Уряд твердить, що крок зумовлений фінансовим станом у країні. Наскільки таке підвищення ціни є виправданим? Експерт з питань економіки Володимир Саприкін в інтерв'ю Бі-Бі-Сі каже, що такий непопулярний крок треба було зробити “ще минулого року”.
— По-перше, пригадаймо, що уряд обіцяв, що він не буде підвищувати. Отже, він свого слова не дотримав.
З іншого боку, на мою думку, з точки зору бюджету, фінансового стану “Нафтогазу”, ціну треба підвищувати. Чому саме так?
В Україні видобувають приблизно 21 мільярд кубічних метрів газу. Реально держава може акумулювати для населення приблизно 12-13 мільярдів кубічних метрів. Отже, решта — це приватні компанії, які продають газ за підвищеними цінами підприємствам.
Крім того, наприклад, напівдержавна компанія “Укрнафта” також значною мірою продає газ, який вона видобуває, понад 2 мільярди, підприємствам. Отже, держава має компенсувати приблизно 8-9 мільярдів для того, щоб забезпечити населення, бюджетні організації, школи, дитячі садочки, лікарні та підприємства теплокомуненерго. Тобто на все це не вистачає 9 мільярдів.
- Підвищення було головною вимогою Міжнародного валютного фонду.
— Питання не тільки в тому, що МВФ поставив таку вимогу. Нагадаю, що МВФ — це не така установа, яка просто віддає гроші. А це установа, яка дає кредити, і їх треба повертати. Тож вони переймаються тим питанням, що Україна може не повернути ці кошти.
Таким чином, цей непопулярний захід треба було вжити ще минулого року. А нинішній уряд наважився на це лише зараз.
- Чи врятують субсидії найнезаможнішх?
Яка вона буде — поки що незрозуміло. Є певні обіцянки. Побачимо — чи будуть якісь урядові документи, які будуть чітко показувати, якою буде ця допомога.
Поки що є певні обіцянки. На жаль, такої постанови уряду, або інших державних установ немає. І, враховуючи період відпусток, можна говорити про те, що люди, які потребують соціальної допомоги, вчасно її не отримають. Отримають скоріше за все із запізненням.
- Були заяви представників МВФ, що тарифи варто підвищувати і надалі. Чи стосується це підприємств?
— Підприємства в країні платять значно вищу ціну. Вона є вищою, ніж на імпортний газ, оскільки тут є витрати на транспортування, розподіл, збереження газу. Отже, в принципі, українські підприємства сплачують реальну собівартість, і для них ціна, скоріше за все, підвищена не буде.
Альбій ШУДРЯ
Что скажете, Аноним?
[21:42 21 декабря]
[13:43 21 декабря]
Абхазия столкнулась с самым суровым за последние 30 лет энергетическим кризисом.
[10:10 21 декабря]
13:00 21 декабря
12:30 21 декабря
12:00 21 декабря
11:30 21 декабря
11:00 21 декабря
10:30 21 декабря
10:00 21 декабря
09:30 21 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.