Ні від Генеральної прокуратури України, ні від Федеральної прокуратури Швейцарії народному депутатові України Миколі Мартиненку не надходило повідомлень щодо кримінальної справи проти нього. Про це в коментарі Deutsche Welle заявив прес-секретар Мартиненка Андрій Ляшенко. “За весь цей час, поки проти Миколи Мартиненка йде піар-кампанія, не було надано жодних документальних підтверджень про причетність до будь-якої кримінальної справи”, — наголосив він. Ляшенко висловив сподівання, що найближчим часом буде озвучена офіційна позиція Генпрокуратури із цього питання.
Deutsche Welle відправила запит до Генпрокуратури з приводу наявності відомостей про кримінальну справу щодо Мартиненка й зараз чекає відповіді.
Кримінальна справа у Швейцарії
Нагадаємо, швейцарська прокуратура на запит Deutsche Welle підтвердила, що з 2013 року проводить розслідування кримінальної справи проти громадянина України за підозрою у підкупі іноземних чиновників. У відомстві підтвердили, що підозрюваним у цій справі є народний депутат України Микола Мартиненко.
Раніше рішенням від 15 серпня 2013 року прокуратура Швейцарії заморозила на рахунках у банках країни кошти шести фірм, які пов’язують з Миколою Мартиненком. Згідно з повідомленнями низки швейцарських ЗМІ, йдеться про суму у 30 мільйонів франків. Гроші заморожено на підставі підозри у корупційних злочинах, а також у відмиванні коштів.
“Документальних підтверджень немає”
Прес-секретар Мартиненка наголошує на відсутності будь-яких документальних підтверджень фігурування Мартиненка в кримінальній справі. “У публікації, яка була на сайті Deutsche Welle, відсутні документальні згадки про Миколу Мартиненка. Там фігурувало рішення суду, але його так само там немає”, — зазначив речник нардепа. При цьому Ляшенко попросив Deutsche Welle надати документи, які б свідчили, що до справи причетний саме Мартиненко.
Утім, редакція не є розпорядником матеріалів кримінальної справи, яку веде Федеральна прокуратура Швейцарії і тому не може надавати документи. Згідно із законодавством Швейцарії, оприлюднення прізвищ, які фігурують у кримінальних справах, до суду заборонено. Утім, це не заважає прокуратурі підтверджувати або спростовувати факт розслідування. У відповідь на запит DW прес-служба прокуратури підтвердила, що підозрюваним у справі є депутат Верховної Ради України Микола Мартиненко. У редакції є достатні свідчення того, що йдеться саме про голову комітету комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу.
Причини “чуток”
Речник Миколи Мартиненка також називає інформацію про кримінальну справу у Швейцарії “чутками”, які поширюються “в інтересах олігархічної групи Фірташа-Льовочкіна, яка втрачає контроль над облгазами”, — зазначив Ляшенко. Друга причина, на думку речника Мартиненка, — конкурентна боротьба Росії проти чеської компанії “Skoda JS” у добудові енергоблоків на Хмельницькій АЕС. “Росія цю добудову бойкотує і саботує, та намагається дискредитувати конкурентів через штучні скандали та “приплела” сюди Мартиненка, який насправді відстоює енергонезалежність від Росії”, — наголошує Ляшенко.
Водночас варто зауважити, що “Skoda JS” є дочірньою компанією російського холдингу ОМЗ, який перебуває під контролем “Газпромбанку”. Цей кредитно-фінансовий інститут частково належить “Газпрому”, а частково — групі осіб, імена яких не розкриваються. Банк перебуває у санкційному списку ЄС і США поряд із найбільшими державними банками Росії.
Наталія МЕХЕД
Что скажете, Аноним?
[17:36 11 января]
10:00 12 января
09:30 12 января
08:00 12 января
16:40 11 января
13:00 11 января
12:00 11 января
11:30 11 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.