправді дива не сталося. Просто в Україні задіяли ті ефективні заходи, які були задіяні і в інших країнах. Тобто, було заборонено куріння в громадських робочих місцях. Не скрізь, але цей процес поступово іде — звільнення цих місць від тютюнового диму. Були запроваджені великі попередження на пачках сигарет, були заборонені деякі види реклами, і ще найбільш суттєво було підвищення акцизів за останні 2 роки. І, як і в інших країнах після вжиття таких заходів, люди або припиняли курити, або ще іде процес, що тих курців, які помирали, не заміщали молоді люди, бо молоді люди курять все менше і менше.
- Чому вони курять менше? Це завдяки суспільній інформації?
— По-перше, інформації — це не модно. По-друге, цінові заходи на молодих людей впливають більше, бо якщо там на якусь третю-четверту пачку сигарет не вистачило грошей, то все це закінчується експериментами, у залежність не переходить. Тим більше, що коли отакі попередження про імпотенцію, про вагітність… Тобто, пачка виглядає набагато менш привабливою, чим раніше, тому, молодим хлопцям та дівчатам просто неприємно брати такі пачки в руки.
- Представники тютюнових компаній кажуть, що по-перше, ця інформація про таке значне зменшення курців не відповідає дійсності, а по-друге — українці змушені перейти на більш дешеві і менш якісні сигарети через підвищення акцизів. Чи це правда?
— По-перше, те, що деякі люди стали курити менш якісні сигарети — це дуже добре. Навіть тютюнові компанії вам скажуть, що всі ці сигарети однаково шкідливі. Тобто, нема ніякої різниці пошкодження для здоров’я між дорогими й дешевими сигаретами. Вся різниця це лише смак і запах. Тому, якщо людина через подорожчання сигарет перейшла на куріння менш смачних сигарет, це може бути кроком для припинення куріння.
- А от тютюнові компанії також кажуть, що за рахунок контрабанди відбулося зниження продажів легальної продукції.
— В ході дослідження курців просто попросили показати пачку. І виявилось, що пачок, де було російське попередження, тобто, контрабандних сигарет, було всього 1,5%. Це й є рівень контрабанди сигарет в Україну.
Что скажете, Аноним?
[07:00 24 января]
[13:40 23 января]
[07:00 23 января]
10:10 24 января
10:00 24 января
09:50 24 января
09:20 24 января
08:50 24 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.