Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чому Путін у розпал українського наступу на Курщині поїхав до Азербайджану

[16:05 19 августа 2024 года ] [ BBC News Україна, 19 серпня 2024 ]

Президент Росії Володимир Путін в той час, коли на російській території у Курській області тривають бої з українською армією, поїхав до Азербайджану.

Це переклад статті Азербайджанської служби ВВС. Оригінал можна прочитати тут.

Президент Росії Володимир Путін в той час, коли на російській території у Курській області тривають бої з українською армією, поїхав до Азербайджану. Згідно з офіційною інформацією, його візит триватиме два дні — 18 і 19 серпня.

За повідомленням Кремля, під час візиту говоритимуть про розвиток союзницьких та стратегічних відносин між Азербайджаном і Росією. Очікують, що Путін також обговорить із президентом Ільхамом Алієвим мирний процес між Азербайджаном і Вірменією.

Чому Путін їде саме зараз? Аналіз

Кенуль Халілова, редакторка Азербайджанської служби ВВС

Це перший візит Володимира Путіна до Азербайджану після того, як він почав повномасштабну війну проти України два роки тому.

Цей візит також відбувається на тлі наступу України на російську територію, і бої точаться в самій Росії.

Після того як Захід ізолював Путіна за анексію українських земель, він прагне зміцнити свої зв'язки із союзниками та знайти нових.

Він підписав угоду про союзництво з Азербайджаном у ті дні, коли його армія вторглася на українську територію. І хоча азербайджанський уряд зберігає добрі відносини з Україною і Заходом, він ніколи не відвертався від Путіна. Нинішній державний візит також є можливістю для російського лідера продемонструвати світові, що в нього є підтримка.

Прикметно, що до візиту в Азербайджан Путін відвідав Північну Корею та В'єтнам.

Газове питання

Після вторгнення Росії в Україну і запровадження західних санкцій Москва припинила експорт газу до європейських країн. Натомість Азербайджан підписав угоду з Європейським союзом і погодився збільшити експорт газу до країн Європи, які залишилися без російського газу.

Політичний аналітик Фуад Шахбазов вважає, що основні цілі нинішнього візиту Путіна до Азербайджану пов'язані з економічними і насамперед енергетичними питаннями.

На його думку, під час візиту можуть підписати новий документ про транспортування газу між Азербайджаном і Росією.

“Можливо підпишуть документ про постачання російського газу до Азербайджану в обмін на збільшення обсягів експорту азербайджанського газу в Європу. Тобто російський газ зможуть використовувати для внутрішнього ринку. Крім того, можуть підписати документ про співпрацю в економічній сфері”, — вважає Фуад Шахбазов.

За словами Шахбазова, інша мета цього візиту може полягати у зміцненні позицій Росії в мирному процесі між Вірменією та Азербайджаном. Він вважає, що останнім часом західні інститути активізувалися у врегулюванні конфлікту між двома країнами, і Росія зацікавлена в тому, щоб відновити свій вплив на Південному Кавказі.

“Цей візит спрямований на підтвердження інтересу Росії до регіону”, — зазначив Шахбазов.

Підтримка мирної угоди

“Російська сторона, як і раніше, готова всіляко сприяти нормалізації відносин між Азербайджаном і Вірменією”, — пише російське держагентство “РИА Новости” з посиланням на Кремль.

Азербайджан і Вірменія в останні місяці ведуть прямі переговори про делімітацію кордонів і підписання мирного договору.

У серпні Баку і Єреван прибрали з проєкту мирної угоди пункт про транспортну магістраль, що зв'язує Азербайджан і його ексклав Нахічевань, або, як її називають у Баку, “Зангезурський коридор”. Це питання відклали для обговорення на наступному етапі переговорів.

Баку і Москва хотіли, щоб дорогу між Азербайджаном і Нахічеванню контролювала Росія, але Вірменія виступила проти цього.

Розбіжності між Вірменією і Росією проявилися після Другої Карабаської війни. Офіційний Єреван незадоволений тим, що Росія й ОДКБ не допомогли йому під час війни. Звернення Вірменії до західних країн за зброєю і підготовкою армії також викликало невдоволення Росії. Офіційна Москва не вітає присутність країн-членів НАТО у Вірменії.

Ці фактори (а також особиста неприязнь між Путіним і прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном) віддалили Росію і Вірменію в останні роки.

Хоча Росія і Вірменія є союзниками, Володимир Путін не поїхав туди, оскільки Вірменія є членом угод про виконання рішень Міжнародного кримінального суду (МКС). 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна.

Чи є зв'язок візиту з Іраном?

Незадовго до нинішнього візиту президента Росії Володимира Путіна, 6 серпня в Азербайджані побував секретар Ради безпеки Росії Сергій Шойгу і зустрівся з президентом Ільхамом Алієвим. Його маршрут до Баку проходив через Іран.

Сергій Шойгу відвідав Іран за тиждень після вбивства політичного лідера ХАМАС Ісмаїла Ханії в Тегерані і провів зустріч у Баку, після чого повернувся на батьківщину. Під час візиту Шойгу говорив про мир і безпеку на Південному Кавказі, але відвідав з країн регіону тільки Азербайджан.

Експерти вважають, що візит російського високопосадовця спочатку до Тегерана, а потім до Баку, може бути пов'язаний із можливою ескалацією конфлікту між Іраном та Ізраїлем. На думку аналітика Фуада Шахбазова, Росія занепокоєна можливою прихованою підтримкою Ізраїлю з боку Азербайджану у випадку конфлікту між Іраном та Ізраїлем.

Ханим ДЖАВАДОВА, Ілкін ГАСАНОВ, Азербайджанська служба ВВС

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.