24 лютого 2022 року Російська Федерація без оголошення війни віроломно напала на Україну.
Весь цивілізований світ у відповідь на озброєну російську агресію наклав санкції на понад 7 тисяч російських фізичних та юридичних осіб, серед яких “Газпром”, “Лукойл”, “Сбербанк”, “ВТБ” та багато інших.
Проте, чомусь, всі забули про одного з найбільших “гігантів” російської економіки — Держкорпорацію ”Росатом”.
Російський холдинг “Росатом”, який перебуває у власності держави та об'єднує понад 360 підприємств атомної галузі, включає не тільки усі цивільні атомні компанії Росії (у т. ч. науково-дослідні організації, організації з видобування та збагачення урану, атомні електростанції, атомний криголамний флот, підрядників з будівництва АЕС тощо), а й підприємства ядерно-збройового комплексу.
Для повноцінного розуміння масштабів держкорпорації, “Росатом” є одним з лідерів світової атомної промисловості, вона займає друге місце в світі за запасами урану і п'яте за обсягом його видобутку, четверте місце в світі з виробництва атомної енергії, контролює 45% світового ринку послуг зі збагачення урану і 17% ринку ядерного палива.
Як вже було зазначено вище, до складу ДК “Росатом” входять підприємства оборонно-промислового значення.
Дирекція з ядерно-збройового комплексу включає ядерні центри в Сарові (ВНІІЕФ) і Снєжинську (ВНДІТФ), ВО “Маяк” в місті Озерське Челябінської області, комбінат “Електрохімпрібор” в місті Лісовому Свердловської області, Приладобудівний завод в місті Трьохгорний Челябінської області та інші.
Безпосередню розробку ядерних зарядів здійснюють ВНІІЕФ і ВНДІТФ, розробку ядерних боєприпасів — ВНІІЕФ, ВНДІТФ і ВНІІА, серійне виробництво ядерних боєприпасів — “Електрохімпрібор” і “Приладобудівний завод”.
У той час, як Росія веде агресивну зовнішню політику, погрожуючи всьому цивілізованому світу ядерною зброєю, Держкорпорація “Росатом” (яка власне і виготовляє цю зброю, якою погрожують) продовжує спокійно впроваджувати інвестиційні портфелі за кордоном, будуючи нові АЕС (а це більше 35 нових блоків), безперебійно отримуючи нові транші грошей від закордонних партнерів.
Наприклад 2 квітня цього року генеральний директор корпорації “Росатом” Олексій Ліхачьов заявив телеканалу “Росія 24” — “Росатом” не призупинив жодного проєкту з будівництва АЕС за кордоном, не дивлячись на поточні справи й продовжує працювати”. Наразі, вартість закордонного інвестпортфелю держкорпорації сягає 130 млрд дол.
За дослідженнями Федерації американських вчених (FАS), на 1 березня поточного року Росія володіє 5977 ядерними боєголовками, тобто пристроями, що викликають ядерний вибух.
Однак, ця цифра включає близько 1500 боєголовок, які вже списані й підлягають утилізації. З тих, що залишаються, приблизно 4500, більшість вважається стратегічною ядерною зброєю, тобто зарядами для балістичних ракет.
Саме така зброя і вважається зброєю ядерної війни, яку Держкорпорація “Росатом” благополучно продовжує виготовляти, через відсутність накладених на неї санкцій, вільного доступу до всіх міжнародних ресурсів, у т. ч. іноземних грошей.
Накласти санкції лише на підприємства “Росатому” що безпосередньо виготовляє зброю — не вийде, оскільки гроші отримані через цивільні програми легко перерозподіляться всередині корпорації, що без проблем дозволить обійти будь-які обмеження.
Зверну увагу, що чистий прибуток від зовнішньоекономічної діяльності “Росатома” за останні десять років збільшився вдвічі.
За останній рік прибуток перевищує 8 млрд дол., та складає 35% від загального обсягу прибутку корпорації. Абсолютно зрозуміло, що держкорпорація є одним з головних наповнювачів російського державного бюджету.
Наприклад, за останній рік “Росатом” сплатив до бюджетів всіх рівнів майже 3 млрд дол. податків — це те, що показано офіційно за даними аудиторської служби. А не офіційно?!
Враховуючи вищезазначене, закликаю Офіс президента України, в рамках постійної системної роботи, яка проводиться щодо санкцій проти Російської Федерації, звернути увагу на нагальну термінову необхідність введення санкцій проти Держкорпорації “Росатом”, оскільки кожний сплачений цій компанії євроцент — це вже кров українських дітей, та загроза для всіх інших у всьому світі.
Необхідно якнайшвидше накласти жорсткі санкції, на діяльність ДК “Росатом”, а саме:
виключити “Росатом” з усіх міжнародних організацій;
законсервувати усі активні міжнародні проєкти “Росатому”;
заборонити отримання боргового фінансування проєктів “Росатому”;
заборонити будь-який трансферт технологій на користь “Росатому”;
запровадити ембарго на постачання “Росатому” уранової руди;
запровадити ембарго на закупівлю у “Росатому” ядерного палива.
Такі санкції не лише послаблять воєнну загрозу для всього світу, а й відкриють можливості для перерозподілу ринку ядерного палива на користь американських та європейських компаній.
Але економічний розвиток можливий лише в умовах фізичної безпеки. Тож, першочерговим для всього світу є — зупинити загрозу!
Віктор КУРТЄВ, експерт енергетичного ринку
Что скажете, Аноним?
[22:32 06 января]
[16:20 06 января]
[21:03 05 января]
18:00 06 января
17:20 06 января
17:00 06 января
16:50 06 января
16:30 06 января
16:10 06 января
15:55 06 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.