Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Максим Гарус: 140 тисяч вкладників закритих 6 років тому українських банків, все ще чекають компенсацій. Якщо нас не почують, ми готові оголосити голодування

[08:33 24 октября 2020 года ] [ Бизнес Цензор, 23 октября 2020 ]

нтерв'ю з Максимом Гарусом, головою Ради громадського моніторингу при Фонді гарантування і одним з лідерів руху вкладників неплатоспроможних банків, які з 1 вересня 2020 року цілодобово мітингують під стінами Офісу Президента.

- Ви стоїте тут уже півтора місяця. Розкажіть про ситуацію докладніше.

— Протягом шести останніх років, з моменту так званого “банкопаду”, коли було виведено з ринку близько 100 банків, більше 140 тисяч українських вкладників не можуть отримати свої кошти.

Це звичайні люди, громадяни України, так званий середній клас, яких відповідно до Закону 4452-IV “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” віднесли до кредиторів четвертої черги, тобто вкладників, сума вкладів яких перевищує 200 тис. гривень.

Ви розумієте? Хтось продав квартиру і відклав гроші собі на старість, на лікування, хтось роками збирав гроші на освіту для своїх дітей і тримав гроші в банку, і так далі.

Це не якісь олігархи, а звичайні люди, сім'ї, у яких відібрали останнє. Ми просто не можемо ще 6 років сидіти і дивитися, яким повним і прекрасним життям живуть власники і акціонери закритих банків і посадові особи, що їх покривають.

По суті, останніх шість років, не дивлячись на всі наші спроби, ми спостерігаємо повну бездіяльність з боку всіх гілок державної влади, з боку правоохоронних органів.

На сьогоднішній день немає жодного прецеденту визнання вини, того чи іншого банкіра в доведенні банків до неплатоспроможності.

Вкладників ігнорують всюди, де тільки можна. Нас відмовляються визнавати потерпілими в кримінальних процесах, суди стають на бік екс — власників та регуляторів.

По тотальній більшості банків спостерігається недостатність майна для задоволення вимог та відповідно до законодавства наші вимоги будуть вважатися погашеними після ліквідації банків.

За шість років тільки по трьох великих банках здійснювалися виплати вкладникам 200+. Це АТ “ВТБ Банк”, ПАТ “Діамантбанк” та АТ “Банк Форум”.

- 35 мільярдів — значна сума. Ви вимагаєте негайної виплати?

— Ні, ми не вимагаємо негайних виплат. Не хочемо, також, просити гроші з бюджету країни.

Ми повинні почати всебічний діалог, в рамках міжвідомчої робочої групи, в якій взяли би участь представники Національного банку, Фонду гарантування вкладів, Офісу президента, Міністерства фінансів та правоохоронних органів.

Ми хочемо звернути увагу суспільства на нашу проблему і почати вже, нарешті, шукати якісь прийнятні шляхи її вирішення.

- Як відреагували в Офісі Президента?

— 1 вересня 2020 роки ми вийшли на вулицю, під Офіс Президента, з вимогою створити міжвідомчу робочу групу.

3 вересня нам вдалося потрапити всередину, і ми зайшли на переговорний процес.

Зустрілися безпосередньо з Юлією Ковалів, заступником керівника Офісу з питань економічної політики.

Вона зіграла свою роль, направивши нашу вимогу до Міністерства фінансів. Це поки і вся реакція.

- А що відповіло Міністерство фінансів?

— Нічого не відповіло. Але, наскільки мені відомо, Міністерство фінансів особливо не поспішає створювати таку групу і взагалі вважає всю цю справу недоцільною.

На думку чиновників, у держави і так на сьогоднішній день проблем достатньо. Вони чимось дуже зайняті для того, щоб звертати увагу на якихось 140 тис. українських громадян і членів їх сімей, у яких відібрали останнє, і які благають про допомогу, вже півтора місяці, живучи на вулиці.

- Що ви збираєтеся робити далі? Як налаштовані мітингувальники?

- Ми все ще сподіваємося, що нас почують, і віримо в те, що з приходом нової влади змінилися і підходи до вирішення подібних соціальних проблем. Але з кожним днем, все більше переконуємося в тому, що нічого так не змінилося.

Але ми налаштовані дуже рішуче. Нас багато, приїжджають люди з різних областей.

Наприклад, вкладники банку “Фінанси і кредит” з Полтавської області передають привіт екс-власникові банку Костянтину Жеваго, який обіцяв в першу чергу вирішити проблему вкладників його вотчини, Полтавщини. Але, обіцянки своєї, так і не дотримав.

Також хотілося б відзначити, що 140 тисяч вкладників і членів їх сімей — це близько півмільйона голосів по всій Україні.

І ми вже зробили свої висновки щодо правлячої партії на майбутніх місцевих виборах.

Ми будемо продовжувати акцію безстроково, і готові використовувати більш радикальні методи. Якщо нас не почують в найближчі дні, ми готові оголосити голодування.

Андрій БОНДАРЕНКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.