Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Ловлячи Кучму

[19:00 04 апреля 2011 года ] [ The Economist, 1 апреля 2011 ]

Що ховається за переслідуваннями колишнього президента?

Жахливе вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, яке сталося 11 років тому, більше скидалося на демонстративне покарання, ніж на спробу змусити мовчати критичного журналіста, ідеться у статті. Тогочасний президент Леонід Кучма після оприлюднення таємних записів майора Мельниченка спочатку втратив свою репутацію, а згодом і посаду.

У 2000 році вбивство спонукало до дій учасників народного руху проти Кучми, що ніби провіщало Помаранчеву революцію. Наступний президент — Віктор Ющенко — обіцяв розкрити вбивство, однак марно. У 2005 році, йдеться далі у статті статті, колишній міністр внутрішніх справ, якого підозрювали в організації вбивства, застрелився.

24 березня прокуратура звинуватила Кучму у причетності до вбивства. Мало хто вірить, що наказ убивати віддавав Кучма, однак “він створив атмосферу, у якій вбивство могло статися і не бути правильно розслідуваним”, зазначається у статті. Якщо українці сумніваються, чи екс-президента буде притягнуто до суду, то з тим, що Віктор Янукович порушив справу не заради справедливості, погоджується переважна більшість.

Лідерка опозиції Юлія Тимошенко стверджує, що арешт Кучми — це всього лиш піар-хід, спрямований на те, щоб відволікти увагу людей від економічних бід та підвищити популярність Януковича. Тимошенко переконана, що за місяць від справи не залишиться і сліду. Автор нагадує, що і проти неї, колишнього прем’єр-міністра, ведеться розслідування. Тож справа проти Кучми може бути порушена для того, щоб заперечити звинувачення у вибірковості правосуддя. “Янукович також міг керуватися бажанням помститися Кучмі за те, що той часто принижував його і відмовився застосувати зброю під час помаранчевого повстання у 2004 році”, — ідеться у статті.

Чинний президент може “проявляти правосуддя” і для того, щоб здобути довіру Заходу, який критикує його “за узурпацію влади та утиски демократії”. Захищати Кучму “не так в українських судах, як в очах західних урядів” буде Алан Дершовіц, відомий американський адвокат і гарвардський професор. Він вже заявив, що “справи, порушені для того, аби показати систему у вигідному світлі, завжди даватимуть несправедливі результати”.

Юлія Мостова, редактор тижневика “Дзеркало Тижня”, так витлумачила ситуацію: “Януковичу слід позбутися зайвої ваги, і він починає викидати деяких сторонніх людей за борт”. Кучма може стати першою, але не останньою помітною жертвою, зауважується у статті.

Утім справа не вплине ні на корупцію, ні на перерозподіл активів, ні на низький рівень життя звичайних громадян. Більше повноважень отримають тільки спецслужби та прокуратура, що дає Януковичу і його команді ще більше підстав “залишатися при владі так довго, як вони тільки зможуть”.
 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.