Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Новий рік із новими податками: зміни податкового законодавства у 2018 році

[09:22 17 января 2018 года ] [ Бизнес Цензор, 16 января 2018 ]

1 січня 2018 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році”.

 Закон охопив чимало пунктів, але якщо спробувати оцінити вагу змін глобально, то зрозуміло, що разючих відмінностей небагато.

Оглянемо ключові зміни податкового законодавства для українців у 2018 році:

  • тимчасово припинили систему блокування податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

  • змінили правила безмитного ввезення товарів на територію України, зокрема у міжнародних поштових і експрес-відправленнях;

  • запровадили надання пільг із податку на додану вартість щодо окремих видів діяльності і на певні види продукції;

  • організували поступове підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби;

  • створили Єдину базу даних звітів про оцінку нерухомого майна з метою запобігання заниження бази оподаткування (оціночної вартості) при продажу нерухомого майна.

Варте уваги те, що від початку 2018 року господарські операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні визнаються контрольованими, якщо обсяг господарських операцій, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Від оподаткування звільнено і вартість путівок (які працівнику надає роботодавець), що не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, тобто 18 615 гривень.

Розмір доходу у вигляді заробітної плати (до якого застосовується додаткова соціальна пільга) на 2018 рік збільшено до 2 470 грн.

Роботодавцям необхідно знати, що нарахування та утримання із зарплат працівників потрібно сплатити в день отримання авансу або зарплати. Якщо вони все ще не виплачені, то внесок сплачується не пізніше 20 числа наступного місяця.

Перевірте, щоб 20 число не збігалося з вихідним чи святковим днями, інакше операцію перенесуть на наступний робочий день.

Підприємці на єдиному податку сплачують внесок за кожний квартал до 20 числа наступного місяця, тобто до 20 січня за 4 квартал 2017 року та поквартально за 2018 рік до: 20 квітня; 20 липня, 20 жовтня 2018 року та 20 січня 2019 року відповідно.

Підприємці на загальній системі оподаткування тепер сплачують єдиний внесок за 2017 рік до 10 лютого 2018 року, за 2018 рік — дo 10 лютого 2019 року.

Щодо податку на доходи фізичних осіб, то якщо Ви отримали подарунок, вартість якого не перевищує 930 грн 75 коп, подарунок не буде оподатковуватися.

Адже оподатковують подарунки, вартість яких становить понад 25% мінімальної заробітної плати (МЗП) (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року.

Ставка податку на нерухомість у 2018 році нe повинна перевищувати 1,5% мінімальної заробітної плати зa 1 квадратний метр приміщення, що є базою оподаткування. Тому ставки можуть дещо збільшитися.

Цікавий факт — якщо податківці не надіслали (не вручили) податкове повідомлення-рішення у встановлені терміни для сплати податку на нерухомість, фізичні особи звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання.

Якщо ж повідомлення отримано, строк сплати — 60 днів. Річну декларацію з податку на прибуток тепер надають всі платники податку протягом 60 календарних днів після закінчення звітного року. Навіть ті, що звітуються щокварталу протягом року.

Тепер під договірною (контрактною) вартістю мається на увазі вартість, за якою ця контрольована операція повинна відображатися при формуванні фінансового результату до оподаткування, згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Тобто це має бути не та вартість, яка зазначена в договорі з нерезидентом, а вартість, за якою реалізація або придбання товарів (робіт, послуг) відображається в бухгалтерському обліку.

Річна сума орендної плати за землі державної та комунальної власності тепер не може бути меншою за розмір земельного податку:

  • для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, — у розмірі не більше 3% їхньої нормативної грошової оцінки;

  • для земель загального користування — не більше 1% їхньої нормативної грошової оцінки;

  • для сільськогосподарських угідь — не менше 0,3% та не більше 1% їхньої нормативної грошової оцінки.

Змінилися й критерії належності платника податків до категорії великих платників податків: обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали має перевищувати еквівалент 50 млн євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за той самий період, або загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до Державного бюджету України, за такий самий період, перевищує еквівалент 1 млн євро.

Законодавство стало лояльнішим до електрокарів. З 1 січня 2018 року звільняють від сплати ПДВ та акцизного податку операції із ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами.

Податкова пільга буде розповсюджуватися і на операції з подальшого постачання на митній території України електрокарів. До слова, протягом 11 місяців 2017 року імпорт електрокарів збільшився на понад 13%.

Різниця для колишніх платників єдиного податку: відповідно до пп. 140.5.12 ПКУ, фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму доходу, отриманого як оплата за товари, відвантажені під час перебування на спрощеній системі оподаткування.

Але тепер ця норма не працює для тих єдинників, які були платниками єдиного податку четвертої групи. Що і логічно, адже перебуваючи в 4 групі платників ЄП вони мали сплачувати податки виходячи не з доходу, а з площі сільськогосподарських угідь (земель).

Представникам неприбуткових організацій корисно зауважити, що у Податковому кодексі України з'явилася цілковито нова податкова різниця щодо надання допомоги “неприбутківцям”.

Результат до оподаткування збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року суб'єктам сфери фізичної культури і спорту:

  • дитячо-юнацьким спортивним школам;

  • центрам олімпійської підготовки;

  • школам вищої спортивної майстерності;

  • центрам фізичної культури і спорту інвалідів;

  • спортивним федераціям з олімпійських видів спорту, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг у розмірі, що перевищує 8 відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року. 

І врешті пам'ятаймо, що Державна казначейська служба відкриє нові бюджетні рахунки з 22 січня 2018 року. До цієї дати зарахування платежів здійснюється на рахунки з реквізитами попереднього бюджетного періоду.

Марія ГАЛЕЛЮКА, керівник проекту MASTER: Бухгалтерія

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.