Однак нова коаліція може виявитися недовготривалою, а тому не можна виключати повернення пані Тимошенко до влади внаслідок дострокових парламентських виборів.
Вчора Україна поховала еру Помаранчевої революції — після того як парламент відправив у відставку Юлію Тимошенко, прем’єр-міністра і полум’яну очільницю прозахідних виступів у країні.
Ухваливши вотум недовіри уряду пані Тимошенко, депутати забезпечили перемогу її проросійського супротивника Віктора Януковича, який минулого місяця здолав Тимошенко на виборах президента.
Після того як 243 з 450 депутатів Ради, в тому числі 7 депутатів з фракції самої пані Тимошенко, проголосували проти неї, Партія регіонів пана Януковича має 30 днів на формування нової коаліції. Зазвичай в Україні уряд продовжує виконувати свої обов‘язки, поки не буде сформовано новий, однак пані Тимошенко заявила, що її уряд негайно ж піде у відставку і перейде в опозицію, — через місяць після того, як вона програла президентські вибори пану Януковичу.
Вона рішуче заявила в парламенті, що змусить свого запеклого супротивника „щодня звітувати опозиції”, додавши: „Я вважаю, що саме зараз треба говорити, що якраз від цієї людини — пана Януковича — йде загроза: по-перше, послаблення незалежності нашої держави, по-друге — пряма загроза територіальній цілісності нашої країни, пряма загроза демократії, свободі слова”.
Відставка пані Тимошенко відбулася після розвалу її правлячої „помаранчевої” коаліції, утвореною з партією колишнього президента Віктора Ющенка, союзника під час революції 2004 року. Партія регіонів, яка представлена в парламенті 171 депутатом, може спробувати переманити 71 представника партії пана Ющенка, намагаючись таким чином сформувати коаліцію, що повинна нараховувати щонайменше 226 депутатів.
Микола Азаров, близький союзник пана Януковича і один з тих, кого розглядають в якості майбутнього прем’єр-міністра, прогнозує, що нову коаліцію буде сформовано в найближчі декілька днів. Якщо впродовж 60 днів коаліція не зможе сформувати уряд, Президент буде змушений призначити нові вибори до парламенту.
59-річний пан Янукович стверджує, що розглядає також можливість призначити очільником нового уряду бізнесмена Сергія Тігіпка, який на президентських виборах посів третє місце, чи Арсенія Яценюка, колишнього міністра закордонних справ за правління пана Ющенка.
Президент добився свого саме перед завтрашньої поїздкою до Москви — це буде його перший візит до Кремля в новій якості. Пан Янукович пообіцяв відновити тісні зв’язки з Росією, які істотно погіршилися після Помаранчевої революції через загравання пана Ющенка із Заходом та його прагнення вступити до НАТО.
Але зважаючи на те, що парламент розділений між ворогуючими партіями і партійні вподобання змінюються, будь-яка коаліція може виявитися недовгочасною. 49-річна пані Тимошенко наполегливо добиватиметься повалення нового уряду, щоб змусити президента розпустити парламент, вважаючи дострокові вибори найкращим шансом повернути собі владу.
Поновлення політичної нестабільності не полегшить економічної кризи в Україні. Минулого року економіка країни скоротилася на 15%, а бюджет на 2010 рік ще й досі не ухвалено. Це змусило Міжнародний валютний фонд призупинити виділення останнього траншу з позики обсягом 16,4 млрд. дол., яка під час світової фінансової кризи врятувала Україну від дефолту.
Тоні ГЕЛПІН
Перевод — Inozmi
Что скажете, Аноним?
[18:26 10 января]
Российские элиты ждали окончания войны в 2024-м. Что они думают теперь?
[12:50 10 января]
19:20 10 января
18:00 10 января
17:30 10 января
17:00 10 января
16:30 10 января
16:00 10 января
15:30 10 января
15:00 10 января
14:30 10 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.