Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Міноборони: хмари в Києві розігнати неможливо

Президент Янукович доручив міністру оборони Михайлу Єжелю вжити всіх заходів, щоб 9-го травня в Києві “була забезпечена хороша погода”.

Президент назвав це “дуже серйозним питанням” і навіть порадив звернутися по допомогу до вчених. Але вже за кілька годин Міноборони заявило, що в Україні немає служби, яка би могла це зробити.

Попередній прогноз на 9 травня невтішний. Українські синоптики на День перемоги чекають на атмосферний фронт, який принесе із собою дощі. Фахівець Гідрометцентру Людмила Савченко розповіла Бі-Бі-Сі, що до п’ятниці протримається тепла погода, а вже 8-9 травня будуть короткочасні дощі та похолодання.

Хто може змінити погоду?

Про те, яким чином можна змінити дощову і хмарну погоду Бі-Бі-Сі розповіли в Українському науково-дослідному гідрометеорологічному інституті. Тамтешніх спеціалістів здивувало, що із дорученням забезпечити хорошу погоду президент звернувся до міністерства оборони, а не до інституту. Тут цим займаються вже багато років. Ще наприкінці сорокових на території України почали розсіювати хмари і туман, але для потреб авіації. Таким чином “відкривали” аеродроми, тобто давали їм змогу працювати і в негоду.

Робити це можна за допомогою ракет і літаків. Але останніх, за словами співробітника інституту, Бориса Лєскова, в Україні зараз і немає. Наприклад, у 2005-му хмари в Києві хотіли розсіяти до Євробачення, але з'ясувалося, що немає з чого. “Ніяк не змогли дістати літака, тому що наші літаки уже були продані за кордон там для якихось цілей. Так літака і не дістали, ніяких впливів не проводили, але пощастило з погодою”, — розповів пан Лєсков про спроби 2005-го року.

Екологи проти

Як пояснив Бі-Бі-Сі фахівець інституту, технологія розсіювання дуже складна, і не завжди нею можна ефективно скористатися. Це залежить від багатьох природних факторів, наприклад, від температури чи різновиду хмар. Розсіювати з літаків можна різні реагенти, наприклад, сухий лід чи рідкий азот. Саме останнім багато займалися київські дослідники.

Розробники технології наполягають на її цілковитій безпечності. Тоді як екологи ставлять вплив на погоду в один ряд із поворотами річок чи осушенням територій. Заступник директора Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко розповіла, що даних про безпосередню шкоду від розсіювання хмар у тому ж місці, де це відбувається, немає. Але екологи певні, що негативна дія накопичується і матиме серйозний вплив на довкілля у майбутньому. “Якщо ми говоримо безпосередньо про розвіювання хмар, то це дія хімічних речовин, які попадають у ті ж самі хмари, і це може спричинити потім кислотні опади з хімічними речовинами на інших територіях”, — розповіла пані Тимочко.

Російський досвід

Незадовго до українських високопосадовців, погодою на День перемоги зацікавилися російські. На розсіювання хмар над Москвою виділили майже 1,5 мільйона доларів. У Росії погоду на свята змінюють давно і успішно. А нещодавно мер Москви Юрій Лужков навіть запропонував розсіювати хмари взимку, щоби не витрачати мільйони рублів на прибирання снігу.

Дар'я ТАРАДАЙ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin
[2010-05-11 11:10:36] [ Аноним с адреса 194.44.142.* ]

В СМИ была информация, что россияне рассеивают тучи с помощью луча с наземной установки, а самолеты - пройденный этап.

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ

SpaceX запустила частную миссию к Луне. Как развивается космическая гонка миллиардеров Маска и Безоса?

[07:00 16 января]

[BBC News Русская служба, 15 января 2025]

Основатель Amazon Джефф Безос и его компания Blue Origin вот-вот запустят ракету New Glenn. Запуск должен был состояться еще в понедельник, но был отложен по техническим причинам — и, скорее всего, произойдет в ближайшие дни. Все это происходит на фоне успехов SpaceX Илона Маска: компания в прошлом году совершила прорыв, посадив часть гигантского корабля Starship прямо на стартовую площадку. А сегодня ракета Falcon 9 компании SpaceX отправилась к Луне вместе с двумя посадочными модулями, созданными частными компаниями из США и Японии. Они будут исследовать лунный грунт и изучать магнитное поле земли. Компании обоих миллиардеров были основаны более 20 лет назад. SpaceX значительно опередила конкурента за последние годы, но успешный запуск New Glenn может сократить отставание.

НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.