Поганий той новий генеральний прокурор, що одразу після призначення не відкриє пару-трійку гучних кримінальних справ. У п'ятницю стало відомо про появу справи, яка має всі ознаки голосної. Так, реагуючи на подання нардепа від “Самопомочі” Вікторії Войцицької, ГПУ почала кримінальне провадження стосовно нібито бездіяльності голови наглядової ради “Укрнафти” Андрія Коболєва, який за сумісництвом займає посаду голови НАК “Нафтогазу”.
Войціцька повідомила, що “минулого тижня відправила заяву в ГПУ з приводу бездіяльності Коболєва щодо шахрайського штучного виведення 18 млрд гривень з компанії протягом 2015 року”. За її оцінками, через невиконання своїх службових обов'язків Коболєвим податковий борг “Укрнафти” зріс з 5,11 млрд гривень до 10,6 млрд гривень.
У свою чергу, Генпрокуратура солідарна з Войцицькою і припускає, що Андрій Коболєв, “перебуваючи на посаді голови наглядової ради ПАТ “Укрнафта”, не виконав покладені на нього посадові обов'язки, а саме — не здійснив дії для повернення ПАТ “Укрнафта” під державний контроль за допомогою відсторонення від виконання обов'язків голови правління компанії Пітера ван Гекко і членів правління компанії Олексія Куща та Володимира Пустоварова, чим заподіяв істотну шкоду державним інтересам у вигляді збільшення податкового боргу компанії на 5,49 млрд грн”. Кримінальне провадження щодо Коболєва відкрито за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України — службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки.
Втім, Коболєв вважає, що жодних кадрових висновків щодо діяльності “Укрнафти” не можна провести без внутрішніх перевірок. “Щоб цей процес не можна було заблокувати або скасувати в суді, нам потрібна була доказова формальна причина. Такою причиною на той момент стала невиплата дивідендів акціонерам “Укрнафти”, — підкреслив він. Хай там як, але понад 5 мільярдів гривень “розчинилися”, і хтось повинен нести за це відповідальність...
Втім, варто враховувати політичну складову питання. Справа в тому, що Коболєв — людина, близька, до екс-прем'єра Арсенія Яценюка, який останнім часом відсторонився від справ. Втім, його політичні квоти залишилися не лише в уряді, але й у інших органах виконавчої влади.
Зокрема, у даному випадку відкриття кримінальної справи проти “недбалого” Коболєва в “Укрнафті” дають привід для відповідних кадрових перестановок у “Нафтогазі”.
Якщо ж говорити про “Укрнафту”, то вочевидь, варто нагадати минулорічні намагання Банкової через Верховну Раду позбавити Ігоря Коломойського можливості контролювати компанію, у якій контрольний пакет перебував у держави, а “рулити” нею дали менеджменту відомого дніпровського бізнесмена. Попри вдале голосування у парламенті далі справа не пішла — так що відкриття даної справи варто оцінювати саме з даної площини.
Тоді ЗМІ писали про низку візитів Коломойського до Кабміну, де олігарх робив все, щоб домовитися і залишитися при своїх. Зокрема, можна згадати провальне перше голосування за відставку Яценюка. І без груп впливу Коломойського у вигляді “Відродження” та неформальної команди “Укроп” тут явно не обійшлось. У результаті, були досягнуті відповідні домовленості щодо “Укрнафти” у трикутнику Порошенко-Яценюк-Коломойський. Втім, зараз схоже на те, що президент хоче дещо підкорегувати ситуацію.
Тому, схоже, що вже найближчим часом діяльність Юрія Луценка може стане серйозним каталізатором для низки кадрових змін, які не сподобаються тим, хто ще недавно вирішував основні питання в енергетиці нашої держави.
Что скажете, Аноним?
[16:49 02 января]
[12:50 02 января]
[10:45 02 января]
17:00 02 января
15:50 02 января
15:40 02 января
14:00 02 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.