От тільки Захід звертає увагу на Україну, коли та зазирається на Росію. А тому і йде нова влада на активну співпрацю з Москвою.
Узгоджено нові спільні проекти — водночас Україна тримає відкритим європейський чорний хід.
Президент Росії Дмітрій Медвєдєв скінчив учора свій офіційний візит в Україну. Господар Віктор Янукович підписав під час нього численні документи й скріпив цим наближення Києва до Москви. Дві держави відстоюють нову архітектуру безпеки в Європі, як її останнім часом називає Росія. Інші домовленості охопили питання від демаркації кордонів до економічної співпраці в майже всіх галузях. Перед київськими студентами Медвєдєв дуже люб’язним тоном (“Welcome!”) запросив Україну приєднатися до військового союзу семи екс-радянських республік на чолі з Росією. Авторів питання, чому Росія подовжила розміщення свого Чорноморського флоту на українському Кримському півострові до 2042 року, Медвєдєв заспокоїв: “Росія не стане використовувати флот для нападу на інші країни”.
Утім, стосовно злиття газових концернів двох країн, яке запропонував прем’єр Росії Путін, ясності не було. Голова російського “Газпрому” Міллєр сказав у Києві, що таке об’єднання може відбуватися “поетапно” й сприятиме “повноцінній модернізації” української трубопровідної мережі. Медведєв намагався розвіяти страхи, ніби Росія хоче тиснути на Україну будівництвом нових газопроводів. “Північний потік” та “Південний потік”, без сумніву, будуть збудовані, “проте це не означає, що ми не обговорюватимемо інших варіантів”, запевнив Медведєв, за інформацією агентства “Интерфакс”.
Конкретніше було в інших сферах: Янукович гордо оголосив, що Росія допоможе добудувати український ракетний крейсер “Україна”, що роками стоїть у рідній верфі, але досі не в бойовій готовності. Російський політик з оборони, коментуючи це оголошення, зауважив, що “Україна” чудово згодиться й для російських ВМС. Український завод “Антонов” та російський концерн “ОАК” домовилися заснувати спільне літакобудівне підприємство.
Українська компанія “Мотор Січ” теж сподівається на російських партнерів: її директор Богуслаєв поскаржився вчора, що завод уже багато років не може отримати обладнання з Німеччини, бо цього не дозволяють експортні обмеження ЄС.
Найважливішим на сьогодні результатом розвитку “братніх” (словами Медведєва) відносин між Росією та Україною стало подовження перебування російського військового флоту, за що Москва виписує багатомільярдну знижку на поставки природного газу. Український опозиційний депутат Борис Тарасюк розкритикував Януковича, що він здає “стратегічні позиції”. Лідер татарської меншини в Криму Мустафа Джемільов вилаяв договір про флот як “небезпеку територіальній єдності” країни, бо Росія “відкрито підтримує сепаратистські сили в Криму”.
При тому Янукович подав до парламенту пропозицію, схвалену вчора значною більшістю, яка може бути сигналом для ЄС та США. Президент хоче, щоб українсько-американські морські навчання Sea Breeze та інші навчання з силами НАТО відбувались улітку на Чорному морі. У попередні роки їм постійно перешкоджали проросійські демонстранти, а в 2009-му Sea Breeze було скасовано. Київ також може радіти, що Європарламент у вівторок виділив Україні більш ніж 500 мільйонів євро кредитних коштів на подолання наслідків фінансової кризи.
Коли журналісти в Києві нажалілися про введення “цензури” після зміни влади, уповноважений з прав людини при німецькому уряді Маркус Льонінґ закликав Януковича “повністю гарантувати й поважати свободу преси”. Заступниця глави президентської адміністрації в Києві Ганна Герман відкинула критику. Вона сказала Die Welt, що Київ тримає “курс на європейську інтеграцію”, але додала: “Ми засвоїли урок. Якщо ми прагнемо євроінтеграції, то мусимо їхати до Москви. Європа звертає на нас увагу лише тоді, коли бачить, що ми можемо дивитися й в іншому напрямку. З Європою ми довго вели переговори. І сподівалися на безвізовий режим. Проте Європа не зробила в наш бік жодних реальних кроків”.
Ґергард ҐНАУК
Перевод — ИноСМИ
Что скажете, Аноним?
[21:35 14 ноября]
[20:07 14 ноября]
12:30 15 ноября
11:00 15 ноября
10:30 15 ноября
10:20 15 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.