Про це пише Bloomberg із посиланням на власні джерела і зазначає, що ці дискусії є частиною ширшого обговорення стратегії на наступний рік.
При цьому, як зазначає Bloomberg, український президент непохитно дотримується позиції — як у публічних виступах, так і в приватних розмовах, що будь-які територіальні поступки Росії були б несправедливими.
З урахуванням цього, а також того, що і Росія не виявляє намірів переглядати свої цілі у війні з Україною, реальні переговори виглядають віддаленою перспективою.
З іншого боку, пише Bloomberg, наближається зима, і якихось ознак, що ситуація на фронті може різко змінитися, немає. Саме це і змушує партнерів України починати намацувати способи, в які дипломати зможуть запропонувати вихід із глухого кута.
Головна проблема мирних переговорів
Несподіване просування українських сил в Курській області Росії заперечило упередження, що конфлікт перебуває у мертвій точці, яке грало на руку Кремля. Але ймовірність того, що українські сили можуть швидко звільнити від росіян усі окуповані ними території, є дуже невисокою. Та й які стратегічні цілі операції на Курщині, також досі не ясно.
З іншого боку, хоч наступ росіян пробуксовує на землі, повітряні атаки дозволили їм зруйнувати значну частину української енергетики, а це породжує багато питань щодо того, як Україна переживе цю зиму.
Очікується, що в рамках свого “плану перемоги” президент Зеленський наполягатиме на пришвидшенні вступу України до НАТО та ЄС, підписанні безпекових угод та продовженні постачання високотехнологічної зброї, повідомили Bloomberg два джерела, знайомі з ходом переговорів. Зеленський має зустрітися з американським президентом Джо Байденом в кулуарах Генасамблеї ООН наступного тижня. А також представити свій план кандидатам у президенти — Камалі Гарріс та Дональду Трампу.
Як нагадує Bloomberg, згідно із соцопитуваннями, більшість українців не погоджуються на територіальні поступки. Але, коли йдеться про гарантію членства України в НАТО та ЄС, кількість тих, хто проти, падає з 55% до 38%.
Головною головоломкою будь-яких переговорів про припинення вогню є як зробити так, щоб убезпечити Україну від можливих майбутніх нападів Росії і водночас не втягти союзників Києва у прямий конфлікт з Росією. Останнє — саме те застереження, яке утримує деяких із союзників від надання дозволу на удари західною зброєю в глиб російської території, а також на членство України в НАТО із відповідними гарантіями безпеки.
Bloomberg також зауважує, що будь-які мирні переговори нестимуть на собі гіркі відлуння Мінських угод, яких досягли після того, як Путін анексував Крим у 2024 році. Для Києва та тих, хто його підтримує, цей приклад угод, укладених за сім років до повномасштабного російського вторгнення є яскравим підтвердженням небезпеки будь-яких домовленостей з Росією. Президент Зеленський попереджає, що Путін знову використає час після припинення вогню на те, щоб перегрупуватися і, врешті, напасти знову.
Вікно можливостей для угоди
Один із європейських співрозмовників Bloomberg каже, що його уряд цілком поділяє ці побоювання, що після будь-якої угоди Путін тиснутиме на больові точки Заходу і готуватиметься до нового конфлікту.
Більше того, як зазначив співрозмовник, для Зеленського буде дуже важко політично підписати будь-яку угоду, яка передбачає територіальні поступки Росії, тоді як Путін не відмовляється від своєї цілі повністю підкорити Україну.
Врешті, Путін може просто зачекати і подивитися, хто виграє президентські вибори в США і якою буде реальна політика переможця.
Деякі інші союзники вказують, що у час між виборами у листопаді та інавгурацією в січні в адміністрації Байдена , яка залишатиме Білий дім, буде коротке вікно можливостей, коли можна досягти якоїсь мирної угоди. Прибічники цього сценарію вказують на те, що після зміни влади в США продовження фінансової та військової підтримки України буде непевним, а у Європі набирають силу крайньо-праві сили.
Про час для мирної угоди від листопада до січня в разі його перемоги на виборах говорив і Дональд Трамп. Про деталі він не говорив. Але Дж. Д Венс, з яким Трамп іде на вибори, заявив, що мирний план може передбачати, що Росія залишить собі все те, що вже завоювала, а вздовж поточної лінії фронту буде створена демілітаризована зона.
Співрозмовник Bloomberg серед вищих американських посадовців заявив, що у США очікують, що президент Зеленський швидше привезе досить максималістський і концептуальний, аніж детальний план. Багато чого залежатиме від того, якимбуде розвиток війни із наближенням зими. Поки що за базовим сценарієм, на думку джерела, інавгурація мине, а війна триватиме. Але й шансами на якісь альтернативні варіанти не можна нехтувати.
Что скажете, Аноним?
[07:30 22 декабря]
Украина переживает последствия мощной атаки на госреестры Минюста.
[21:42 21 декабря]
[13:43 21 декабря]
Абхазия столкнулась с самым суровым за последние 30 лет энергетическим кризисом.
09:00 22 декабря
08:30 22 декабря
08:00 22 декабря
13:00 21 декабря
12:30 21 декабря
12:00 21 декабря
11:30 21 декабря
11:00 21 декабря
10:30 21 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.