Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Угоди з Росією можуть призвести до розвалу Україну — Тимошенко

[15:22 20 мая 2010 года ] [ The Times, 19 мая 2010 ]

В ексклюзивному інтерв’ю британській The Times колишній прем’єр-міністр України, а нині провідна опозиціонерка Юлія Тимошенко розповіла, що збирається протистояти руйнуванню демократичних цінностей новою владою і боротися з репресіями проти опозиції.

А Янукович, на думку Тимошенко, своїми діями розколює країну. Попри явний тиск із боку влади, вона здалася Тоні Гелпіну з The Times розслабленою та впевненою.

П’ять років тому вона була рушійною силою Помаранчевої революції, що повалила проросійську владу в Україні й возвела нагору держави нову націоналістичну коаліцію. Тепер Юлія Тимошенко застерігає про можливий розкол країни, оскільки її новий президент знову кинувся в обійми Кремля.

В ексклюзивному інтерв’ю The Times пані Тимошенко сказала, що незалежність і стабільність України — під загрозою через російські поривання укласти з президентом Януковичем угоди в сфері енергетики та безпеки. Вона звинуватила президента, що напередодні обрання в лютому він змовився з Москвою про передачу контролю над головними галузями промисловості. “Уперше за 19 років незалежності постало питання збереження самої країни, її суверенітету”.

За її словами, в Криму почало зростати напруження після того, як пан Янукович підписав суперечливу угоду, якою дозволив Чорноморському флотові Росії залишитися в Севастополі ще майже 30 років після завершення дії чинної орендної угоди в 2017 році. В обмін Росія погодилася знизити ціни на газ для України на 30%. За словами 49-річної пані Тимошенко, яка з невеликим відривом програла панові Януковичу на президентських виборах, половина українського народу проти угоди. “Є серйозна загроза нестабільності, зважаючи на невдоволеність такої великої частини, — сказала вона. — На мою думку, Янукович навмисне дестабілізує ситуацію в країні, але я не знаю, чому. Зараз ситуація в Криму досить серйозно дестабілізована. Люди почали збирати підписи на підтримку приєднання Криму до Росії. У Криму активізуються антиукраїнські рухи”.

Переважна частина населення Криму — проросійськи налаштована, а можновладці в Кремлі твердять, що Москві слід вимагати назад територію, яку радянський лідер Микита Хрущов передав Україні лише в 1956 році.

За словами пані Тимошенко, президент Медвєдєв наказав міністерству оборони Росії розробити інвестиційні плани для Криму. “Тепер Крим розвиватиметься під егідою Російської Федерації, а це важко зрозуміти суспільству. Виникає ризик кризи. Я — за взаємовигідну співпрацю. Але я й думати не дозволю про втрату частини нашої території чи втрату суверенітету”.

Вона закликала Сполучені Штати та Європу приділити більше уваги збереженню державності України, а не розглядати її як “розмінну монету” в міжнародних відносинах із Росією.

“Коли Україна відмовилася від своєї ядерної зброї [після розпаду Радянського Союзу], то отримала гарантії, що її територіальна цілісність буде захищена. Я хочу вірити, що ці гарантії ще діють”.

Цього тижня під час дводенного візиту до Києва пан Медвєдєв підписав декілька нових угод із паном Януковичем. Це була їхня сьома зустріч після того, як пан Янукович змінив на посаді Віктора Ющенка, ще одного лідера Помаранчевої революції поруч із пані Тимошенко. Пан Медвєдєв, який називав пана Ющенка антиросійським, заявив журналістам: “Нарешті в нас з’явився повноцінний український партнер”.

За словами пані Тимошенко, всі здивовані швидкістю, з якою Кремль висуває пропозиції про спільні підприємства в атомній енергетиці, кораблебудуванні, авіабудуванні та можливе злиття української газової компанії з російським енергетичним гігантом “Газпромом”. Хоч пані Тимошенко й за гарні відносини з Росією, було б “краще, аби така співпраця відкривала для України більше можливостей, а не позбавляла її тих, що в неї лишилися”.

Пані Тимошенко сказала, що не продовжувала б оренду Севастопольської бази, зазначивши, що регіон має величезний потенціал туристичного курорту. “Якщо вибирати між всесвітньовідомим курортом і військовою базою, я вибираю перше”.

Її свобода під загрозою — Генпрокуратура повторно відкрила справу 2003 року за обвинуваченнями у спробі підкупу суддів Верховного суду. Пані Тимошенко не є членом парламенту й, відколи в березні пішла у відставку з посади прем’єр-міністра, більше не має імунітету.

Її союзники стверджують, що справа безпідставна і що розслідування є ширшим посланням до опонентів нового режиму. Один високопоставлений радник сказав The Times: “Якщо вони можуть узятися за найпомітнішу постать опозиції, то таким чином кажуть решті, що їм краще мовчати”.

Віце-прем’єр-міністр Володимир Сівкович підкреслив загрозу, нещодавно заявивши, що у пані Тимошенко та її прибічників “не буде часу боротися за місце в парламенті, вони радше думатимуть, як утекти”.

Пані Тимошенко, одягнена в елегантну чорну сукню, із заплетеним в її фірмову косу в селянському стилі волоссям, виглядала розслабленою і впевненою попри явний тиск на неї. Вона заявила, що стрімко руйнуються демократичні свободи, здобуті п’ять років тому, дедалі більшими стають обмеження щодо свободи преси й демонстрацій опозиції. “Відбувається руйнування цінностей Помаранчевої революції. Я хочу, щоб уряди інших демократичних країн помітили це. Сьогодні в Україні згортається демократія, руйнується верховенство права і починаються репресії проти опозиції”.

Щодо розслідування проти неї вона заявила: “Це складні обставини. До них не можна звикнути й не можна не звертати на них увагу. Але я знаю напевне, що повинна захищати Україну, тому що половина України все ще довіряє цьому політикові”.

Минулого тижня вона приєдналася до інших опозиційних до пана Януковича сил, щоб створити Народний комітет захисту України — рух протесту, що, як стверджують його учасники, відстоюватиме “суверенітет і територіальну цілісність” країни. Новий прем’єр-міністр України Микола Азаров назвав кампанію “істеричною і безнадійною”.

Однак пані Тимошенко звинуватила новий уряд у девальвації національних інтересів України й додала: “Зараз ми консолідуємо ту частину суспільства, яка готова протистояти та чинити опір цим процесам”.

Тоні ГЕЛПІН

Перевод — ИноСМИ
 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.