Українські війська мають бути повністю виведені з Донецької, Луганської..., Херсонської та Запорізької областей — при чому звертаю увагу: саме з усієї території цих регіонів у межах їхніх адміністративних кордонів, які існували на момент їх входження до України”, — заявив він.
За словами російського керівника, як тільки українська влада “почне реальне виведення військ з цих регіонів”, офіційно повідомить про відмову від вступу до НАТО, Росія оголосить “наказ припинити вогонь і почати переговори”.
Путін також вимагає скасувати західні санкції проти РФ.
Він визначає свої умови як “реальну мирну пропозицію” саме щодо остаточного завершення конфлікту, а не його заморозки.
Україна наразі контролює низку великих міст, які вимагає віддати очільник Кремля. Йдеться насамперед про Запоріжжя, Херсон, низку міст Донбасу — Краматорськ, Слов'янськ, Костянтинівку, Покровськ.
У травні керівник МЗС РФ Сергій Лавров заявив в інтерв'ю “РИА Новости”, що перемовини “повинні спиратися на принцип неподільності безпеки та реалії на землі”, й до них мають бути залучені і Росія, і Китай.
Популярний серед російських чиновників вираз про “реалії на землі” сприймався як відображення актуальної ситуації на лінії фронту і збереження за Росією вже окупованих земель.
В Україні на заяву Путіна відреагували МЗС і радник Офісу президента Михайло Подоляк, трохи пізніше і Володимир Зеленський.
“Що я можу сказати? Це повідомлення є ультиматумом, воно нічим не відрізняються від інших ультиматумів, які він висував раніше”, — відзначив Зеленський в інтерв'ю італійському каналу Sky TG24.
На думку українського президента, Путін проводить політику “російського нацизму”, вимагає віддати навіть неокуповані землі, і не буде зупинятися у своїх планах щодо окупації українських регіонів.
В МЗС відзначили, що Путін здійснив абсурдну спробу “виставити себе в ролі миротворця та висувати варіанти завершення розпочатої ним війни”.
Українські дипломати наголошують, що ультиматуми Путіна вже неодноразово лунали, і нічого нового в його заявах немає, просто російський керівник хоче завадити проведенню саміту миру в Швейцарії, який проводить Україна.
“Нових “мирних пропозицій” від Росії немає. Путін озвучив лише “стандартний набір агресора”, який вже чули неодноразово”, — написав Подоляк в соцмережі Х.
Україна вимагає звільнення окупованих Росією земель, про повернення до кордонів 1991 року йдеться у “формулі миру” президента Зеленського, оголошеній ще 2022 року.
“Мирна пропозиція” Путіна
Автор фото GETTY
Путін оголосив “мирну пропозицію” на зустрічі з МЗС Росії
Путін на зустрічі із керівництвом МЗС оголосив, що робить “ще одну конкретну, реальну мирну пропозицію”.
“Якщо у Києві та в західних столицях від неї, як і раніше, так само відмовляться, то зрештою це їхня справа, їхня політична та моральна відповідальність за продовження кровопролиття”, — додав він.
На його думку, “реалії на землі” й надалі змінюватимуться не на користь України, тоді умови для початку переговорів будуть іншими.
Він твердить, що суть його пропозиції “не в якомусь тимчасовому перемир'ї чи припиненні вогню, як цього хоче Захід”.
“Повторю: мова не про заморожування конфлікту, а про його остаточне завершення”, — сказав керівник Росії.
Реакція України
Автор фото GETTY
В МЗС кажуть, що Путін переслідує мету “завадити участі лідерів і країн” в саміті миру в Швейцарії 15-16 червня
“Абсурдною є спроба Путіна, який спланував, підготував та втілив разом зі своїми спільниками найбільшу збройну агресію в Європі з часів Другої світової війни, виставити себе в ролі миротворця та висувати варіанти завершення розпочатої ним війни”, — коментує заяву Путіна МЗС України.
Українські дипломати відзначають, що Путін переслідує мету “завадити участі лідерів і країн” в саміті миру в Швейцарії 15-16 червня, прагне до розколу світу, тож відповіддю на це має бути формування коаліції держав, які прагнуть справедливого миру на основі Статуту ООН.
“Участь якнайбільшої кількості країн і міжнародних організацій в Глобальному саміті миру є критично важливою для того, щоб змусити Росію відмовитися від ультиматумів і перейти до добросовісних переговорів”, — наголошують в МЗС.
Радник Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що пропозиції Путіна мають “образливий для міжнародного права” характер і свідчать про “нездатність нинішнього російського керівництва адекватно оцінювати реалії”.
Автор фото GETTY
Михайло Подоляк закликав перестати сприймати всерйоз образливі “пропозиції Росії”
На думку Подоляка, Росія фактично вимагає від України зректися територій, суверенітету і суб'єктності, залишитися без захисту через відмову від членства в альянсах, хоче скасувати санкції, щоб російське керівництво могло більше грошей вкладати у військове виробництво і інформаційні війни по всьому світу, і відвернути провал Росії за рахунок України.
“В цьому немає жодної новизни, реальних мирних пропозицій і бажання припинити війну. Але є бажання не платити за цю війну і продовжувати її в нових форматах. Тому — ще раз — позбавтеся ілюзій і перестаньте сприймати всерйоз образливі для здорового глузду “пропозиції Росії”, — наголосив радник Офісу президента.
Саміт миру в Швейцарії
Водночас добігає кінця підготовка до саміту миру у Швейцарії, який пройде 15-16 червня.
Саміт має стати кульмінацією роботи над українською “формулою миру”.
За задумом України, лідери десятків країн мають обговорити “формулу Зеленського” і створити на її базі план досягнення миру, який надалі хочуть представити Москві.
Автор фото GETTY
Курорт Бюргеншток в Швейцарії, на якому пройде саміт миру
Документ, фінальний варіант якого ще може змінюватися за результатами переговорів, містить три основні принципи:
По-перше, ядерні енергетичні об'єкти мають бути безпечними, а будь-яка загроза застосування ядерної зброї є неприпустимою.
Ядерні установки, включно з електростанцією у Запоріжжі, мають працювати під контролем України та відповідно до принципів Міжнародного агентства з атомної енергії.
По-друге, продовольча безпека не повинна бути “зброєю” — і має бути гарантована вільним судноплавством у Чорному та Азовському морях. Україна повинна мати доступ до третіх сторін для своєї сільськогосподарської продукції.
Третій принцип говорить про необхідність повернення Україні всіх полонених, включно з усіма “депортованими і незаконно переміщеними” українськими дітьми та цивільними.
Формула Зеленського
Ідея саміт миру побудована на положеннях “формули миру Зеленського”, яка включає десять пунктів.
Український президент не раз повторював, що тільки реалізація їх усіх здатна принести “справедливий мир”, а інші мирні плани Україна не бажає навіть обговорювати.
Окрім трьох, зрештою винесених на саміт пунктів, формула Зеленського включає також:
Енергетичну безпеку
Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку
Виведення російських військ і припинення бойових дій
Повернення справедливості
Протидію екоциду
Недопущення ескалації
Фіксація закінчення війни
Багато західних спостерігачів вважають, що “українська формула миру” фактично описує умови капітуляції Росії, а її реалізація не дає Володимиру Путіну можливості закінчити конфлікт, “зберігши обличчя”. А тому, продовжують вони, план Зеленського є нереалістичним.
З іншого боку, ця формула є зрозумілою у логіці Києва (і українського суспільства), за якою територіальна цілісність України не є предметом для перемовин, бо найменший клаптик території країни під контролем Росії є передумовою для нової агресії в майбутньому.
У логіці Києва Москва, безумовно, має компенсувати Україні та її громадянам збитки від війни, яку вона сама й розв'язала, відповідальні за воєнні злочини, зґвалтування та вбивства мирних жителів, бомбардування цивільних об'єктів, звичайно, мають бути покарані.
Что скажете, Аноним?
[07:00 26 декабря]
[22:34 25 декабря]
[14:50 25 декабря]
09:00 26 декабря
08:50 26 декабря
08:40 26 декабря
08:20 26 декабря
08:00 26 декабря
07:30 26 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.