При цьому він заявляє, що більше влади потрібні йому для проведення реформ. Однак опозиція застерігає від такого кроку і звертає увагу на авторитарні тенденції в керівництві країною.
Колись його партія у владному покері з парламентом послабила козирі президента. Але тепер глава держави Віктор Янукович знову хоче тримати всю владу у своїх руках.
Президент України Віктор Янукович представив свій план виведення країни на шлях реформ. Десять великих задумів, що названі за російським зразком “національними проектами”, повинні вдихнути нове життя в країну. До них відносять, наприклад, термінал для скрапленого газу на Чорному морі, будівництво електростанцій, які використовують енергію вітру і сонця, зведення соціального житла і прокладання колій для високошвидкісних поїздів.
Де обтяжена великими боргами держава збирається взяти необхідні для цього кошти, Янукович не пояснив. Лише нещодавно Україна отримала згоду Міжнародного валютного фонду (МВФ) про надання кредиту на 15 млрд. дол. США.
Однак для проведення реформ потрібна стабільна політична система, сказав президент у своїй промові до Дня незалежності у вівторок. А такої стабільності можна досягти лише шляхом зміни Конституції. “Вона [система] потребує сильного президента, який має реальні повноваження, щоб координувати найважливіші реформи та стратегічний курс країни, а також контролювати їх проведення”, — вимагав Янукович.
За іронією долі, саме Януковичова Партія регіонів в 2004 році зі своїми вимогами послаблення президентської влади спричинила зміни, які породили сьогоднішню систему. Нечіткий розподіл у ній повноважень між президентом, прем‘єром і парламентом відтоді часто призводив до патових ситуацій.
Коли внаслідок Помаранчевої революції до влади прийшов західно орієнтований Віктор Ющенко, Партія регіонів добилася зміцнення позицій парламенту в президентській системі влади, подовження терміну повноважень Верховної Ради до п‘яти років, а також зробила нормою формування коаліційного уряду парламентом.
Зміни восени
Партія регіонів ще у липні внесла пропозиції змін до Конституції. Однак проти виступили партнери Януковича по коаліції. Тим часом Конституційний суд оголосив, що вивчить питання. Однак невдовзі після цього судді пішли у відпустки до кінця серпня.
Для внесення змін до Конституції Януковичу потрібна більшість у дві третини парламенту. Політологи вважають, що Янукович може досягнути своєї мети з проведення конституційної реформи вже восени. Оскільки зараз чимало депутатів з опозиції перебігають в урядовий табір.
Подовження ери Януковича може мати страшні наслідки. Як повідомляє інтернет-видання “Українська правда”, колишня прем‘єрка, а тепер лідерка опозиції Юлія Тимошенко розкритикувала плани Януковчиа перенести президентські вибори з 2015-го на 2017-й рік і тим самим подовжити свою каденцію з п‘яти до семи років. Окрім того, опозиція критикує, що за Януковича погіршується ситуація зі свободою слова, а управління державою все більше набуває авторитарних рис.
Верена ДІТГЕЛЬМ
Перевод — InoZMI
Что скажете, Аноним?
[23:15 15 января]
[11:49 15 января]
[10:40 15 января]
23:35 15 января
23:00 15 января
18:00 15 января
16:50 15 января
16:40 15 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.