Покупцем додемісії стала австрійська компанія Centragas Holdіng AG, яку контролюють Дмитро Фірташ та Іван Фурсін. Відтепер частка українських бізнесменів у статутному капіталі банку становить 89,97%. Поки що в банку працює тимчасова адміністрація, однак після закінчення процесу реєстрації додемісії, нові акціонери зможуть брати участь у керуванні фінансовою установою.
Історія навколо банку “Надра” розгорнулася ще наприкінці 2008 року. Під час падіння курсу гривні тоді ще прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко неодноразово звинувачувала керівництво фінустанови в тім, що воно залучило близько 10 млрд грн рефінансування (причому гроші були видані без усякого забезпечення) і більшу частину цієї суми використали на спекуляції на валютному ринку.
На початку 2009-го банк перестав виконувати зобов'язання перед клієнтами, після чого (у січні 2009-го) у ньому розпочав роботу куратор від Нацбанку, а вже з 10 лютого того ж року (на прохання Group DF, що планувала придбати контрольний пакет акцій фінустанови) була уведена тимчасова адміністрація. Улітку 2009-го банк був одним із претендентів на рекапіталізацію за рахунок держкоштів. Але він не впорався з однією з основних умов держфінансування — реструктуризацією зовнішньої заборгованості. До того ж у цей час кошти продовжували виводити з фінустанови. Юлія Тимошенко навіть планувала змінити адміністратора Валентину Жуковську, котра, як вважала прем'єр-міністр, діяла в інтересах Group DF. Проте втілити задумане в життя не вдалося. Більше того, коли в жовтні 2009-го екс-голову правління Ігоря Гіленка податкова міліція звинуватила у присвоєнні $50 млн, а генпрокуратура оголосила його в розшук (зараз екс-банкір перебуває на території Росії), по ринку почали ширитися чутки про можливу ліквідацію фінустанови. Мовляв, рятувати там уже нічого.
Новий етап у житті банку стартував 2010-го, після президентських виборів. Фінустанову не лише передумали ліквідувати, а й знову порушили питання щодо можливої рекапіталізації за рахунок держкоштів. Щоправда, МВФ був проти. Тоді уряд запропонував компроміс — фінансування на паритетних засадах разом із приватним інвестором. Потенційним співучасником називали Дмитра Фірташа, який восени 2010-го перевів на комплексне обслуговування в Надра Банк концерн “Стирол”, що належить йому, і низку підприємств. Але поки майбутні співвласники фінустанови розробляли план подальшої роботи, у банку сплив термін дії тимчасової адміністрації. Щоб продовжити повноваження Валентини Жуковської, регулятору навіть довелося вносити зміни до Закону “Про банки й банківську діяльність” (документ обмежував термін роботи тимчасової адміністрації двома роками).
І от, врешті-решт, більше ніж через два роки від початку цієї тривалої історії, установа отримала кошти. Втім, остаточну крапку ставити тут поки зарано. “Загальна потреба банку в додатковому капіталі оцінюється в 9 млрд грн, отже, цього року можлива подальша капіталізація банку”, — коментує начальник відділу аналізу фінансових ринків ИНГ Банк Україна Олександр Печерицин. До того ж уряд, як і раніше, не виключає можливості своєї участі в порятунку банку (надавши субординовану позику). Але коли Надра Банк отримає решту і скільки ще вкладникам чекати своїх грошей, невідомо.
Марія МІНСЬКА
Что скажете, Аноним?
[07:00 21 января]
[18:17 20 января]
[15:50 20 января]
09:10 21 января
09:00 21 января
08:50 21 января
08:40 21 января
08:30 21 января
08:20 21 января
08:00 21 января
07:50 21 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.