Необхідність у новому підході є, оскільки протягом року лінія фронту мало змінилася.
Володимир Зеленський саме прибув до Вашингтона для зустрічі з президентом Джо Байденом та представниками Конгресу, щоб обговорити подальші дії та допомогу країні.
Деякі американські посадовці побоюються: якщо наступного року війна в Україні таки зайде в глухий кут, Путін може отримати перевагу.
Минулого тижня Байден заявив, що не можна дозволити президенту РФ перемогти, й це у національних інтересах США.
“Будь-яке порушення нашої здатності підтримувати Україну посилює позиції Путіна”, — заявив Байден, вимагаючи від Конгресу нового раунду фінансування України.
Видання вказує, що після невдалої спроби швидко захопити Київ росіяни почали змінювати тактику і відновлювати міць. За словами американських чиновників, тепер РФ має більше військ, боєприпасів та ракет. Також росіяни посилили свою вогневу міць за допомогою дронів, багато з яких постачає Іран.
На тлі цього США посилюють особисті консультації з українськими військовими, а також направили до Києва генерала, який тісніше контактуватиме з українським керівництвом.
Деталі нової стратегії сподіваються розробити під час серії військових ігор, які планують у німецькому місті Вісбаден наступного місяця.
Як пише видання, американці наполягають на утриманні відвойованих Україною територій, закріпленні на них та нарощуванні запасів і сил протягом року. Українці ж хочуть наступу — або на землі, або за допомогою далекобійних ударів.
США вважають, що Путін робить ставку на скорочення американської підтримки. Нещодавно російський лідер заявив: якщо в України закінчаться надані НАТО боєприпаси, то Росія здобуде перемогу за кілька днів.
Видання нагадує, що США за останні два роки надали Україні понад 111 млрд доларів допомоги. Але сьогодні значна кількість республіканців виступають проти подальших витрат, а інші хочуть побачити нову стратегію, перш ніж голосувати за додаткові кошти.
За словами американських чиновників, українці мають нереалістичні очікування щодо постачання США. Наприклад, вони просять мільйони артилерійських снарядів із західних запасів, яких немає. Тому Україні доведеться воювати з обмеженим бюджетом.
Автор фото GETTY IMAGES
Як стверджує видання, американці дотримуються консервативної стратегії, в рамках якої Україна має утримувати території та протягом 2024 року нарощувати сили й запаси озброєнь шляхом розвитку власного виробництва.
Деякі американські військові вважають, що така стратегія створить доволі переконливу загрозу для РФ і змусить її піти на переговори наприкінці наступного або 2025 року.
Водночас українці вивчають стратегію, що ґрунтується на успішних ударах по російському тилу, пише видання, наводячи як приклад осінні атаки по об'єктах в Криму.
Українська сторона шукає креативні способи вивести Росію з рівноваги за допомогою ударів по збройових заводах, складах та потягах із боєприпасами, розповіли співрозмовники NYT.
Один колишній військовий високопосадовець України відмовився говорити про деталі стратегії, але сказав, що новий план доопрацьовується і є сміливим.
Американські ж кажуть, що без зміни стратегії 2024 рік може нагадувати 1916-й, найсмертоносніший рік Першої світової, коли тисячі молодих людей загинули, а лінії бойових дій майже не змінилися.
Автор фото GETTY IMAGES
Точки перетину
Але деякі ознаки компромісу є, пише видання.
США заявили, що вони відкриті до деяких нових ідей України, пише видання. Вони визнають, що удари України по Криму цієї осені виявилися руйнівними для Росії й стали світлою плямою у невдалому контрнаступі.
Американські стратеги вважають, що українці можуть розвинути цей успіх наступного року, навіть якщо значна частина їхньої енергії піде на відновлення своїх сил.
У зв'язку з розробкою нової стратегії головнокомандувач американських військ у Європі, генерал Крістофер Каволі бере на себе більшу роль у координації дій з українською владою, пише NYT.
Крім того, Пентагон вирішив направити в Київ генерал-лейтенанта Антоніо А. Агуто-молодшого, який керував підтримкою України з бази в Німеччині. За словами американських посадовців, Агуто працюватиме безпосередньо з військовим керівництвом країни, щоб покращити підходи, які пропонують США.
Журналісти підкреслюють, що ні американські, ні українські офіційні особи не розголошують подробиці зустрічей чи нового плану. Але хоч би якою була остаточна угода, зміна динаміки має вирішальне значення. На думку аналітиків, що довше війна сприйматиметься як глухий кут, тим важче буде отримати додаткове фінансування.
“Не думаю, що буде перебільшенням вказати, наскільки важливою є допомога США, — пояснила Андреа Кендалл-Тейлор з Центру нової американської безпеки. — Якщо допомога не продовжиться, то ця війна набуде кардинально іншого характеру”.
На думку США, Україні не потрібно повертати всі 20% втрачених територій, щоб виграти війну, пише видання.
Отримання деяких стратегічних і символічних перемог, покращення оборони та нарощування власного виробництва зброї може бути достатнім, щоб зміцнити позиції України, коли заклики до мирних переговорів неминуче відновляться.
Американські чиновники намагаються підготувати українців до наступного року, кажучи їм, що будь-яка допомога, яку схвалить Конгрес, навряд чи буде такою, яку Вашингтон надавав у перші два роки війни.
“Вони мають воювати розумно й ефективно”, — вважає Майкл Кофман, науковий співробітник програми “Росія і Євразія” Фонду Карнегі за міжнародний мир, який нещодавно відвідав Україну.
На його думку, якщо Україна і Захід зроблять правильні інвестиції в пошуках довгострокової стратегії, тоді Україна може знову повернути перевагу.
Что скажете, Аноним?
[22:34 25 декабря]
[14:50 25 декабря]
[18:15 24 декабря]
17:50 25 декабря
17:30 25 декабря
17:00 25 декабря
16:50 25 декабря
16:40 25 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.