Фракція Радикальної партії вийшла з парламентської коаліції і йде в опозицію до чинної влади. За словами лідера Радикальної партії Олега Ляшка, таким чином радикали висловили свою незгоду з голосуванням за зміни до Конституції, коли частина фракцій більшості проголосувала разом із “Опозиційним блоком”. Між тим, у “Блоці Петра Порошенка” запевняють, що коаліція зможе працювати і без однієї фракції. Натомість, представники інших фракцій коаліції сумніваються в її дієздатності.
За словами Олега Ляшка, голосування за зміни до Конституції показало, що чинної парламентської коаліції насправді не існує. Натомість, вважає лідер радикалів, стало очевидним, що в парламенті існує інша більшість, до якої увійшли проросійський “Опозиційний блок” та “олігархічні групи”. Відтак Радикальна партія вирішила перейти в опозицію.
“Надзвичайно неприємно і важко повідомляти про це рішення. Але ми змушені це зробити, бо ми сьогодні бачимо в парламенті формування нової антиукраїнської коаліції за участі недобитків банди Януковича. Тому ми переходимо в опозицію до нинішнього курсу президента, уряду і чинної парламентської більшості за участі пропрезидентської, пропрем’єрської сили і недобитків банди Януковича, які заховалися в злодійському блоці і в олігархічних групах”, — заявляє Олег Ляшко.
У відставку подав і делегований радикалами в уряд віце-прем’єр Валерій Вощевський. Також з посад голів парламентських комітетів мають намір піти троє депутатів від Радикальної партії.
Перший опозиціонер у парламенті
Фракція Радикальної партії часто входила в суперечки з іншими силами в коаліції, тож питання про їхнє перебування у коаліції порушували й раніше. Однак ще тиждень тому в інтерв’ю Радіо Свобода Олег Ляшко запевняв, що виходити з більшості радикали не мають наміру.
“Ми разом у коаліції ухвалюємо необхідні для країни закони — раз. Друге. Вихід з коаліції — це, фактично, шлях до дострокових парламентських виборів, у результаті яких до влади може повернутися банда Януковича. Тому добровільно ми самі з коаліції не вийдемо, навіть якщо нас звідти вперед ногами будуть виносити”, — казав він.
Як зазначає політолог Вадим Карасьов, Олег Ляшко діє, радше, виважено і з розрахунку, ніж імпульсивно — адже він зайняв вільну опозиційну нішу раніше від інших потенційних опозиціонерів.
“Опозиційний блок” сидить у засаді й чекає, коли йому вискочити. Ніша опозиційна зараз вільна… Олег Ляшко тепер у парламенті займатиме опозиційну нішу! І він у цьому сенсі випередив Юлію Тимошенко і Андрія Садового”, — вважає експерт.
Вадим Карасьов припускає, що “Батьківщина” і “Самопоміч” можуть порушити питання про вихід з коаліції чи переформатування уряду не раніше, ніж наприкінці року — після місцевих виборів.
“Самопоміч” помітила іншу більшість, але залишається в чинній
Між тим, перший заступник голови фракції “Блоку Петра Порошенка” Ігор Кононенко запевняє, що в коаліції достатньо голосів, тож вона зможе працювати й надалі.
“Коаліція буде й далі працювати. У коаліції було 302 голоси — мінус двадцять — буде 282. Це достатньо, щоб ефективно працювати і ухвалювати закони”, — наголошує він.
Утім, представники інших фракцій коаліції дотримуються песимістичнішої точки зору. Зокрема, лідер фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко вважає, що коаліції бракує діалогу, а стратегічні рішення, “які мають ухвалюватися на раді коаліції, ухвалюються зовсім в іншому місці”. А голова фракції “Самопоміч” Олег Березюк вважає, що в парламенті фактично існують дві різні коаліції: формалізована і неформальна.
“А під час голосування за генпрокурора ви не бачили іншої більшості? А за голову СБУ — ви не бачили іншої більшості? Давно є інша більшість, просто хтось не бачить її. Влада в країні не помінялася — ті самі олігархи правлять країною. І вони є і в “Блоці Петра Порошенка”, і в “Народному фронті” і в “Опозиційному блоці”. Подивіться, як вони голосують усі важливі речі”, — наголошує він.
У понеділок під час голосування за зміни до Конституції в частині децентралізації три з п’яти фракцій чинної на той момент парламентської більшості не підтримали президентську ініціативу. Натомість “за” голосували “Блок Петра Порошенка”, “Народний фронт”, “Опозиційний блок”, а також депутатські групи “Відродження” та “Воля народу”.
На думку Вадима Карасьова, конфлікти між суспільно-політичними силами, які апелюють до Майдану, та протистояння довкола конституційних змін визначатимуть політичну ситуацію до кінця 2015 року.
Ірина СТЕЛЬМАХ, Дмитро ШУРХАЛО
Что скажете, Аноним?
[07:00 16 января]
[23:15 15 января]
[11:49 15 января]
07:50 16 января
07:30 16 января
23:35 15 января
23:00 15 января
18:00 15 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.