Про це “Нашим грошам” стало відомо з двох незалежних джерел.
Повернення Остапюка на посаду планується через суд.
Нагадаємо, Борис Остапюк перебував на посаді керівника Державної адміністрації залізничного транспорту України з 1 квітня 2014 року по 26 листопада 2014 року, коли він був звільнений розпорядженням Кабміну за підписом Арсенія Яценюка. У 2015 році відбулась реформа, в результаті якої було утворено ПАТ “Укрзалізниця”.
Остапюк оскаржив своє звільнення в суді. У липні 2015 року суд першої інстанції відмовився скасовувати розпорядження Кабміну. У вересні того ж року апеляційний суд залишив цю постанову без змін. Але у квітні 2016-го Вищий адмінсуд (головуючий — Ліпський Д.В.) ці рішення скасував і відправив справу на новий розгляд.
ВАСУ вказав, що суди не дослідили наявність розмежувань посадових обов’язків щодо забезпечення діяльності “Укрзалізниці” між Остапюком та його заступниками, а також ймовірність допущення вказаних в акті порушень саме його заступниками. Крім того, ВАСУ вказав, що залишена поза увагою та обставина, що зазначені в акті порушення мали місце до призначення Остапюка на посаду гендиректора “Укрзалізниці”.
Під час нового розгляду 21 жовтня 2017 року Окружний адмінсуд Києва (суддя Шрамко Ю.Т.) знову відмовив Остапюку.
10 квітня цього року Київський апеляційний адмінсуд (суддя Земляна Г.В.) видав постанову, яка чомусь засекречена. Цю постанову в суді касаційної інстанції оскаржили Кабмін і “Укрзалізниця”, що дає підстави вважати, що апеляційний суд задовольнив позов Остпюка і скасував розпорядження про його звільнення. Наразі справа перебуває у касаційній інстанції.
Борис Остапюк був неодноразово замішаний у корупційних скандалах. При Остапюку керівником “Укрзалізничпостача” (Остапюк у 2000-2002 рр сам очолював це підприємство) став Олександр Лозінський, якого раніше підозрювали в зловживаннях на тендерах в системі “УЗ”, але після Революції 2014 року справу закрили.
Фірма “Форест” колишньої дружини Остапюка Іванни Вислинської почала отримувати дежзамовлення після призначення Остапюка керівником “Укрзалізниці”. Ця компанія встигла виграти тендери по високих цінах на 9,10 млн грн. Невдовзі після цього Остапюка було звільнено разом з головою “Укрзалізничпостачу”.
Остапюка звільнили після кількамісячної перевірки, призначеної Кабміном. 16 жовтня співробітники СБУ спільно з ГПУ провели обшуки в офісі “УЗ” та ДП “Укрзалізничпостач”. У результаті було вилучено понад 7 млн грн та $1 млн готівкою, заявив голова СБУ Валентин Наливайченко, додавши, що “в Укрзалізниці роками діяв синдикат по відмиванню грошей. Його небезпека в тому, що кожен залізничний вокзал, кожне підприємство-постачальник залізниці, страхові компанії — все це було збудовано злочинцями від влади в єдину систему відмивання і розкрадання коштів держпідприємства”.
Також зауважимо, що Борис Остапюк має зв’язок із колишнім очільником Військової прокуратури сил АТО Костянтином Куликом. Так, саме екс-помічник Остапюка Гіві Макшеєв подарував квартиру Кулику. Як відомо, за часів Януковича Кулик працював старшим прокурором в управлінні з протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генпрокуратури і очолював відділ протидії транспортній корупції Миколаївської облпрокуратури.
Что скажете, Аноним?
[15:40 23 декабря]
[13:50 23 декабря]
[10:40 23 декабря]
16:40 23 декабря
16:30 23 декабря
16:20 23 декабря
15:20 23 декабря
15:00 23 декабря
14:30 23 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.