Зараз на українському банківському ринку продовжує домінувати Приватбанк з часткою активів близько 17%, значно випереджаючи державний Укрексімбанк.
У десятці найбільших переважають банки з іноземним капіталом, зокрема дочірні структури російських банків (державні Промінвестбанк, Ощадбанк Росії, ВТБ Банк і приватний Альфа Банк). Всі ключові гравці банківського ринку, крім Укрексімбанку, є універсальними банками з розвиненими корпоративними та роздрібними сегментами.
В даний час спостерігаються процеси структурних змін доходів і витрат у банківській системі України. На структуру і обсяги доходів і витрат суттєво вплинула девальвація гривні в 2014 і 2015 роках, а також скорочення кількості діючих банків.
В цілому по системі банків чистий комісійні дохід зріс, а загальні адміністративні витрати зменшилися. За підсумками першого кварталу 2015 доходи банків в Україні становили 77,5 мільярда гривень — збільшення порівняно з відповідним періодом 2014 року на 53%.
За даними EY, спостерігається збільшення частки доходів від торгових операцій і зменшення процентних доходів.
Так, внаслідок зниження платоспроможності позичальників зростання обсягів процентних доходів у порівнянні з відповідним періодом попереднього року був невисоким — на 13,9%, а їх частка в загальному обсязі доходів зменшилася до 55%.
Кредитна активність банківських установ, як і раніше, дуже низька. За 2013 — 6 місяців 2015 року обсяги кредитування знизилися на 15% в річному еквіваленті, при цьому кредитування підприємств скоротилася на 9%, а кредитування домогосподарств — на 57%.
2014 рік став періодом серйозних викликів для сфери автокредитування в Україні. Ряд провідних гравців ринку значно скоротили свою присутність або взагалі припинили автокредитування фізосіб. За даними компанії “Простобанк Консалтинг”, на 3 червня 2015 кредити на нові іномарки видавали лише 14 банків з числа 50 найбільших.
За останній рік програми автокредитування припинили дев'ять банків.
За даними дослідження Prostobiz.ua, у другій половині літа 2015 року заставні кредити на розвиток бізнесу видавали всього п'ять великих банків з числа 25 лідерів ринку послуг для підприємців. Три з них — державні фінустанови (Укрексімбанк, Ощадбанк, Укргазбанк), четвертий — одеський банк “Південний”. Іноземні фінгрупи представлені банком Credit Agricole.
Серед менших установ багатоцільові позики для МСБ видають, наприклад, Прокредитбанк, для якого цей сегмент є пріоритетним, і Юнисон Банк.
На ринку банківських експрес-мікрокредитів (більш дорогих і на менші суми) з юрособами працює Райффайзен Банк Аваль, з фізособами-підприємцями — Фідобанк і Банк “Михайлівський”.
Для порівняння — малий і середній бізнес у розвинених країнах генерує понад 50% ВВП, тоді як частка МСБ у ВВП України — близько 10%.
За словами заступника голови правління Райффайзен Банку Аваль Роберта Коссманна, бізнес-обсяги (кредити, депозити, поточні рахунки) одного МСБ-клієнта в Україні утричі рази менші, ніж в інших країнах Східної Європи, наприклад в Румунії, Словаччини, в п'ять разів менше, ніж у Польщі, і в 10 разів менше, ніж у Чехії.
Із дослідження EY “Банківський ринок України”
Что скажете, Аноним?
[14:10 22 декабря]
[07:30 22 декабря]
Украина переживает последствия мощной атаки на госреестры Минюста.
[21:42 21 декабря]
12:30 22 декабря
12:00 22 декабря
11:30 22 декабря
11:00 22 декабря
10:30 22 декабря
10:00 22 декабря
09:00 22 декабря
08:30 22 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.