Хоча б тому, що юридично буде більше мороки.
Група “Приват” Ігоря Коломойського, користуючись непевним періодом міжвладдя, нарешті зуміла досягнути того, що їй не вдавалося у попередні роки спокійної співпраці з урядом.
Вона закріпила домінуюче становище на ринку нафти і нафтопродуктів, оформивши де-юре контроль над підприємствами, якими досі володіла лише де-факто.
Останній здобуток “Привату” на цьому поприщі — юридичне оформлення її контролю над Кременчуцьким нафтопереробним заводом — ЗАТ “Укртатнафта”. Як це відбулося, — наразі експерти та учасники ринку лише здогадуються, але в тому, що це відбулося, вже ніхто з них не сумнівається.
Іще після зборів акціонерів нафтовидобувної компанії “Укрнафта”, на яких НАК “Нафтогаз України” по суті узаконив контроль “Привату” над підприємством в обмін на дивіденди, експерти почали очікувати чогось подібного і на кременчуцькому майданчику.
Досі, після “воцаріння” на підприємстві приватівського менеджера Павла Овчаренка, НАК, який володіє 43% “Укртатнафти”, ігнорував збори акціонерів, відмовляючись затверджувати поступовий відбір “Приватом” татарських акцій.
На початку цієї історії татарська сторона контролювала близько 55% акцій підприємства, зараз же їхній пакет, відповідно до рішень українських судів, складає менше 1%. Однак рішення власників з цього приводу поки що не було, а отже, законність зміни складу акціонерів залишається сумнівною.
Представники команди Юлії Тимошенко старанно заперечували намір взяти участь у зборах акціонерів підприємства. Народний депутат від БЮТ Сергій Пашинський пояснював позицію “Нафтогазу” моральною різницею між “Укрнафтою” і “Укртатнафтою”.
“Ставлення влади до “Укрнафти” і “Укртатнафти” відрізняється, тому що у першому випадку “Приват” цілком законно володіє певним пакетом акцій, а у другому — ідеться про відверте шахрайство, яке держава легітимізувати не хоче”, — зазначав політик.
За його словами, це дві різні управлінські ситуації: “Укрнафта” — об'єктивно прибуткове підприємство, а “Укртатнафта” фінансово знищена менеджментом. “Я не думаю, що у випадку з “Укрнафтою” “Нафтогаз” пішов на поступки. Підписано угоду, вигідну не тільки “Привату”, але й державі”, — додав політик.
Аналітик компанії Dragon Capital Денис Саква пояснював причини відмови “Нафтогазу” від участі у зборах акціонерів “Укртатнафти” фінансовим аспектом. “Від “Укртатнафти” уряд навряд чи зможе щось отримати найближчим часом. Рік компанія закінчила із збитками і розподіляти дивіденди не буде”, — припустив він.
Втім, сподівання власника групи Ігоря Коломойського отримати контроль над підприємством за сприяння майбутнього прем'єра, який може бути призначений Партією регіонів, схоже примарні. У цій політсилі немає єдиної позиції: віддавати йому завод чи домовитися з російськими акціонерами, яких захищає уряд Росії.
Тому “Приват” влаштував своєрідний психологічний тиск на “Нафтогаз”, призначивши одні за одними шість зборів акціонерів з тижневими проміжками. І урядова команда не витримала. Втрачаючи надію на пост президента, вона вирішила наостанку хоча б заробити.
За даними “Економічної правди”, перші збори акціонерів за участі представників НАКу та “приватівської” фірми “Корсан” відбулися 5 лютого. За неперевіреними даними, повторно вони зустрілися за тиждень, 12 лютого.
Прес-служби “Нафтогазу” та “Укртатнафти” запевнили, що не мають жодної інформації про ці збори. Незмінний представник “Корсану” на “Укртатнафті” Геннадій Корбан також відмовився підтверджувати свою участь у зборах, пояснивши, що незабаром позиція групи буде оприлюднена на прес-конференції.
Наразі пресі залишається лише тиражувати інформацію заступника голови правління “Татнєфті” Наіля Маганова про те, що українські акціонери змінили форму власності компанії із закритого на відкрите акціонерне товариство.
Це, за словами “ображеної” сторони, має полегшити майбутній продаж пакетів акцій. “Татнєфть” наголошує, що вважатиме такий продаж незаконним.
У будь-якому разі, якщо збори акціонерів таки відбудуться, то бажання Віктора Януковича повернути завод татарам і тим самим помиритися з Росією послабшає.
Хоча б тому, що юридично буде більше мороки — доведеться не лише скасовувати рішення судів, але й змінювати статут підприємства.
Артем ЗАХАРЧЕНКО
Что скажете, Аноним?
[18:27 08 января]
[12:45 08 января]
[10:40 08 января]
18:10 08 января
18:00 08 января
17:50 08 января
17:30 08 января
16:10 08 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.