“Треба давно вже зібратись. Взяти віскі, водки, вина, закуски. Попросити голову фракції із заступникам прийти. І поговорити про все… Про “закриту” групу, після спілкування в якій деякі члени і членкині йдуть і “мочать” на ефірах і в комітетах своїх же побратимів по фракції”.
Через 2 години після цього повідомлення розпочалося засідання президентської фракції, яке тривало близько трьох годин. Зі 139 депутатів, що входять у президентську силу, на засідання прийшла лише половина.
Але цієї кількості вистачило для взаємних претензій — група депутатів звинуватила частину керівництва фракції в корупції та організації інформаційних провокацій.
“Українська правда” з’ясовувала, що відбувалося під час засідання фракції, а також які проблеми зараз загострилися в оточенні президента Петра Порошенка.
Випустили пар
Засідання фракції БПП починалося звично. На початку її голова Юрій Луценко запропонував розглянути питання порядку денного. Але тут нардеп Віктор Чумак підняв руку і заявив, що у нього є репліка.
Нардеп почав з того, що фракція йде неправильним курсом. Депутати, на його думку, займаються бізнесом, а не політикою.
В числі претензій Чумака — фракція не захищає Сергія Лещенка від інформаційних атак, а проти нього самого розгорнули брудну кампанію, замовником якої є перший заступник голови фракції і друг президента Ігор Кононенко, а також нардеп Сергій Березенко. В числі замовників лунало також прізвище одного із заступників керівника фракції “Народний фронт” Сергія Пашинського.
Вже декілька місяців Чумак бере участь в конкурсі на посаду голови Національної агенції з питань запобігання корупції і одночасно проти нього триває інформаційна кампанія.
В числі тез, що використовуються проти нього — нібито він живе у “подарованому” будинку вартістю 1 млн доларів та занижує площу будинку, в якому живе, аби не сплачувати податки.
Не дивно, що Чумак пов’язує інформаційну кампанію з прізвищем Кононенка. Навесні він також брав участь у конкурсі на голову Національного антикорупційного бюро, в якому дійшов до фіналу.
Як тоді розповідали джерела, на Банковій не хотіли призначення Чумака на посаду голови НАБ, і саме Кононенко робив усе, щоб “збити” Чумака з конкурсу.
— Як мені потім пояснили, президенту на цій посаді не потрібна була неконтрольована та ще й публічна людина, — говорив Чумак згодом в інтерв’ю газеті “Сегодня”.
Після палкого виступу Чумака, Луценко намагався повернути засідання у звичне русло та запропонував заслухати міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі. Той ще на початку липня написав заяву про відставку, а у вересні з чотирьох спроб Рада не змогла його звільнити.
Квіташвілі останнім часом — частий гість засідань фракції БПП.
— Вже навіть не зрозуміло, він таки лишається працювати в Кабміні, чи йде, — говорить один із депутатів.
Після Квіташвілі співробітниця секретаріату фракції запросила міністра енергетики Володимира Демчишина.
— Луценко почав сваритися, що фракція перетворилася у прохідний двір, і питав, хто сказав секретаріату пускати Демчишина, — переказує зміст один із депутатів від БПП. Поки у фракції з'ясовували обставини появи Демчишина, той недовго думаючи пішов геть.
Тим часом Чумак вирішив продовжити виступ. Цього разу він був жорсткішим.
— Це не “Солідарність”, а кругова порука. Не фракція, а мафіозний клан, — почав він. Знову дісталося Кононенку через те, що він впливає на генпрокуратуру і економіку. Зокрема, на Одеський припортовий завод. Чумак також звинувачував Кононенка у тому, що той вимагав у нього гроші за мажоритарку, оскільки він балотувався в одному із округів Києва.
Далі події розгорталися немов сніжний ком.
Наталія Новак, яка як і Чумак потрапила в список БПП за квотою УДАРу, розповіла про боротьбу з незаконною забудовою на Микільській Слобідці в Києві. За нею нібито стоїть колишній регіонал, а нині депутат Київради від УДАРу, президент корпорації “Укрбуд” Максим Микитась. Зараз їй також вказують на кришування цього об’єкту Ігорем Кононенком.
Єгор Фірсов підняв питання зливу Кривого Рогу і зміни членів ЦВК.
Ольга Богомолець звинуватила заступника керівника фракції Олександра Третьякова і його соратника Гліба Загорія, який наразі є одним із претендентів на пост міністра екології, що вони заробляють на тендерах у фармацевтичній галузі, а також збирали підписи за її відставку з посади керівника комітету.
Також вона назвала першого заступника Квіташвілі Олександру Павленко “висуванцем” їхнього клану.
Тоді встав Третьяков, і у свою чергу звинуватив Богомолець у лобіювані російських виробників. Потім від Третьякова дісталося Сергію Березенку — той в інтерв’ю на одному з телеканалів заявив, що депутати беруть гроші у фінансово-промислових груп в обмін на правильні голосування.
Сергій Лещенко сказав, що всі рішення у фракції ухвалюються на Банковій, яка в змові з Яценюком розподілила всі державні потоки: Ощадбанк та титанова галузь відійшли Яценюку, Укрексімбанк та Центренерго — Порошенку, тощо. Лещенко також сказав, що подавав свої кандидатури на конкурси в Ощадбанк і Укрексімбанк, але їх навіть не розглядали.
Його підтримав Віктор Пинзеник. Він обурено розповідав, що вперше знаходиться у фракції, яка не обговорює законопроекти. Пинзеник навіть пішов із засідання фракції, грюкнувши дверима.
— Якщо чесно, депутатів не чують. У фракції немає діалогу, а лише монолог. Ми не жива фракція. У нас немає стрижня, який би об’єднав. Немає діалогу щодо делегування наших кандидатів до уряду, ЦВК, інших органів. На практиці відбувається так — прийде людина, запропонує свого знайомого юриста і скаже — голосуйте, — обурювався в розмові з УП один із депутатів.
Що відповіли керівники фракції на звинувачення нардепів?
Луценко взяв слово на півгодини, під час монологу намагався заспокоїти депутатів, що питання з ЦВК буде вирішено після виборів в Маріуполі, і що кожному депутату варто зайнятися тим сектором, на якому він знається найбільше.
Кононенко усі звинувачення відкинув, назвав їх інсинуаціями, і пожалівся, що сам є жертвою інформаційної кампанії з боку телеканалу 1+1.
“Нормальне засідання нормальної фракції”
Вранці вівторка новина про скандал у БПП вийшла на “Українській правді”.
Це наробило чимало галасу в парламенті. Кононенка, який був чи не головним звинувачуваним, у вівторок бачили лише один раз — біля столів реєстрації.
— Фракція велика, є тертя всередині. Але я вважаю, що такими відвертими розмовами ми ці тертя знімаємо. Нічого супер-скандального вчора не було, — сказав він журналістам.
Після його в кулуарах не бачили. Депутати розповідають, що Кононенку порадили не спілкуватися з журналістами.
— Все одно його слова вставлять в потрібний контекст, — говорить один із депутатів від БПП.
— Хто вам сказав, що був скандал? Це було спускання пари. Навіть ніхто голос не підвищував, — обурювався один із депутатів від БПП.
Натомість в кулуарах активно спілкувалися “незгодні”. Журналісти натовпом ловили Віктора Чумака, Світлану Заліщук, Єгора Фірсова, а також того, кому довелося виправдовуватися — Сергія Березенка.
— Чесним людям не треба йти з фракції. Треба робити так, щоб з фракції виходили нечесні. Були названі імена — це Ігор Кононенко, Сергій Березенко. Бізнесмени мають займатися бізнесом поза межами парламенту, в парламенті повинні залишитися політики, — промовляв в оточенні натовпу журналістів Чумак.
В перерві між ранковим та вечірнім засіданням до журналістів вийшов Юрій Луценко.
— Неприємні для когось речі ми звикли говорити, дивлячись в очі. Це наша головна відмінність від інших фракцій, де відбуваються кулуарні і підкилимні інтриги. Тому можу стверджувати, що вчора відбулося нормальне засідання нормальної фракції, — сказав він.
Також Луценко підкреслив, що є спроби штучно сформувати імідж нових “любих друзів”, що вже колись закінчилося розвалом демократичної коаліції.
— Я є противником навішування штучних ярликів на окремих членів нашої фракції. Я противник брудної і бездоказової кампанії звинувачення в корупції, яка не призводить до офіційних заяв до правоохоронних органів, — сказав він. На його думку, розроблена операція щодо дискредитації БПП як стрижня стабільності Ради.
Коли Луценко говорив, в кулуарах знову з’явився Березенко і тихенько пройшов повз.
— Добре. Я йому потім скажу, — супроводжуючи зором Березенка сказав Луценко.
Тим часом Фірсов розповів, що всередині фракції буде створена група з умовною назвою Антикорупційна платформа, куди увійдуть біля 15 депутатів від БПП.
Координуватиме групу Мустафа Найєм і Віктор Чумак. Окрім них і Найєма у групу планують увійти Сергій Лещенко, Світлана Заліщук, Павло Різаненко, Оксана Юринець, Олександр Черненко, Єгор Фірсов, Ольга Богомолець, Наталія Новак, Ольга Червакова, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Владислав Голуб, Юрій Соловей, Олексій Мушак.
— Ця група буде не те, щоб опозицією, вона буде піднімати парламентаризм. Зараз питання уряду, структури уряду, членів ЦВК, бюджету взагалі по факту ніхто не піднімає. Це ненормально, — каже Фірсов.
В групі домовилися діяти разом та координувати свої дії в боротьбі з корупцією. Презентували її у середу.
Поки що депутати не роблять прогнозів, чи може перерости депутатське об’єднання в окрему депутатську групу, або перетворитися згодом на фракцію, але такий варіант не виключається.
— Фракція перетворилася в придаток до АП, який сидить і дивиться, що там з АП щось спустять, — говорить один із депутатів майбутньої внутрішньофракційної групи.
Зараз Порошенко, Кононенко, голова АП Борис Ложкін і інколи Юрій Луценко, разом напрацьовують рішення в будинку адміністрації, а потім спускають їх на фракцію. Саме такий порядок роботи фракції партії президента у демократичній Україні.
Марія ЖАРТОВСЬКА, Роман КРАВЕЦЬ
Что скажете, Аноним?
[07:00 21 января]
[18:17 20 января]
[15:50 20 января]
09:10 21 января
09:00 21 января
08:50 21 января
08:40 21 января
08:30 21 января
08:20 21 января
08:00 21 января
07:50 21 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.