Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Сучасні європейські поштові послуги: коли чекати змін?

[16:14 17 ноября 2020 года ] [ Бизнес Цензор, 16 листопада 2020 ]

Сучасні та доступні поштові послуги як у високорозвинених країнах Європи та світу — наша головна мета у реформуванні Укрпошти.

Поступово, крок за кроком, разом ми долаємо застарілі бюрократичні перешкоди та продовжуємо доводити, що наші державні компанії можуть бути успішними не гірше за приватні.

Один із ключових моментів цих перетворень — необхідність прийняття нової редакції закону “Про поштовий зв’язок”, який на днях був зареєстрований у Верховній Раді (проєкт закону 4353).

Він не лише врегульовує низку питань щодо надання сучасних і доступних поштових послуг населенню, але є дуже важливим для нас в євроінтеграційному напрямі, адже гармонізований з нормами ЄС і розроблений на виконання Угоди про Асоціацію.

Які головні перспективи законопроєкту? І для чого нам потрібне його прийняття, окрім зобов’язань перед Європейським Союзом?

Треба констатувати, але базовий закон про пошту, чинний на сьогодні, не оновлювався ще з 2002 року. Тому його нова редакція має суттєво осучаснити і модернізувати поштові послуги.

У першу чергу, законопроєкт забезпечує всіх без виключень українських громадян вільним доступом до сучасної поштової мережі.

Він чітко фіксує право кожного споживача самостійно обирати оператора поштового зв’язку для отримання тих чи інших поштових послуг.

Документ створює рівні умови на ринку для всіх його учасників, дозволяючи операторам поштового зв'язку залучати мережу відділень інших операторів на договірній основі.

Разом з тим, light-touch регулювання максимально стимулюватиме розвиток цієї сфери.

Майбутній закон нарешті передбачає використання в Україні електронних поштових марок як сучасного способу оплати відправлень.

Він також вводить сучасні способи поштової доставки — узаконює і визнає повноцінними кур'єрські послуги, вводить доставку відправлень через поштомати та адресну поштову розсилку, що особливо актуально в умовах пандемії.

Так, згідно з прогнозами Укрпошти, протягом найближчих кількох років після прийняття цього закону компанія зможе оновити близько половини міських абонентських скриньок.

Окрім всього, вони матимуть сучасний антивандальний захист і систему підтвердження через QR-коди.

Це дозволить адресно доставляти всі види внутрішніх та міжнародних відправлень і вручати офіційну кореспонденцію. А також замінить зайвий живий контакт з листоношею або працівниками поштового відділення.

З прийняттям законопроєкту “Про поштовий зв’язок” до роботи на пошті нарешті зможуть долучитися особи з інвалідністю. Це те, що вже давно діє в цивілізованій Європі і так має бути у нас.

Також схвалення цього закону важливе для нас в контексті боротьби з контрабандою. А для постійного відстеження якості надання поштових послуг документом пропонується ввести державний нагляд і моніторинг.

Я вдячний всім депутатам і фахівцям, які працювали над даним законопроєктом — профільному Комітету Ради з питань транспорту на чолі з його головою Юрієм Кісєльом, команді Мінінфраструктури та Укрпошти.

Максимальне спрощення та осучаснення як поштових послуг, так і всієї системи — це те, до чого ми прагнемо в оновленні роботи пошти. Впевнений, ми цього обов’язково досягнемо.

Владислав КРИКЛІЙ, міністр інфраструктури України

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.