Головною темою перемовин, згідно із заявою МЗС України, був пошук шляхів припинення російської агресії та ймовірна роль Китаю у досягненні “сталого і справедливого миру” в Україні.
Після перемовин російське державне інформагентство РИА Новости повідомило, що Кулеба у розмові з Ван Ї повідомив про готовність України “вести перемовини з російською стороною”.
Втім, речник МЗС Георгій Тихий повідомив BBC Україна, що російські ЗМІ “перекрутили” слова Дмитра Кулеби.
“Дмитро Кулеба довів послідовну позицію України, яка полягає в готовності вести переговорний процес з російською стороною на певному етапі, коли Росія буде готова вести переговори доброчесно, але наголосив, що наразі такої готовності з російського боку не спостерігається”, — йдеться в офіційній заяві МЗС України.
Під час перемовин Дмитро Кулеба також заявив, що справедливий мир в Україні відповідає інтересам Китаю, зокрема, його торгівлі з Європою. Він додав, що відносини між Пекіном і Києвом варто будувати, враховуючи майбутнє членство України в Євросоюзі, про яке вже почалися перемовини.
“Російська агресія стоїть не лише на заваді розвитку України. Вона також стоїть на заваді міжнародної стабільності, розвитку добросусідських відносин, і зокрема, розвитку торгівлі між Китаєм та Європою”, — наголосив Кулеба.
Ван Ї під час перемовин заявив, що Китай завжди виступав за політичне вирішення “кризи в Україні”, повідомляє МЗС Китаю, і потрібно повернутися за стіл перемовин.
“Останнім часом як Україна, так і Росія надіслали різною мірою сигнали про те, що вони готові до перемовин, хоча умови та час ще не назріли, ми підтримуємо всі зусилля, які сприяють миру, і готові продовжувати відігравати конструктивну роль у припиненні вогню, війни та відновлення мирних переговорів”, — йдеться в повідомленні МЗС Китаю.
Ван Ї звернув увагу на спільну китайсько-бразильську позицію щодо припинення війни, яка “отримала широкий відгук і підтримку” на міжнародній арені.
У повідомленні МЗС Китаю відповідь Кулеби на заяву Ван Ї подається так: “Україна бажає і готова до діалогу та переговорів з Росією. Звичайно, переговори мають бути розумними та предметними, спрямованими на досягнення справедливого та міцного миру”.
Міністр закордонних справ України також заявив, що в Києві вивчили спільну китайсько-бразильську позицію.
Ця позиція опублікована Китаєм і Бразилією 23 травня 2024 року за підсумками зустрічі Ван Ї і головного радника президента Бразилії Селсу Аморіма. Тоді дві країни закликали:
дотримуватися трьох принципів деескалації ситуації (припинити розширення території бойових дій, відмовитися від загострення бойових дій і провокацій)
скликати міжнародну мирну конференцію, визнану і Росією, і Україною, для обговорення всіх планів
уникати нападів на цивільних осіб або об’єкти, захищати цивільних осіб, зокрема, жінок, дітей, провести обмін військовополоненими
відмовитися від використання ядерної, хімічної чи біологічної зброї
уникати атак на атомні електростанції та інші ядерні об'єкти
протидіяти поділу світу на ізольовані політичні чи економічні групи держав
У повідомленні МЗС Китаю також відзначається, що Україна і Китай є дружніми країнами, які мають відносини стратегічного співробітництва.
“Вони поважають одна одну і ставляться одна до одної як рівні, і взаємовигідне співробітництво продовжує розвиватися”, — йдеться в повідомленні.
Речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков перемовини у Китаї прокоментував так: “Озвучений головою МЗС України посил про готовність розпочати перемовини йде в унісон із позицією Москви, але тут важливі деталі, “а їх ми поки що не знаємо”.
Что скажете, Аноним?
[16:23 14 января]
[20:42 13 января]
[19:14 13 января]
19:00 14 января
18:25 14 января
17:10 14 января
17:00 14 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.