Ставши народним депутатом у 2014 році, я неодноразово зіштовхувався з різними фахівцями, експертами, економістами-реформаторами, які пропонували різні концепції впровадження ринку землі. Однак, жодна з них не враховувала інтересів людей, що є власниками паїв. Переконаний, що будь-яка реформа має виходити насамперед з інтересів людини, власника землі.
На днях я переглянув прямий ефір одного з провідних українських телеканалів, де виступали різні експерти з питань реформи земельних відносин, у тому числі з числа новообраних депутатів Верховної Ради. Я вкотре себе зловив на думці, що ніхто із спікерів не володіє темою в повній мірі. Не усвідомлює всю складність даного питання й необхідність системного підходу до провадження такої реформи.
Мені не зрозуміло, яку концепцію ринку землі пропонують: ліберальна (шокову) чи контрольовану державою, а з тим і якими будуть основоположні принципи ринку земель сільськогосподарського призначення:
щодо покупців:
- лише фізичні особи;
— лише фізичні та юридичні особи резиденти;
— будь-які фізичні та юридичні особи;
щодо об’єктів купівлі продажу:
- лише державні землі на першому етапі (до одного року);
— будь-які землі (з першого року);
щодо обмежень за площами:
- до 200 га на одну особу;
— до 500 га на одну особу;
— без обмежень.
щодо обмежень за територіями:
— не більше 5% площі сільськогосподарських земель на території області;
— не більше 35 % площі сільськогосподарських земель на території району.
За визначених умов вже можна прогнозувати справедливу ринкову вартість землі, а для землевласників якраз ціна їх паю є надзвичайно важливим питанням.
Зважаючи на прогноз вартості земель сільськогосподарського призначення, що був проведений у 2016 році IMF Group Ukraine (недержавна неприбуткова організація незалежного макроекономічного аналізу та прогнозування), ціна 1 га в 2020 році може становити 2,4 тис. доларів, а в 2022 році — майже 2,8 тис. дол./га.
Джерело: IMF Group Ukraine, 2016.
Насамкінець переконаний, що такі реформи не впроваджуються за місяць чи два. Земельна реформа — це одне з найважливіших питань розвитку національної економіки та забезпечення добробуту громадян, а тому потребує глибокого аналізу й виважених системних рішень. Источник: https://biz.censor.net.ua/m3143002
Микола КУЧЕР, народний депутат Верховної Ради України VIII, IX скликань, аграрний експерт
Что скажете, Аноним?
[19:09 09 января]
[11:50 09 января]
20:00 09 января
17:40 09 января
15:30 09 января
15:00 09 января
14:10 09 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.