Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Стало відомо, хто прибере до рук ММК ім. Ілліча і порт Маріуполя

[07:40 07 июня 2022 года ] [ 0629.com.ua, 6 червня 2022 ]

Промислові підприємства, які ще можливо хоча б частково відновити, прибере до рук компанія ООО “ЮГМК”. Її власник Євген Юрченко вже побував у Маріуполі.

Як повідомив в своєму Телеграм-каналі Юрченко, він приїхав у Маріуполь, щоб провести “глубокую оценку” того, що треба зробити для відновлення промисловості.

Нагадаємо, що армія російської федерації майже повністю зруйнувала металургійний комбінат “Азовсталь”. Окупанти з оглядом на це вже заявили, що відновити підприємство не зможуть. Тобто декілька тисяч людей залишились без роботи.

Стало відомо, хто прибере до рук ММК ім. Ілліча і порт Маріуполя, фото-1

ММК ім. Ілліча зруйнований в меншому ступені. Проте ми розмовляли з представниками підприємства. Щоб відновити роботу заводу, перезапустити домни — потрібні величезні гроші і головне — фахівці, яких в Маріуполі не залишилось.

Що стосується концерну “Азовмаш”, то завдяки зусиллям самопроголошеного мера Маріуполя Костянтина Іващенка, це підприємство було пограбоване  ще до війни. Найцінніше обладнання вивезено до російського Армавіру, а все інше кожного місяця відвантажувалось на металобрухт.

Залишається порт, який, теоретично, при повноцінному відновленні енергозабезпечення і після розчистки дна від затоплених суден, може розпочати роботу.

Звісно, що Євген Юрченко, власник ЮГМК, теж саме побачив в Маріуполі, що і всі інші — руїни. Тем не менш, публічно заявив ось що: 

Стало відомо, хто прибере до рук ММК ім. Ілліча і порт Маріуполя, фото-3

“Серьезные разрушения в Мариуполе требуют проведения глубокой оценки, однако сегодня можно сказать, что повреждения не являются критическими. При грамотном государственном управлении и привлечении инвесторов порт и металлургия будут восстановлены. Все зависит только от скорости и грамотности проведения этих работ, и для этого нужна глубокая оценка. Этой глубокой оценкой, в том числе, мы и собираемся заниматься”.

Звідки він взявся, цей  ЮГМК

Євген Юрченко, власник ЮГМК, не дуже відомий в росії бізнесмен. Він є одноосібним власником інвестором свого підприємства.

З’явився Юрченко на Донеччині в 2021 році. Після того, як по окупованій частині Донбассу прокотились мітинги робітників металургійних комбінатів, які місяцями не отримували заробітну платню, Кремль вирішив усунути від управління “Внешторсервіс” Курченка і віддати металургію цьому пану.

До початку війни ЮГМК контролювало Єнакіївський металургійний завод, Макіївський металургійний завод, “Макіївкокс”, ЯКХЗ та Комсомольське рудоуправління у ДНР, а також Алчевський металургійний комбінат та Стаханівський феросплавний завод у ЛНР. Але Юрченко пообіцяв розширити сферу свого впливу. І ось — розширив.

Стало відомо, хто прибере до рук ММК ім. Ілліча і порт Маріуполя, фото-4

Всі підприємства на Донеччині до 2022 року Юрченко отримав цілими і неушкодженими, на відміну від маріупольских заводів. Але і це не допомагало йому запустити підприємства на більшу потужність. Виробництво стрімко знижується рік від року. За даними російського Forbes, в 2020 році в “ДНР” випустили 640 000 т чавуну. Це майже в три рази менше, ніж у 2019-му -  1,6 млн т,  сталі — 542 000 т проти 1,4 млн т в 2019 році.

Все через те, що ринку збуту нема. Поставки сировини, які були зав’язані на Україну, довго не вдавалось налагодити, тому заводи простоювали.  Потім вдалося відновити поставки з росії. Але кому потрібен в росії український метал?

Зараз ситуація може ще погіршуватись через санкції, бо тепер і російський метал мало кому буде потрібний.

Тому власник ЮГМК може на камеру говорити про “глубокую оценку”, але насправді, за цими словами криється пустота. Скоріш за все, будуть грабувати, вивозити те, що ще можна вивозити через порт, який, здається, єдиний по-справжньому цікавить грабіжників із росії.

Що відомо про самого Юрченка

Російські ЗМІ повідомляють, що Юрченко тільки керує віджатими українськими підприємствами. Про приватизацію мова не йде. Як воно насправді — нам не відомо.

Взагалі про Євгена Юрченка не багато інформації.

Відомо, що він пов’язаний з ФСБ, бо свого часу проходив службу у військах тоді ще КДБ.

Родом з Воронежу. До 2021 року не мав жодного стосунку до Донбасу. Активів на заході не має, тому не боїться західних санкцій.

Прес-служба голови “ДНР” пушиліна називала Юрченка інвестором “з луганським корінням”. У 1990—2000-х обіймав високі посади у банках “Менатеп Санкт-Петербург” та “Связьинвест”, який очолював у 2009—2010 роках. Юрченко звідти пішов зі скандалом, після того як в інтерв'ю заявив, що контроль над держкомпанією встановив фонд Marshall Capital Костянтина Малофєєва, а останнього назвав “великим рейдером”.

Це не заважало пізніше Євгену Юрченку співпрацювати з цим великим рейдером. 

Нагадаємо, що Малофєєв був одним з тих людей, хто фінансував “русскую весну” в Україні. Тепер їх руки дотягнулись і до маріупольських підприємств.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.