Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі

[18:25 14 марта 2023 года ] [ 0629.com.ua, 14 марта 2023 ]

Але останні три місяці в Маріуполі повстала нова проблема, з якою місцеві мешканці не стикались останні 25 років — це невиплата зароблених грошей.

 Росіяни, які окупували Маріуполь і приїхали в місто заробляти тут гроші, привезли із собою і російські стандарти заробітних плат. Проте ніхто з маріупольців не очікував, що разом з цим в місто прийдуть і російські ціни на продукти та послуги, які вражають навіть московитів. А ще — що почнеться проблема заборгованості по зарплаті.

“Ті з маріупольців, хто має можливість працювати на будівництві, зараз непогано заробляють, — розповідає 0629 місцевий мешканець Олександр (ім’я змінене). — 60-80 тисяч рублів на місяць дозволяють купувати продукти та забезпечувати родину. Якщо ти зварювальник, монтажник, то можеш заробити і ще більше”.

В бюджетній сфері до останнього часу теж все було непогано. В школах лікарнях заробляли від 20 до 40 тисяч рублів. Це менше, ніж на будівництві, проте теж непогано, кажуть люди.

Але останні три місяці в Маріуполі повстала нова проблема, з якою місцеві мешканці не стикались останні 25 років — це невиплата зароблених грошей.

 

В останнє проблема неплатежів виникала в Маріуполі ще в 90-і роки, в період розвалу Радянського Союзу. В той час, коли зупинялись підприємства, багато людей в Маріуполі залишилось без роботи. Проте навить тоді в Маріуполі не було глобальної кризи, тому що працювали без зупинок два великі заводи — ММК імені Ілліча та “Азовсталь”, які виплачували гроші стабільно і рятували родини.

Зараз ці два заводи не працюють. А основна сфера, де можна заробити непогані гроші (не враховуючи військову), будівництво, неочікувано для місцевих почала давати збій. 

 

Перші дзвіночки пролунали восени минулого року. Телеграм-бот 0629 став отримувати повідомлення від маріупольців, що їх “кинули на гроші” окремі російські будівельні компанії.

Це були не великі компанії, а субпідрядні організації. Вони набирали на роботу місцевих, бо їм платять менше, використовували їхню працю, а потім не виконували своїх зобов’язань. Люди звільнялись, ці непорядні організації винаймали нових працівників, і історія повторювалась.

Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі, фото-1

Але такі випадки не були масовими восени 2022 року. 

На початку зими ситуація погіршилась. В грудні будівництво або ремонтні роботи взагалі на багатьох об’єктах були призупинені. А в січні 2023 року почались вже масові невиплати заробітних плат. 

Гроші стали затримувати всюди, в тому числі на будівництві.

Значна частина бюджетної сфері не отримала зарплати в січні. Частково заборгованості почали сплачувати в лютому — за січень.

В березні працівники бюджетних організацій стали отримувати частково зарплати за січень та лютий, але не в повному обсязі. Люди скаржаться, що їхні зарплати, і без того невеликі, зменшились приблизно на 5 тисяч рублів.

Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі, фото-2

Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі, фото-3

Вчителі в школах досі не отримують зарплати з початку року.

В березні водії міських автобусів не вийшли на роботу через несплату заробітних плат. Місто фактично було паралізованим. Їм таки виплатили частково заборгованість, після чого водії поновили роботу. Чи буде проблема повторюватись — не відомо.

Ось що пишуть маріупольці останніми днями в соціальних мережах з приводу заборгованості по заробітних платах.

Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі, фото-4

Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі, фото-5

Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі, фото-6

Що відбувається із заробітними платами в Маріуполі, фото-7

До речі, російські воєнкори в своїх Телеграм-каналах скаржаться, що заборгованості по зарплатах є і серед російських військових. Попри те, що росія збільшила свій воєнний бюджет.

За даними російського міністерства фінансів, з початку року доходи російського бюджету  склали 1807 млрд. Це на 15% менше, ніж у лютому 2022 року.  Витрати — 2627 млрд. Це на 43% більше, ніж у лютому 2022 року.

Дефіцит бюджету — 820 млрд. Дефіцит за січень-лютий — майже 2.6 трлн руб. При цьому на весь 2023 передбачений дефіцит 2.9 трлн 

Тож фінансові проблеми, які зараз відчувають маріупольські родини, які залишаються в окупації, пов’язані саме з цими бюджетними дірами в росії. 

Російське видання The Moscow Times з'ясувало, що заборгованість із зарплати через несвоєчасне отримання коштів із бюджетів усіх рівнів у лютому 2022 року в росії підскочила відразу на 1400%.

Станом на початок березня загальна сума грошових боргів перед співробітниками російського держсектору досягла 152 000 000 рублів. Ще у січні сума заборгованості була у 15 разів меншою, а станом на кінець минулого року боргів не було взагалі.

 Фіксується одна з найбільших заборгованостей російської влади перед працівниками сфери освіти, де за один лише лютий заборгованість підскочила у 12 разів — до 162 000 000 рублів. Заборгованість із зарплати перед лікарями зросла на суттєві 37% за місяць. 

Російські журналісти уточнюють, що сума боргів російського уряду по всій країні станом на початок березня становила 779 000 000 000 рублів.

Що стосується пенсіонерів, то пенсії в Маріуполі станом на березень виплачуються без затримок або з нетривалими затримками. Інформацією щодо затримки соціальних виплат в окупованому Маріуполі станом на зараз не володіємо.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.