Міф про те, що остання п’ятирічка виховала в Партії регіонів демократичні традиції і суттєво змінила Віктора Януковича, наразі спростовується. “Регіонали” пропонують запровадити у Верховній Раді новий принцип формування коаліції: фракціями, але за підтримки депутатів—індивідів. Учора Рада дала 229 голосів за те, щоб суб’єктами коаліції могли бути пересічні нардепи. Якщо закон набере чинності, у парламент повернеться корупція в усій красі: перебіжчики, купівля карток тощо. Закон знову крутиться дишлом у напрямку, який задає кон’юнктура переможця.
Пхають у ту саму річку
Проект змін Регламенту ВР, внесений “регіоналами” Демидком і Бондиком, звучить так: “Коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді — це сформоване за результатами виборів і на основі узгоджених політичних позицій та на засадах, встановлених Конституцією і цим Регламентом, об’єднання депутатських фракцій, народних депутатів, до якого входить більшість народних депутатів від конституційного складу ВР”.
Наразі цей пункт ухвалено в першому читанні. За зміну регламенту проголосував 171 із 172 депутатів Партії регіонів, у тому числі ті “регіонали”—сумісники, яких призначено в адміністрацію Президента. В повному складі натиснули зелені кнопки фракції Блоку Литвина та Компартії. У БЮТ — чотири “за”: Барвіненко, Черпіцький, Полунєєв та Савченко (всі вони голосували й за відставку уряду). У “НУНС” зміни підтримало двоє: Плющ і Поляченко. Чотири “за” — від позафракційних, зокрема й Тараса Чорновола.
Держава вже проходила практику індивідуального членства депутатів у коаліції, і теж із подачі Партії регіонів. У 2007 році “Антикризова коаліція” за участю ПР, КПУ та соціалістів намагалася розширитися за рахунок депутатів БЮТ і “Нашої України”. І 22—23 березня 2007—го коаліцію поповнило 11 депутатів із “помаранчевих” фракцій. Саме цей факт був одним з аргументів, які дозволили Президентові Ющенку видати указ про розпуск Ради. До речі, Іван Плющ, який учора підтримав ідею з індивідуальним членством депутатів у коаліції, у 2007—му був призначений секретарем РНБО і виступав за перевибори такої Ради, проводив відповідні переговори.
Показово, що за зміни до Регламенту не голосували депутати “НУНС”, яким приписували намір створити коаліцію з Партією регіонів на рівні фракції: ані “Єдиний центр”, ані група Мартиненка—Жванії. І це зрозуміло: нова формула “регіоналів”, яка отримала назву “входження тушками”, дозволяє усунути цих товаришів від коаліційного процесу. Заручившись голосами лічених “індивідуалів”, ПР може запросто склепати більшість із комуністами та “литвинівцями”. Не це потрібно Мартиненку та Балозі, які позавчора підтримали відставку Тимошенко.
“Це бєспрєдєл”
Фракція БЮТ, яка кілька днів тому була урядовою, а тепер стала опозицією, розкритикувала зміни до Регламенту. “Як зараз модно казати на сленгу, це повний правовий бєспрєдєл”, — каже БЮТівець Сергій Сас. За його словами, “тимошенківці” намагатимуться оскаржити рішення ВР у Конституційному та Вищому адміністративному судах. За логікою, шанси БЮТ на перемогу в суді великі, адже існує роз’яснення КС про формування коаліції лише рішенням фракцій. Однак у наших реаліях можливо все. А Янукович на Банковій уже встиг провести зустріч із головою КС Стрижаком.
Голова фракції Іван Кириленко заявив, що БЮТ закликатиме Президента не підписувати зміни до Регламенту, “який грубо порушує Конституцію”. Передбачаючи, що Янукович проігнорує цей заклик, Кириленко каже, що вихід із ситуації буде один — “іти на дострокові парламентські вибори, а далі сідати за Основний закон і працювати над гармонізацією всіх цих речей”.
А Янукович часу не марнує. “Президент провів сьогодні консультації стосовно формування коаліції у парламенті. Консультації пройшли успішно”, — поінформувала вчора по обіді прес—служба нового очільника Банкової.
Дискусія у ВР була гарячою. Перекрикуючи депутатів, Володимир Литвин вдався до хамства: “Я хочу сказати тим, хто кричить, одну фразу: ви не вмієте навіть кусати, ви вмієте тільки лизати. І заспокойтеся”. БЮТівець Володимир Філенко відповів емоційно: “Ваша остання репліка дає мені право сказати, що не вам нас учити, як погано лизати і сосати. Тепер кажуть, що Литвин у нас — Мороз—2”.
Напередодні Литвин заявив, що, якщо буде зібрано 226 голосів на підтримку коаліції, він зробить відповідне оголошення у Верховній Раді. “Конституцію кожен читає по—своєму... Для мене головне — чи є 226 людей, які беруть на себе відповідальність за ухвалення рішень Верховною Радою”, — заявив Литвин в інтерв’ю газеті “Коммєрсант”.
Володимир Михайлович відзначив, що один із найімовірніших варіантів коаліції — союз ПР, КПУ, Блоку Литвина “плюс депутати з інших фракцій”. Водночас спікер визнав: “Є заперечення і сумніви щодо юридичної чистоти такого рішення”.
Володимир СЕМКІВ
Что скажете, Аноним?
[16:48 14 ноября]
[12:46 14 ноября]
Сотні тисяч доларів, які намісник Лаври митрополит Павла довірив банку Жеваго у 2015 році, зникли
[10:40 14 ноября]
18:40 14 ноября
18:30 14 ноября
18:20 14 ноября
18:10 14 ноября
17:50 14 ноября
17:40 14 ноября
17:30 14 ноября
17:20 14 ноября
17:10 14 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.