Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Смертельне піке Олега Калашникова

[08:55 16 апреля 2015 года ] [ Espresso.tv, 15 квітня 2015 ]

Екс-”регіонал” був одним з кураторів Антимайдану і потенційним організатором злочинів режиму Януковича.

Увечері 15 квітня екс-депутат Олег Калашников був розстріляний біля дверей своєї квартири у Києві. Міліція вже порушила кримінальну справу за ст. 115 Кримінального кодексу — “Навмисне вбивство”. Хто і за що застрелив Калашнікова мають з’ясувати правоохоронці. Утім, вже тепер можна констатувати: слідство втратило одного зі свідків, а, можливо, й обвинувачених у злочинах проти учасників Євромайдану.

Скандальна слава до Калашникова прийшла влітку 2006 року. Тоді він накинувся на знімальну групу СТБ, яка працювала під Верховною Радою біля наметового містечка “регіоналів”. Колишній військовий і депутат від Партії регіонів достатньо брутально повівся із телевізійниками. Він почав вимагати у них віддати відзняту касету. У результаті оператор зазнав тілесних ушкоджень і потрапив на лікарняне ліжко. За заявою журналістів, столична прокуратура порушила за цим фактом кримінальну справу, одначе слідство так і не змогло довести вину Калашникова.

Саме цей інцидент перетворив відставного полковника на антигероя. Тимчасова депутатська слідча комісія розслідувала обставини нападу. Верховна Рада, у тому числі, і представники Партії регіонів засудили нахабну поведінку свого колеги. У якості покарання — Олег Калашников не був включений до партійного списку “регіоналів” на дострокових виборах до Верховної Ради у 2007 році. Утім, навіть після цього Калашников не полишив Партію регіонів.

У серпні 2011 року він зі своєю організацією “Загальновійськовий союз України” пікетував Печерський районний суд столиці, де розглядали справу Юлії Тимошенко. Тоді Калашников заявив, що лідер БЮТ має сидіти у в’язниці, а акція його соратників має “громадянську і просвітницьку акцію”. Щоправда, у ЗМІ тоді називали навіть тарифи, за якими Калашніков рекрутував учасників пікетів.  

Через рік — у 2012 році Олег Калашников балотувався до Верховної Ради від Партії регіонів в одномандатному окрузі №218 у Києві, але програв висуванцю “Батьківщини” Володимиру Ар'єву.

Взимку 2013 року Олег Калашников став одним із організаторів Антимайдану. Саме він, за деякими даними, звозив “тітушок” до Маріїнського парку у столиці. Цілком очевидно, що Калашников володів достатньою інформацією про те, хто, коли і як оплачував послуги найнятих “тітушок”.

Утім, упродовж останнього року до Калашникова чомусь не виникло жодних питань у слідчих, які ведуть справу щодо злочинів режиму Януковича під час Євромайдану. Якщо екс-депутат був важливим свідком (чи обвинуваченим), чому його не взяли під варту чи не забезпечили охороною? Відповіді на це запитання немає. Як і не зрозуміло, чому у спецслужб не виникало питань щодо останніх публічних висловлювань Калашникова. Наприклад, у лютому 2015-го він назвав Київ “тимчасово окупованим” і закликав однодумців “об’єднуватися і консолідуватися”.

 

На своїй сторінці у Facebook останній рік він багато писав і про хунту, і про державний переворот у Києві.

Лише наприкінці березня цього року нардеп від БПП Ольга Червакова звернулася до Генпрокуратури і СБУ із проханням перевірити Калашникова щодо його причетності до організації “тітушок” і закликам до сепаратизму. Утім, очевидно, силовики так і не встигли відреагувати на це звернення.  

Показовим є те, що Калашникова вбили 15 квітня, у той самий день, коли парламентський комітет з протидії корупції заслуховував силовиків щодо ходу розслідування злочинів, скоєних під час Євромайдану. Де-факто втрачено одних із потенційних свідків або ж організаторів цих злочинів.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко назвав кілька можливих версій вбивства Олега Калашникова. Однак, очевидно, що чи найголовніша із них — діяльність екс-нардепа під час Євромайдану. Що знав, і головне — чи хотів Калашников із кимось поділитися цими знаннями, ми тепер вже навряд чи дізнаємось. Він, як Михайло Чечетов і Олександр Пеклушенко забрав з собою усі таємниці. Таємниці, зокрема, і про тих, хто й нині перебуває у вищій політичній лізі України.

Сергій РУДЕНКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ

SpaceX запустила частную миссию к Луне. Как развивается космическая гонка миллиардеров Маска и Безоса?

[07:00 16 января]

[BBC News Русская служба, 15 января 2025]

Основатель Amazon Джефф Безос и его компания Blue Origin вот-вот запустят ракету New Glenn. Запуск должен был состояться еще в понедельник, но был отложен по техническим причинам — и, скорее всего, произойдет в ближайшие дни. Все это происходит на фоне успехов SpaceX Илона Маска: компания в прошлом году совершила прорыв, посадив часть гигантского корабля Starship прямо на стартовую площадку. А сегодня ракета Falcon 9 компании SpaceX отправилась к Луне вместе с двумя посадочными модулями, созданными частными компаниями из США и Японии. Они будут исследовать лунный грунт и изучать магнитное поле земли. Компании обоих миллиардеров были основаны более 20 лет назад. SpaceX значительно опередила конкурента за последние годы, но успешный запуск New Glenn может сократить отставание.

НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.