Умовою, висунутою під час переговорів, що, за повідомленням Reuters, відбулись минулого тижня, є відновлення постачання російського аміаку українською ділянкою трубопроводу “Тольятті-Одеса”.
24 лютого, в день нападу Росії на Україну, російський “Тольяттіазот” зупинив транзит аміаку через трубопровід, посилаючись на “ситуацію в Україні”.
Загальна довжина цього трубопроводу, збудованого на початку 1980-х, становить 2417 км, із них майже половина — 1021 км — проходить по території України. В Україні він має відгалуження до горлівського “Стіролу”.
Аміак використовується для виробництва добрив і є важливою складовою російського експорту до Африки та Азії. Відсутність цих добрив, кажуть представники африканських та азійських країн, впливає на харчову безпеку так само, як і брак зерна.
Ключова сировина для виробництва мінераьних добрив — газ. Через високі ціни на газ на світових ринках багато хто з виробників вирішив скоротити виробництво, що зумовило дефіцит добрив.
23 листопада, в день масованих ракетних ударів по Україні, президент Росії Путін зустрівся із Дмитром Мазепиним, керівником ради директорів “Уралхіму”, одного з найбільших виробників та експортерів російських добрив.
Раніше Москва домагалася, аби можливість транспортувати аміак територією України включили до зернової угоди, досягнутою за посередництва ООН і Туреччини.
15 листопада британська Financial Times повідомляла із посиланням на свої джерела, що Захід готовий надати Росії гарантії безпеки для відновлення поставок аміаку в рамках зернової угоди.
Проте цього не сталося, і 18 листопада зернову угоду подовжили ще на 120 днів без згадки про аміак.
При цьому, за даними джерел Reuters, зустріч в ОАЕ відбулася без представників ООН, хоча саме їй належить ключова роль у розблокуванні українського аграрного експорту.
У вересні президент Володимир Зеленський заявляв Reuters, що готовий погодилися на запуск аміакопроводу в обмін на звільнення Росією українських полонених.
Водночас речник російського президента виключав таку можливість.
Ані українська, ані російська сторони не підтверджують напряму зустріч в ОАЕ.
Під час обговорення подібного обміну українські оглядачі звертали увагу на те, що аміак є надзвичайно небезпечною та токсичною речовиною, і пошкодження трубопроводу — а така вірогідність зростає із масованими російськими ударами по українській інфраструктурі — може призвести до масштабної екологічної катастрофи.
За умовами будівництва, трубопровід, прокладений на глибині до півтора метра, не прокладали ближче кілометра до населених пунктів, в місцях перетину з річками його оболонку посилено, а по всій довжині існують заслонки, які мають закриватися у разі аварії на якомусь відрізку трубопроводу.
Проте повідомлення про його пошкодження вже були. Так, 30 травня повідомили про пошкодження аміакопроводу в Бахмутському районі, а також про витік аміаку, попри те, що цей відрізок не використовується з 2014 року.
“Ця гілка не використовується з 2014 року, засувки закриті, але аміак з неї зараз витікає самоплином. Хмара аміаку рухається над ґрунтом від села Травневе у бік Бахмута, — повідомляв керівник Донецької ОВА Павло Кириленко. — Витік — незначний. Радіус можливого ураження хмарою аміаку становить близько 4 км”.
Что скажете, Аноним?
[20:09 08 февраля]
[17:49 07 февраля]
[15:40 07 февраля]
14:30 08 февраля
14:10 08 февраля
13:30 08 февраля
12:30 08 февраля
12:00 08 февраля
11:00 08 февраля
10:30 08 февраля
10:00 08 февраля
[09:15 01 февраля]
[16:30 28 января]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.