На відео, яке зняли кореспонденти “Суспільного Львів”, протестувальники висипають збіжжя на землю (яке прямувало у Німеччину) і співають польський гімн.
Протестувальники також не пропускають жодні вантажні авто, навіть ті, які везуть військову та гуманітарну допомогу.
У прикордонній службі України BBC Україна підтвердили, що блокування кордону стало “більш жорстким”. Рух різних видів транспорту буде частково або повністю обмежений на шести пунктах пропуску:
“Медика-Шегині”
“Долгобичув-Угринів”
“Зосін-Устилуг”
“Корчова-Краківець”
“Гребене-Рава-Руська”
“Дорогуськ-Ягодин”
Прикордонники кажуть, що протестувальники будуть зупиняти автобуси та легкові авто.
Біля пункту пропуску “Долгобичув-Угринів” перекриють рух для усіх видів транспорту до 17.00 20 лютого.
У “Зосіні-Устилуг” обмежать рух пасажирських автобусів, вантажних та легкових транспортних засобів в обох напрямках з 13.00 до 16:00 за київським часом.
Усі види транспорту, крім тих, що везуть критично важливі вантажі та гуманітарну допомогу, заблоковані з 13 години (за Київським часом) у пункті “Гребене-Рава-Руська”, пояснив BBC Україна речник прикордонної служби Андрій Демченко.
Автор фото EPA
Водночас українські перевізники також розпочали “мирну акцію у відповідь” на блокаду кордону. Акції проходять біля ПП “Рава-Руська-Гребенне”, “Краківець-Корчова” та “Шегині-Медика”.
Напередодні польські фермери заявляли, що 20 лютого планують заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною, а також вузли зв’язку та під'їзди до перевантажувальних залізничних станцій і морських портів.
У МЗС України заявляють, що блокування кордонів України не має виправдань.
“Наземні кордони залишаються важливими в умовах російської агресії. Дії польських протестувальників та окремих радикальних польських політиків підважують українську економіку та стійкість до відбиття агресії Росії”, - заявив речник МЗС Олег Ніколенко.
За його словами, антиукраїнські гасла, які лунають на кордоні, підтверджують політично вмотивований характер акції.
Зерно до Німеччини
В “Укрзалізниці” вже заявили, що український вантаж, який висипали поляки, прямував потягом до Німеччини транзитом через Польщу.
“Укрзалізниця чітко дотримується введеної у квітні 2023 року заборони на імпорт зернових вантажів до Республіки Польща та лише перевозить транзитом ці вантажі територією сусідньої країни. Усі вагони на кордоні перевіряють контролюючі органи Польщі, їх опломбовують. Це унеможливлює потрапляння українського зерна на ринок Польщі”, — зазначила пресслужба “Укрзалізниці”.
На станції “Медика” перебувають в очікуванні перевантаження близько 40 українських вантажних вагонів із сільськогосподарською продукцією. Про несанкціоноване втручання в роботу залізниці поінформували Польські залізниці та посольство України в Польщі.
Показово, що коли попереднього разу протестувальники висипали українське зерно з вантажівки, то вона прямувала у Литву.
Страйк по всій країні
Страйк польських фермерів у вівторок охопив усю країну.
Як повідомляють польські ЗМІ, зокрема RMF24, ускладнення очікують на трасах державного та регіонального значення, поблизу автошляхів, прикордонних пунктів пропуску з Україною та у центрі міст.
А інститут економіки сільського господарства Польщі оприлюднив мапу, де пройдуть протести. Рух у навколо Любліна, Кракова, Гданська та інших великих і маленьких міст суттєво обмежений.
За словами депутата Миколи Княжицького, який став свідком страйку у Гданську, антиукраїнських гасел там протестувальники не мали.
Автор фото ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПОЛЬЩІ
За інформацією RMF24, до протесту аграріїв долучаються й інші групи, як-от мисливці, які виступають проти обмеження мисливства у межах змін функціонування аграрного сектору.
Свої вимоги польські фермери озвучили на початку протестів. Вони не хочуть впровадження Green Deal (Європейського курсу на боротьбу зі змінами клімату), імпорту сільськогосподарської продукції з України та вимагають підтримки тваринництва.
Автор фото GETTY
Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Секерський напередодні великого протесту фермерів запросив протестувальників до перемовин.
Очільник відомства сказав, що врегулювання торгівлі сільськогосподарською продукцією з Україною є пріоритетом для міністерства.
Секерський зазначив, що його міністерство хоче “розробити двосторонню угоду з Україною, яка б поширювала захист ринку на інші чутливі продукти, такі як цукор, м'ясо птиці, яйця, м'які фрукти, мед, яблучний сік, олія”.
Автор фото GETTY IMAGES
Ситуація на українсько-польському кордоні після невеликого затишшя почала загострюватися знову.
9 лютого після недовгої перерви польсько-український кордон, який блокували в листопаді-січні польські перевізники, знову перекрили. Цього разу польські фермери.
Градус протистояння відразу зріс, вже за кілька днів мережу облетіли фото українського зерна, яке протестувальники силоміць висипали з кількох фур на землю.
Президент Володимир Зеленський напередодні заявив, що блокування кордону це “не можна сприймати як щось нормальне чи буденне”.
“Через польський кордон проходить лише 5% нашого агроекспорту. Тож насправді ситуація не в зерні, а, найімовірніше, в політиці. І під Купʼянськом, неподалік від кордону з Росією, де не стихає ворожа артилерія, новини з кордону з Польщею мають просто знущальний вигляд”, — сказав Зеленський у вечірньому зверненні.
Він заявив, що потрібні спільні рішення, щоб вийти з цієї ситуації.
Что скажете, Аноним?
[14:10 22 декабря]
[07:30 22 декабря]
Украина переживает последствия мощной атаки на госреестры Минюста.
[21:42 21 декабря]
12:30 22 декабря
12:00 22 декабря
11:30 22 декабря
11:00 22 декабря
10:30 22 декабря
10:00 22 декабря
09:00 22 декабря
08:30 22 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.