Сконцентруватися на реалізації проектів, що можуть якісно змінити обличчя України, відкриють для неї нову перспективу, матимуть вирішальне значення для економічної безпеки та гуманітарного розвитку. Саме такі завдання поставив Президент Віктор Янукович перед Комітетом з економічних реформ, засідання якого він провів особисто.
Йдеться про зведення на Чорноморському узбережжі термінала з прийому скрапленого газу; будівництво вітрових і сонячних електростанцій; будівництво доступного житла, сучасних комплексів з переробки твердих побутових відходів; програму забезпечення населення якісною питною водою; створення національної інформаційно-комунікаційної мережі на основі технології 4G; формування стратегічного плану та проектів розвитку міст; нову якість охорони материнства і дитинства; створення та розвиток програми “Олімпійська надія-2022”; створення швидкісного сполучення між Києвом та аеропортом “Бориспіль”. У майбутньому — також розвиток українського судноплавства. Надходження перших інвестицій очікується вже наступного року.
Глава держави окреслив національні пріоритети, в рамках яких реалізовуватимуться зазначені проекти. Йдеться, зокрема, про нову енергетику і енергобезпеку України; нову якість життя, де мають бути вирішені питання доступного житла, якісного медичного обслуговування, переходу до світових стандартів освіти, розв'язання проблем довкілля, розвиток інфраструктури. Надзвичайно важливим є розгляд проекту “Олімпійська надія-2022”, і досвід з проведення Євро-2012 нам багато дасть у цьому сенсі.
Бюджет як державна гарантія
Президент розглядає зазначені проекти як майданчики реального втілення та досягнення практичного результату реформ. Механізми їх реалізації будуть інноваційними, а розраховувати слід не стільки на бюджетні кошти, скільки на інструменти державно-приватного партнерства та залучення інвестицій у національну економіку. Актуальності набуває робота з інвесторами, яка має включати не тільки пошук і зацікавлення потенційних партнерів, а й супроводження їх у відносинах з органами влади.
Участь державних коштів потрібна, зокрема, для того, щоб інвестор не сумнівався: проекти перебуватимуть під особливим контролем держави як пріоритетні, і вона також братиме на себе певні ризики.
Не обійтися й без нових підходів у державному управлінні, зокрема переходу до проектного менеджменту. Необхідні організаційні зміни буде зроблено як у роботі Комітету з економічних реформ, так і уряду. На першому етапі йдеться про технічну підготовку проектів, яка має здійснюватися першокласними фахівцями на рівні світових стандартів — із забезпеченням їх відпрацювання не тільки в уряді, а й на рівні міжнародних організацій.
Глава держави доручив Прем'єр-міністру Миколі Азарову тримати питання національних проектів на особистому контролі та доповідати про результати цієї роботи на кожному засіданні Комітету.
Одним із пріоритетних напрямків реформ Президент вважає поліпшення умов для розвитку бізнесу, зокрема дерегуляцію дозвільної системи та рішуче скорочення ліцензій. “Конкретизувати це питання ми будемо найближчим часом, — підкреслив Віктор Янукович. — Бо формула відносин між державою і бізнесом має бути прозорою”. А питання дерегуляції дозвільної системи та скорочення ліцензій стане предметом розгляду наступного засідання Комітету.
Віктор Янукович візьме реалізацію пріоритетних національних проектів під свій патронат і триматиме це питання під жорстким контролем: “Я буду також нести відповідальність за ці проекти і працюватиму над їх реалізацією — з одного боку як Президент, з іншого — як виконавець”. Уже найближчим часом проекти буде презентовано інвесторам.
Віктор Янукович попросив Прем'єр-міністра врахувати національні проекти у проекті Державної програми економічного і соціального розвитку на 2011 рік.
Глава держави доручив керівнику новоутвореної робочої групи з питань національних проектів Комітету з економічних реформ негайно сформувати її склад та розпочати роботу. А главі уряду — визначити відповідальних від Кабінету Міністрів. На засіданнях Комітету постійно заслуховуватимуть виконавців про результати проведеної у цьому напрямку роботи.
“Дуже важливо, щоб ми мали на найближче майбутнє надію, що подібні проекти будуть реалізовуватися в Україні постійно. Це не повиннні бути поодинокі випадки... Щоб у всіх був азарт — робити це швидко й ефективно, бо держава вже цього зачекалася, — підкреслив Президент, додавши: — Упевнений, ми з вами організуємо цей процес, назва якого буде “Будівництво сильної держави Україна”.
Освіта “підтягне” економіку
Керівник робочої групи з національних проектів Комітету з економічних реформ Владислав Каськів зазначив, що за чотири роки роботи цієї групи від її діяльності очікується приріст ВВП на 4,7%. При цьому 80% коштів, залучених до їх реалізації, будуть інвестиційними.
Пріоритет інвестиційних коштів над державними, проектний менеджмент у системі державного управління, партнерство з кращими світовими компаніями і гарантований результат та персональна відповідальність, доброчесність та антикорупційність — ось базові принципи реалізації інвестиційних проектів.
Характеризуючи національний пріоритет “нова енергія” та проект з будівництва на узбережжі Чорного моря термінала з прийому скрапленого газу, міністр палива та енергетики Юрій Бойко зауважив, що до кінця року буде завершено відбір розробників будівництва термінала і запропоновано корпоративну модель учасників цього проекту, що буде реалізовуватися без жодного навантаження на державний бюджет. Крім того, з'явиться змога суттєво економити на ціні блакитного палива.
Така ж ситуація і з проектами екологічно чистої енергії. Зокрема, без жодного навантаження на держбюджет буде збудовано кілька сонячних і вітрових електростанцій, повідомляє прес-служба Президента.
А міністр освіти і науки Дмитро Табачник повідомив, що кілька днів тому його відомство завершило розробку проекту державної програми щодо масштабного впровадження у навчальний процес інформаційно-комунікаційних технологій. Цей проект започаткує дійсно конкурентоспроможну освіту, а відтак — конкурентоспроможну економіку, переконаний головний освітянин.
Что скажете, Аноним?
[14:40 22 января]
[10:40 22 января]
19:25 22 января
19:00 22 января
17:10 22 января
16:50 22 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.