Вичерпавши усі можливі важелі впливу на місцеву владу в питанні недопущення розміщення виробництва азотних добрив поблизу спальних мікрорайонів, криворіжці звертаються за захистом до міністрів та народних депутатів. Одне із таких звернень надійшло на моє ім’я.
Насамперед хочу подякувати людям Кривого Рогу за активні дії, які упродовж кількох місяців боротьби гуртують суспільство навколо екологічної проблеми.
Ось як діяли містяни та місцева влада після повідомлення про наміри приналежної олігарху Рінату Ахметову офшорної компанії ТОВ “Українські мінеральні добрива” розмістити комплекс з переробки і складування азотних добрив на відстані трохи більше одного кілометра від найбільш щільно забудованих територій Кривого Рогу.
Упродовж доби криворіжці зареєстрували та за дві доби набрали необхідну 1 тис. підписів під електронною петицією до міської ради з вимогою заборонити хімічне виробництво посеред житлових районів. На розгляд петиції до сесійної зали не з’явилася третина депутатів, петиція не підтримана.
Зорганізувавшись, криворіжці зібрали майже 7,5 тис. підписів під відкритим листом до Міністра екології і природних ресурсів України. Люди вимагають від міністра зробити усе від нього залежне, аби не допустити розміщення хімічного виробництва біля їхніх домівок.
Разом із зверненням до Міністерства також надані пропозиції, коментарі та зауваження до Звіту з оцінки впливу на довкілля. Міністерські висновки очікуються 15 серпня.
Депутати від Самопомочі внесли проект рішення Криворізької міської ради про скасування власного рішення щодо виділення в суборенду земельної ділянки. Однак силами Опоблоку та Батьківщини питання навіть не було внесене до порядку денного.
До мешканців прилеглих до планованого хімвиробництва мікрорайонів, які під час пленарного засідання міськради зібралися на мітинг під її стінами, не вийшов ні Юрій Вілкул — міський голова Кривого Рогу, ні його заступники.
У публічних коментарях ці посадові особи стверджували про замовний характер зібрання. Якщо влада не вірить людям, якої довіри вона заслуговує навзаєм?!
Упродовж серпня на всіх прилеглих до ПрАТ “Криворізький центральний рудоремонтний завод” (КЦРЗ) мікрорайонах пройшли мітинги, за результатами яких мешканці висловили вимогу до міського голови діяти виключно в інтересах територіальної громади Кривого Рогу.
А також ухвалили звернення, аби Юрій Вілкул ужив необхідних і достатніх заходів задля перенесення планованої ТОВ “Українські мінеральні добрива” діяльності з переробки і зберігання мінеральних добрив за межі Кривого Рогу.
Також люди вимагають від Державної екологічної інспекції провести невідкладну позапланову перевірку дотримання вимог екологічного законодавства суб’єктами господарювання, що розташовані на території КЦРЗ.
На жаль, до усіх цих дій та вимог міський голова Кривого Рогу залишається байдужим, діючи в інтересах олігарха Ахметова, опускаючись до рівня політичної корупції. Тому люди апелюють до Держави.
Пане Прем’єр-міністре Гройсман, економіку держави піднімати потрібно. Але не за рахунок здоров’я громадян. Менеджери олігарха Ахметова, проектуючи діяльність, розв’язують завдання отримання найбільшої економічної вигоди від вдалого логістичного розташування території ПРАТ “КЦРЗ”.
При цьому питання дотримання екологічних прав криворіжців, які вже мешкають в найбруднішому місті України, взагалі не стоїть на порядку денному. Громадською думкою маніпулюють, розповідаючи про міфічні 74 робочі місця, які будуть створені.
Публічно ковтають сульфат амонію, приховуючи екологічні ризики від процесу його переробки і складування на відстані 1100 метрів від щільної міської забудови та основного джерела питного водопостачання — каналу Дніпро-Кривий Ріг.
І пам’ятаймо: з локальних проблем починаються загальнонаціональні біди.
Вікторія ВОЙЦІЦЬКА, народний депутат України (Самопоміч), Секретар Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
Что скажете, Аноним?
[10:45 12 января]
13:00 12 января
12:00 12 января
11:00 12 января
10:30 12 января
10:00 12 января
09:30 12 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.