Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Від…біться від нас”. Чому прихильники “держави в смартфоні” не знайдуть ключів від бомбосховищ

[07:40 05 июня 2023 года ] [ dsnews.ua, 4 червня 2023 ]

Якби повномасштабну війну ми зустріли у форматі “маленької держави”, то не було б евакуаційних безкоштовних потягів, електроенергії для всіх, мораторію на збільшення комунальних платежів і власне бомбосховищ, навіть засмічених і зачинених.

 Не розумію обурення частини нашої спільноти, яка роками агітувала “за маленьку державу”, “уряд у смартфоні”, скорочення “вартості держави” і далі по списку.

 

Ну так тоді, все логічно.”Маленька держава” не займається бомбосховищами. У неї для цього немає ані фінансових, ані людських ресурсів. Все має вирішувати невидима рука ринку та/або самоуправління.

 

Але чомусь рука ринку, видима і невидима, нічого не “порєшала”, а самоуправління — не “самоуправилося”.

Звісно, мені можуть закинути, що справжньої “маленької держави” у нас і досі немає… Ну, тоді треба не ганити Кличка, а дякувати йому за зачинені бомбосховища. Тому що, якби вологі мрії “вульгарних лібертаріанців” (які не мають нічого спільного із справжнім лібералізмом) збулись і ми цю війну зустріли б у форматі “маленької держави”, то не було б жодних евакуаційних безкоштовних потягів, електроенергії (навіть за тарифу 2,64 грн/кВт-год), мораторію на збільшення комунальних платежів та багато чого ще. І не було б навіть зачинених та засмічених, наче звалища, бомбосховищ.

Бо ходили б залізницею лише віп-потяги для тих, у кого є гроші, а електроенергію подавали б за принципом “хто більше сплатив — той із світлом”.

Розуміння “маленької держави” у нас досить однобоке. Під час дискусій, це дуже популярна тема, майже мейнстрим. Хто висловлює навіть незначні зауваження одразу “нарікається” совком та ретроградом. Але коли у такої людини   спитаєш: чи готовий платити за електроенергію 10 грн/кВт-год, за газ — $1000 і $5000 за місце у спальному купе потяга Київ—Львів, то співрозмовник одразу чухає потилицю і починає волати “А чого б це?”.

Так і з бомбосховищами.

Щось не чутно панів із “Голосу” та їхніх симпатиків із тезами про те, що “за все треба платити” і “у світі нічого не буває безкоштовного”. Або таких тез:

  • “Безкоштовні бомбосховища — це шлях до корупції”.

  • “Безпека — це найдорожчий товар, а отже, і коштувати має найбільше”.

  • “Чому мій “мерседес” не заправляють безоплатно, а вхід у бомбосховища вільний?”.

Думаю, дай їм волю, вони б запустили принцип “хочеш послугу — плати” навіть у систему цивільної оборони. Ну, кажуть же вони про платну середню освіту, медицину, приватну митницю, то чому сектор цивільної безпеки має бути виключенням? Для тих, у кого є гроші, — персональне оповіщення, швейцар на вході у бомбосховище, фужер просеко щоб зняти стрес, зручний диван, масаж, жива музика чи лікувальний сон за бажанням. А всі решта, у кого немає грошей, — ну, так це ваша проблема, не треба бути лузерами. “Підіть, візьміть щось безкоштовне у супермаркеті…”.

Цю низку безглуздих наративів можна продовжувати до нескінченості, але ж нам їх згодовували всі останні роки.

Звичайно, це сарказм з мого боку, і адресати мого посту можуть сказати, що це різні речі — ринкові ціни та цивільна безпека. Але так, шановні, не буває.

Держава або функціональна, або анархічна, коли кожен сам за себе. Не можна так, щоб “місцями” держава без грошей та ресурсів, а “місцями” — з грошима та ресурсами.

Ми маємо просто обрати, що нам потрібно: сильна держава або анархічна.

І не треба плутати це з поняттям свободи, себто лібералізмом.

  • США — це вільна, ліберальна країна. Але вона сильна.

  • Росія — це авторитарна країна, але вона слабка.

  • Китай — авторитарна країна, але й потужна водночас.

  • Греція — батьківщина демократії, але не вилазить із перманентних криз.

Отже, вільна країна не синонімічна “маленькій державі”, а “велика держава” не є тотожною авторитаризму.

Те, що у нас обговорюють під соусом “маленької держави” — це типовий хуторянський анархокапіталізм, щось на кшталт національної ідеї Подерев'янського “від…біться від нас” — тільки в даному випадку ця ідея обернена всередину, а не назовні.

Ну так “вони і від…бались” разом із ключами від бомбосховища.

Простими словами — голосували, подобається? Ну, так тепер доведеться стояти перед зачиненими дверима бомбосховищ під уламками ракет і… молитись.

Шкода невинно убієнних. І від цього ще більше гніву до всіх отих “байкарів-реформаторів”…

Публікується з дозволу автора: оригінал

Олексій КУЩ,  фінансовий аналітик, економічний експерт

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ

SpaceX запустила частную миссию к Луне. Как развивается космическая гонка миллиардеров Маска и Безоса?

[07:00 16 января]

[BBC News Русская служба, 15 января 2025]

Основатель Amazon Джефф Безос и его компания Blue Origin вот-вот запустят ракету New Glenn. Запуск должен был состояться еще в понедельник, но был отложен по техническим причинам — и, скорее всего, произойдет в ближайшие дни. Все это происходит на фоне успехов SpaceX Илона Маска: компания в прошлом году совершила прорыв, посадив часть гигантского корабля Starship прямо на стартовую площадку. А сегодня ракета Falcon 9 компании SpaceX отправилась к Луне вместе с двумя посадочными модулями, созданными частными компаниями из США и Японии. Они будут исследовать лунный грунт и изучать магнитное поле земли. Компании обоих миллиардеров были основаны более 20 лет назад. SpaceX значительно опередила конкурента за последние годы, но успешный запуск New Glenn может сократить отставание.

НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.