Колишній СЕО Google Ерік Шмідт і творець блокчейну Ethereum Віталік Бутерін відвідали Україну в п’ятницю, 9 вересня. Їхні сумарні статки Forbes оцінює у $19 млрд. Обидва приїхали на конференції: Шмідт — на саміт YES Віктора Пінчука, Бутерін — на крипто-хакатоні Kyiv Tech Summit. Про що вони говорили
Екскерманич Google Ерік Шмідт приїхав на форум Ялтинська Європейська Стратегія YES. З 2001 по 2011 рік він керував Google, а потім до 2017 року був головою ради директорів компанії. Йому належить близько 1% Alphabet, материнської компанії Google. Його статки Forbes оцінює у $18,8 млрд. До Києва він дістався спецпотягом “Укрзалізниці” від польського міста Холм, на якому їхали майже всі іноземні спікери й учасники конференції. Про участь Шмідта на YES не повідомлялось заздалегідь, він не спілкувався з журналістами і покинув Україну ввечері 10 вересня тим самим спецпотягом.
Шлях в Україну однієї з криптоікон світу і творця Ethereum Віталіка Бутеріна був не таким простим і ще більш таємним. Із початку 2022-го через криптозиму друга за капіталізацією блокчейн-валюта подешевшала майже вдвічі — до $210 млрд. Статки 28-річного Бутеріна, якого Forbes назвав наймолодшим криптомільярдером, теж постраждали. Минулого року видання оцінило їх у $1,4 млрд, але в травні Бутерін написав у Twitter, що вже не володіє мільярдами. Наразі на його гаманці 290 000 етерів, які на сьогодні коштують $496 млн.
Його візит організатори до останнього тримали у секреті, ім’я спеціального гостя глядачі Kyiv Tech Summit дізналися, лише коли Бутерін піднявся на сцену. Кільком запрошеним журналістам напередодні лише натякнули, що на заході буде “Ілон Маск у світі блокчейну”. Усі відвідувачі Kyiv Tech Summit підписували договір про нерозголошення, а резидентам Unit.City заборонили фотографувати гостя.
Віталік Бутерін діставався до київської конференції від польского кордону в кортежі автівок з номерами ЗСУ, охороняли його спецпризначенці полку “Азов”. На конференції він провів дві години, ні з ким не зустрічався, не давав інтервʼю й одразу після закінчення заходу рушив до кордону. До моменту перетину кордону було строге ембарго на будь-які новини про перебування Бутеріна в Україні.
Про що легенди техносвіту з різних поколінь говорили у Києві?
Ерік Шмідт на YES
Шмідт був учасником панелі, як технології змінили війну. 50—60 років тому громадяни були жертвами — вони мало що могли зробити у випадку війни. Тепер завдяки інтернету в них багато можливостей, каже топменеджер. Найперше — будь-хто може спостерігати за подіями і швидко повідомляти інформацію військовим. Велику роль грають і дрони. “Якщо ви військовий лідер — очі найважливіші. Військові, з якими я працював, передбачали це, але не працювали в цій новій доктрині. Україна це робить”, — каже Шмідт.
Інформація і те, як військові розпоряджаються ресурсами, важливіші за бомби. В такому підході набагато краще працюють гнучкі горизонтальні структури. Саме це призвело до ситуації, де дуже велика держава (Росія. — Ред.) не може боротися з набагато меншою (Україна. — Ред.), стверджує Шмідт.
Ще одна причина успіху України — автономність у прийнятті рішень. “Українські військові лідери спираються на малі ударні групи, які швидко рухаються, і прекрасно адаптуються до доктрини, яку привнесли технології та дрони у війну”, — каже він.
Також колишній топменеджер Google виділив три військові напрями у застосуванні штучного інтелекту (ШІ).
Використання ШІ у цілевказанні. Артилерійський снаряд із камерою, який може за рахунок розпізнавання відео направити себе на конкретну людину.
Створення біологічних баз даних. В ході того, як людство більше дізнається про людську і загальну біологію, можливості створювати віруси, які вражатимуть людей, стає дедалі більше. “Тому ми наполягаємо на регулюванні цього напряму, щоб ці бази даних не потрапили у погані руки. Мене ця тема дуже хвилює”, — каже Шмідт.
Маніпуляція інформацією. Технології дають можливість заплутати людей, і в цьому напрямі зʼявляться рішення, певен топменеджер.
Вже зараз американські військові використовують ШІ для аналізу відео з дронів. Це прямолінійне покращення ефективності, де людей замінили комп’ютери. Реальна стратегічна цінність ШІ буде в можливості передбачати патерни, каже Шмідт. “Якщо ця війна продовжиться, буде можливо за допомогою ШІ передбачити, що трапиться далі. Для командира в полі передбачити, що станеться далі, — золото”, — додає він.
Що казав Віталік Бутерін на Kyiv Tech Summit
Бутерін теж був уперше в Києві, творець Ethereum порівняв Україну з Естонією. П’ять років тому його вразив рівень цифровізації цієї балтійської країни — особливо проникнення технологій в урядові структури. Тут те саме створюється дуже швидко, каже він, припускаючи, що українці можуть навіть обігнати естонців.
Бутерін з обережним оптимізмом ставиться до ідеї національних цифрових валют. Але вважає, що для цього потрібно дочекатися, поки хтось дійсно захоче впроваджувати інновації та спробувати насправді зрозуміти технологію.
На думку Бутеріна, Україна має можливість стати наступним світовим криптохабом. Якщо проєкти інших популярних технологій зосереджені у китайських мегаполісах або у районі затоки Сан-Франциско, то із криптою все інакше. Центри розробки Ethereum Foundation, що розвиває однойменний блокчейн, знаходяться по всьому світу. “Україна має і можливості, і здатність, і рішучість, щоб стати великим криптохабом”, — впевнений він.
Валентина ДУДКО, Павло КРАСНОМОВЕЦЬ
Что скажете, Аноним?
[07:00 27 декабря]
[13:00 26 декабря]
[07:00 26 декабря]
11:30 27 декабря
11:20 27 декабря
11:00 27 декабря
10:30 27 декабря
10:00 27 декабря
09:50 27 декабря
09:40 27 декабря
09:20 27 декабря
09:10 27 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.